Хирон

  • 4 598
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Съвсем отскоро астрологията ми е доста интересна. Започнах да разглеждам различните символи, различните домове и прочие. Попаднах на Хирон и всъщност, моя близка приятелка ми каза, че това е символът, който определя личните ни "рани", или места, които са ни слаби или уязвими.

Ето какво намерих по темата:
Цитат
ХИРОН

Всеки, проявил интерес към Хирон, знае с какво планетата е грабнала съзнанието на учените. От една страна, спорът, който ще продължава още дълги години, дали Хирон е планета, планетоид, астероид или комета – от друга страна – нетипично малкият й диаметър. Има и трета страна, мамеща учените да я изследват, която в никакъв случай не трябва да се поставя на последно място – орбитата на Хирон, разположена между Сатурн и Уран, дарява планетата с уникалност. Можем да сравним присъствието на Хирон с РАЖДАНЕТО НА ЕДИН ТРИЪГЪЛНИК НА СЪГЛАСИЕТО МЕЖДУ ТРИТЕ ПЛАНЕТИ.

Хирон има обиколно движение, приблизително в продължение на 50 земни години, като се доближава неизменно до своите два върха на триъгълника – Сатурн и Уран. Орбитата му е нестабилна, затова през следващите 2 хилядолетия той ще запази известното ни положение, след което отново ще създаде работа на астрономите. Тази е причината, която определя неговата позиция в тесния интервал от 1500 години преди новата ера до 4000 години след новата ера, когато отново ще се скрие зад Слънцето. Извън посочените времеви граници поради неизучената му до момента орбита характеризирането му е невъзможно.

Положението на Хирон между Сатурн и Уран се приема за неестествено. Заради него астрономите са склонни да го нарекат планета. Той пресича за известно време орбитите на двете планети и не случайно е наречен още и посредник между тях.

Естествено Хирон има своето място и в астрологията. Както всяка планета изисква своето време, за да бъде установено въздействието му върху живота на хората, техния характер и върху събитията, свързани с разположението му в звездната карта. Хирон оказва влияние и в домовете на отделните зодиакални знаци. Образува аспекти с планетите и повлиява техните характеристики. Може да стане причина за неочакван обрат не само в живота на отделната личност, но и върху развитието на събитията в държавен и планетарен мащаб.

Хирон не дарява чудеса и откровения, както правят планетите от четвърто ниво, но има силата да изведе човека извън границите на всичко онова, определено като здрав разум и нормално възприемане на света, като му показва неща, трудно осъзнавани от хората като реално съществуващи. Новият и различен поглед и светоусещане дарени от Хирон, оставят своя знак както върху живота на обществото, така и върху нашата душевност и вътрешен мир.

В обществения живот Хирон дава шанс за откриване на невероятни начини, водещи до изход от на пръв поглед безизходни ситуации. Дарява ни с неочаквано стечение на обстоятелствата и лесно преодоляване на житейските изпитания. Посочва ни онова, което доскоро ни се е струвало невъзможно да се случи, но след като стане реалност, започваме да прозираме и другата страна на битието ни – невидимата, свързана със законите на кармата, които Хирон ни учи да спазваме. Ето това е чаровният Хирон.

Източник: "Кармичният кръг"

Вие запознати ли сте с Хирон и ако да, то какво друго знаете по темата? Ще се радвам, ако споделите! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 347
Здравей,

Правилно ти е казала приятелката ти. Хирон ни прави слаби и уязвими, ранява с цел лечение и получаване на поука. С една дума това, което аз знам е, че той лекува чрез болка. Аспектите с него не са толкова страшни. Аз вече карам трета година с Хирон и ми казаха, че след тази година ще бъда много по-различен и по-помъдрял с една дума човек.  Thinking Ще ме прощавате, ако не е точно така както го обяснявам. Все пак не съм астролог. Но това е, което на мен ми е казал мой приятел.  Simple Smile   

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
...Аз вече карам трета година с Хирон и ми казаха, че след тази година ще бъда много по-различен и по-помъдрял с една дума човек.  Thinking ....

Какво караш с Хирон  Rolling Eyes Thinking

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Хирон се нарича още ранЕният лечител или ключът към Космоса в картата на човека. Той показва слабите ни места, там, където сме уязвими и ще ни боли. Но след като се изцерим, ще можем точно в тази област да помагаме и подкрепяме другите хора. Тоест това е сферата, в която имаме много да учим ние самите, но научим ли си урока, можем да го споделяме с други с цел да им помогнем. Според някои астролози Хирон е управител на знака Телец.

Моят натален Хирон е в Телец, в 6 дом, в квинквонкс с Луната. Вижте какво намерих за този рожден аспект Луна-Хирон в сайта на Пими:

Куинконс Луна - Хирон
Родените с Хирон в куинконс с Луна са почти винаги лечители. Те са естествено чувствителни към емоционалното напрежение. Хирон е склонен да ги дисбалансира и дразни посредством куинконса, докато те се научат да канализират мощните лечителски сили във времето. Хирон като че ли активира чувствителността към енергията и електрическата проводимост и Луната се превръща в тяхното средство за проникване в чувствата на хората. Това не е много лесна позиция, защото лечебната енергия в тялото непрекъснато форсира индивида до възвръщането на Сатурн. По принцип след като тези индивиди открият веднъж, че могат да лекуват и си създадат живот, в който ще бъдат лечители, те ще намерят своето благополучие. До тогава може да изглеждат много невротични, защото са прекалено чувствителни към всичко около себе си. След възвръщането на Сатурн и след като те балансират по-добре тялото си, тази чувствителност намалява и тогава идва силата.

Пак в същия сайт за Хирон в Телец - когато Хирон е в Телец, преобладава търсенето на ценности на материално ниво. Тази позиция довежда въпроса за материалните ценности до много критично ниво: въпросът кое е правилно или грешно води до криза. Тези индивиди рядко въвеждат нещо ново в реалността. Те искат да съхранят ценностите, които виждат в нещо вече съществуващо. Домовата позиция на Хирон разкрива природата на ценностите, от които са заинтересувани. Историческият период, в който са били родени, се характеризирал с търсене на ценности, и тези индивиди са обременени по рождение да отговарят на нуждите, които са били грижа на техните родители, дошли от времето на Голямата депресия. Тези индивиди се справят много добре с новите финансови ресурси. Моите клиенти с Хирон в Телец са силно повлияни от моралната система, която те много ценят. Важно е да анализираме картите на тези клиенти, за да видим дали се придържат към ценностната система, изключвайки творчеството. Свободната воля и способността да се борят за справедливост се блокират без творчество. Тази система е ценна, ако се използва активно, иначе действа като възможност да се блокира хиротичната енергия. Домовата позиция на Хирон в Телец ни дава ключа. Първо изследвайте домовата позиция, за да видите, дали ценностната система на този дом е активна в живота на клиента, като разпитате клиента за това. Например някой с Хирон в Телец в десети дом ще покаже, че изключително цени силата и активността във външния свят. Р. Д. Лейнг, Карта № 31, има Хирон в Телец в първи дом и делото на неговия живот е било да определи структурата на егото на шизофрениците. Често родените с Хирон в Телец имат странни сексуални навици, поради силното повлияване на Хирон от енергията на Венера, която ги прави възприемчиви към енергията кундалини. Дали моделът на сексуално поведение смущава нормалния модел на родените с Хирон в десети дом, което ги отличава? Три от монахините, които имат Хирон в десети дом, имат Хирон в Телец, което показва, че са могли да трансмутират хиротичната сила в религиозна кариера. И трите имат много мистичен живот на молителки. Другият е свещеник (Карта № 15), който е действал като мост, работейки едновременно с католицизма и местния американски ритуал. Неговият Хирон е част от стелиум в десети дом заедно с Юпитер и Марс. Сливането, което той прави на ценностните системи на местните американци и католицизма, е имало важно въздействие върху съвременната духовност. Издателят от Карта № 3 е отличен пример за Хирон в Телец в трети дом - домът на комуникациите. Той е бил изтъкнат лидер във въвеждането отново на ценностите на религиите на Земята и езическите ценности в културата. Той бил роден по време на Депресията, когато много хора страдали от енергийна загуба, и сега силата на магията и силата, властваща над собствената реалност на човека, са задействани от него. Земните религии и езическите духовни ценности засилват потока на кундалини. Важно е да потвърдим и подкрепим прекрасните дарове, които хората с Хирон в Телец дават на културата. Често тези индивиди са големи дарители и се чувстват виновни, когато не "щамповат със собствения си печат" нещо, което сами са изобретили. Тези индивиди са пазители на ценности, а не творци, освен ако някои други аспекти в картата не покажат голяма изобретателност. Хирон се намира в Телец в своята собствена рождена карта, № 50.

И накрая, пак оттам, за Хирон в 6 дом - Хирон в шести дом е сигнификатор за връзка с медицината и/или лечителството. Такъв човек най-напред има от същността на Сатурн; много сериозен, песимистичен, хипохондричен, дисциплиниран, отдаден, а мъдростта идва с времето. Ако няма нещо, което да олекоти енергията, като Хирон в Близнаци или Водолей, този индивид настойчиво ще работи е посока на своето здраве и непрекъснато ще търси тайната на здравето. След като веднъж човек е добил достатъчно опит с хиротичната енергия, енергията се изменя и той "се специализира" в усещането и идентифицирането на енергията в тялото. Тези хора започват да осъзнават, че това как се чувстваме, често е функция на това какво смятаме да направим с енергиите на тялото. Тогава те престават да се опитват да контролират здравето с помощта на Сатурновия контрол и се насочват към съзвучието с Уран. Тези хора са много сензитивни към електрическата нервна система, по един или друг начин, и стават интуитивни към всичко, което се случва в тялото. Балансът тяло/ум е критичен за тези, които имат Хирон в шести дом, защото господството на Хирон над този дом е основният пример за това, как трябва да опознаем Хирон чрез опита. Така действителните ни преживявания в работата и стремежа ни към някаква значима цел в живота са нашите лечители. Въпросът да бъдеш излекуван е съсредоточен в шести дом, където трябва да материализираме или да вкараме във форма цялото познание, което сме добили в първите пет дома, така че да можем да влезем в преживявания с други в горните домове. Този дом ни учи, че решенията, които намираме в работата, накрая ни водят към интегриране в живота като възрастни. Работата на шести дом е много подобна на възвръщането на Сатурн и с Хирон в шести дом, се удвоява въздействието, а способността да освобождаваме силата на шести дом включва познаването на формата на индивида в материята. Какво съм аз? Балансът тяло/ум е критичен, защото Хирон свързва тялото/Сатурн с ума/Уран. Тези с Хирон в шести дом се колебаят между защитното, оградено, вътрешно обсебване на Сатурн и електрическата интеграция на Уран/кундалини. Те трябва да бъдат посъветвани как да се научат да усещат електрическата енергия в тялото, която протича през тях, и да пропускат енергийния поток на Уран без съпротива. Деликатният баланс на шести дом е разкриване същността на хиротичната енергия, нова дума, която използвах многократно. За първи път я чух от Джийн Хюстън и тя ще има силно присъствие в нашия език, когато разберем по-добре енергията, която представя. Енергийната интеграция в тялото се получава от предпазливото създаване на Сатурнова форма в нашия живот, предпазливото създаване на опитности, връзки и ценности, които не блокират себеизявата. Когато работата на Сатурн е завършена, по-големите нива на интеграция, представени чрез Уран, имат форма, готова за преструктуриране на висшата вибрационна честота, което дава възможност за по-високо съзнание и чувствителност. "Растежните разписания" на Сатурн трябва да бъдат взети под внимание; шести дом е регулатор на тази динамика. Тази динамика действа чрез работата и здравето. Ако се придвижвате твърде бързо, каквото е използването на източните медитативни техники, за да усилите потока на кундалини в млада възраст, тогава градежът на Сатурн ще бъде разрушен. Но Уран също трябва да се насърчи да подтиква Сатурн към методичен прогрес, фината настройка на Сатурн, която ще даде възможност за експанзия и трансформация. Хирон в шести дом символизира трансформирането на енергията във форма като кармичен проблем. А астролозите би трябвало да погледнат отблизо рождените карти с ретрограден Хирон в шести дом. Почти всички от нас са били лечители на някакво ниво в минал живот. Тези с ретрограден Хирон в шести дом могат да активират наново лечителските си способности в този живот. Изследването на рождените карти с Хирон в шести дом разкрива, че всички са много педантични и усърдно работещи индивиди. За почти всички тях работата е избавление, особено за тези, които са професионални лечители или лекари, всички те проявяват хипохондрични склонности. От лечителите един е изключителен учител по йога (Карта № 20); един е йога мистик, който преподава; един е доктор, специалист по вътрешни болести (Карта № 21), който работи с енергията кундалини в тялото, за да развие нови технологии на лечение; един е изключителен и много точен медицински астролог; един ръководи център по разпространение на лечителски терапии и продукти на Новата Епоха. Нострадамус (Карта № 34) е идеалният пример за Хирон в шести дом. Що се отнася до хипохондричните наклонности, които съм наблюдавала, това са клиенти, които е по-добре да видят болестта в главата си. Те се подобряват, ако насочат енергията си повече към работата. Обратно на обичайния съвет към работохолиците, тези индивиди се чувстват по-добре, когато работят, забравяйки болката си, а това им помага да изучават лечителство и медицина. Те ще бъдат по-малко предразположени към болести в своята същност (Хирон в шести), ако насърчават повече съзнанието си (Уран). Ключът към справянето с енергията на Хирон в шести дом е разбирането, че самата работа е лечебна терапия. И ние можем да излекуваме себе си и другите, наблюдавайки процеса на изцеление в тялото, като си представяме един по-добър поток от лечебно електричество. Хирон се основава на опита и колкото повече благоприятстваме осъзнаването на лечебния процес и електричество в тялото, толкова по-ефикасни стават те. Йога е една отлична терапия за тези с Хирон в шести дом. Накрая тези индивиди са предопределени да служат по някакъв начин. Те обикновено се стремят към съвършенство, докато в същото време усъвършенстват носителя на Сатурн. В ранните години от живота си те може да изглеждат егоисти и безчувствени, докато усъвършенстват себе си, чувствайки, че Уран е следващият. Тогава, когато започнат да внасят Урановата енергия в тялото, те започват да се чувстват необвързани, неограничени и мъдри. В този момент, ако дадат знанието си на този, който има нужда, те ще бъдат възнаградени с космическа хармония. Ще започнат да проявяват дванайсети дом, който дава усещане за великата същност на съзнанието. Работата на първите шест дома, опознавайки Аза и подсъзнателния ум, е завършена; душата е готова за отпътуване към седми дом. Карта № 6 е нашият пример и това е млада жена, която лекува себе си от синдрома на ранения лечител. Тя участвала в катастрофа, която се случила при първата й квадратура на Хирон. Била осакатена. (Трябва да отбележим, че травмите на краката астрологически често се свързват с Хирон.) Претърпяла много операции, но все още била неспособна да ходи. Тя преминала през последната операция, когато Хирон транзитирал съвпад с нейния Южен възел, и тя почувствала, че отново има връзка между мускулите и костите й. Тя била овладяла силен комплекс от минал живот. Забележете, че Хирон е ретрограден, в опозиция на Луната. Също научила себе си да бъде лечител, когато страда. Приключвайки с динамиката на долните шест дома, която представлява персоналния и вътрешен психичен опит, нощното пътуване, ние попадаме в едно пътешествие на опознаване себе си в огледалото. Това, което става, е, че нашата среда отразява самите нас в дълбоката ни същност. Затова, всяко преживяване с другия, всяко преживяване във външния свят, е наш учител. Крие Грискъм казва, че ние насочваме нашия собствен филм, така че това, което сме отвътре, създава това, което се случва в нашата реалност. Горните шест дома на рождената карта са нашият специален филм, а ние сме режисьорите.

Източник - http://pims.ucoz.net/board/

Може и вие да си проверите къде в картата ви се намира Хирон по знак и дом, и дали е аспектиран и как, и после да го обсъждаме, ако искате  Hug

# 4
  • Мнения: 2 265
Няма ли да е по-удобно да обсъдим Хирон в темата за астрология http://www.bg-mamma.com/index.php?board=489.0 Simple Smile ?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Няма ли да е по-удобно да обсъдим Хирон в темата за астрология http://www.bg-mamma.com/index.php?board=489.0 Simple Smile ?
Да, така мисля и аз  Peace Пинк Бъбълс и другите от тази тема, елате там!  Hug СлънцеЛуна, благодаря   bouquet и хубав празник!

# 6
  • Мнения: 282
Присъединявам се с удоволствие! Аз проверих, и моят Хирон е в Риби. Ще почета доста довечера. Идваааам!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 894
Според мен Хирон е планетата на семейството.

# 8
  • Мнения: 1
Аз имам Хирон в рак и попада в 12-ти дом!Интересно ми е,какво означава точно.Ще ви бъда много благодарна ако някой ми отговори. Heart Eyes  bouquetНе знам как точно да си кача рожденната карта.  newsm78 Heart Eyes  bouquet

# 9
  • Мнения: 282
Аз имам Хирон в рак и попада в 12-ти дом!Интересно ми е,какво означава точно.Ще ви бъда много благодарна ако някой ми отговори. Heart Eyes  bouquetНе знам как точно да си кача рожденната карта.  newsm78 Heart Eyes  bouquet
Виж какво намерих тук: http://www.healwithastrology.com/astrology-12th-house-chiron/

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Според мен Хирон е планетата на семейството.

И къде прочете това?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт