Карти ТАРО - 2

  • 69 771
  • 723
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 78
За да внеса малко подреденост тук ,първо подреждането е това:

 7)3 чаши*****************    2)Умереност
 6)Асо пентакли***1)6жезли***3)Колесница
 5)Дявол*****************     *4) Кралица жезли



7,6,5 -за нея
2,3,4 за него

Така аз виждам как жената от двойката се опитва да изкара собствените си чувства като само приятелски намерения ,сякаш я е страх да ги признае категорично (или срам) ,а всъщност изпитва много силно влечение ,страст,желания ....дори любов към този човек с когото не се познават от вчера.Той пък от своя страна си е добре така ,доста му е спокойно за момента и в скоро време ще предприеме нещо .Тук вече се затруднявам ,от това,че не ми е ясно жената ,която пита отговаря ли на профила на кралица жезли?Защото наистина ,ако това е самата питаща картите показват ,как той ще предприеме нещо спрямо нея и нещата ще п;отръгнат,особено ,ако тя покаже чувствата си пред него ,но без страх.Ако пък не е тя,тогава тя просто ще разбере ,че той има друга връзка или пък ще стане ясно коя е тази жена дето се меси -в смисъл ще излезе наяве вече това ,което приятелката ти само подозира за момента.


# 661
  • Мнения: 847
Здравейте,много ви е интересна темата и даже ме запалихте.Влязох да търся друго инфо във подфорума,но попаднах по слу4айност или не на вашата първа тема...аз също оби4ам да си "гледам "на карти ,но досега никога не съм пробвала с таро...ще ви следя , и по нататъка  мисля 4е ще си купя и аз карти ...запалихте ме.. Embarassed..
Иксам да попитам ,линка които бяхте дали в първата тема мисля, на англииски , дали работи- там има "гледане"задаване на въпрос и д ави кажа останах озада4ена и изненадана от това което ми се падна...незнам дали мога да ви дам линк ,ако може да ми кажете вие какво мислите , аз си превеждах с гугъл ,тъй като с англииския съм зле,но подреждането ми се стори интересно и отговаря то4но на състоянието ,което съм в момента...
ето :
http://www.newagestore.com/tarot/pyramid/reading.asp#Top

# 662
  • Мнения: 4 380
Здравейте,много ви е интересна темата и даже ме запалихте.Влязох да търся друго инфо във подфорума,но попаднах по слу4айност или не на вашата първа тема...аз също оби4ам да си "гледам "на карти ,но досега никога не съм пробвала с таро...ще ви следя , и по нататъка  мисля 4е ще си купя и аз карти ...запалихте ме.. Embarassed..
Иксам да попитам ,линка които бяхте дали в първата тема мисля, на англииски , дали работи- там има "гледане"задаване на въпрос и д ави кажа останах озада4ена и изненадана от това което ми се падна...незнам дали мога да ви дам линк ,ако може да ми кажете вие какво мислите , аз си превеждах с гугъл ,тъй като с англииския съм зле,но подреждането ми се стори интересно и отговаря то4но на състоянието ,което съм в момента...
ето :
http://www.newagestore.com/tarot/pyramid/reading.asp#Top

Он-лайн гледане на таро работи, да. Само малко си ограничена с подредбите, пък и със собствени карти си е по-добре. Но напълно можеш да вярваш на това което ти е показало он-лайн гледането.

# 663
  • Мнения: 847
Ксениа, Благодаря ти , аз съм наистина 0 в Тарото,но тази ве4ер много се запалих...незнам защо винаги са ме плашели тези карти- може би защото имам 4увстото ,4е казват вси4ко то4но и право в о4ите ,колкото и да не ни се иска...и това он лайн гледане тази ве4ер , наистина ме шашна,само не мога като теб (като вас) да си дам по ясна представа и за сега се задоволявам с отделното зна4ение на картите , затова попитах някой може ли да ми рез4ете какво излезе ,но по"смислено"...
Знам ,4е сте писали и в предната тема,но от къде да по4на като за на4инаеща??Каква книга?За картите разбрах,4е трябва да ги по4увстваш,тъй да се каже...
И да ви кажа , много сте впе4атляващи с тези си познания !!! Hug

# 664
  • Мнения: 4 380
Не ти трябва книга. Значенията на картите ги има в и-нет (и в темата ни са публикувани доста добри описания на младшите аркани). Купуваш си карти, научаваш значенията (или си ги ползваш като пищов на първо време докато ги запомниш) и готово. Тарото говори и на тези които са "0". Ако можеш да си "четеш" хороскопа за деня, ще можеш да си четеш и картите. Имам предвид, ако умееш да виждаш в конкретното описание нещо общо като тенденция и да го прехвърлиш на собствената си ситуация. Като поработиш известно време с картите, интуицията за доста неща ще проработи и ще стане още по-лесно.

# 665
  • Мнения: 1 400
Благодаря на 5R  и Вероника- , вие успяхте да сглобите моите нахвърлени предложения в по-дълбок смисъл и аз смятам че е доста полезно (поне за мен беше) за даден пример да се чуе няколко виждания. Не знаех че тройката чаши отговаря за несерионзност Simple Smile Успехи

# 666
  • Мнения: 4 380
Благодаря на 5R  и Вероника- , вие успяхте да сглобите моите нахвърлени предложения в по-дълбок смисъл и аз смятам че е доста полезно (поне за мен беше) за даден пример да се чуе няколко виждания. Не знаех че тройката чаши отговаря за несерионзност Simple Smile Успехи

Аз не съм съгласна с тези тълкувания. 3 чаши каква такава несериозност? Laughing
Какво наричаш "копия"? Жезли или мечове?

# 667
  • Мнения: 78
wantmenow, 3 чаши  (по принцип) не говори за несериозност ,а за приятелство ,радост ,срещи веселия ...Но на въпрос за любовни отношения ,не значи и чувства или любов ,превръща се в нещо съвсем повърхностно(особено на фона на другите карти от големите аркани)3 чаши може да значи и пиянство ,залитане по нещо дори и зависимост ,но това е в зависимост от другите карти. Simple Smile Изобщо май повечето карти се тълкуват единствено строго в комбинацията ,а не по принцип със самостоятелното си значение,особено когато се отговаря на конкретен въпрос, а не се гледа по принцип.

7 меча ми е на мене такава карта .Имах някакъв проблем все питах,питах ,редях и все 7 меча със светове ,дяволи 10ки и т.н четях навсякъде как тя е интриги ,ходотайстване ...машинации ,измама и какво ли още не ,а при мен се показа със съвсем друго значение -преместване да живееш на друго място...сега пак е пред мен всеки ден ,но значи РЕМОНТ  #Crazy

# 668
  • Мнения: 78
Цитат

Аз не съм съгласна с тези тълкувания. 3 чаши каква такава несериозност? Laughing
Какво наричаш "копия"? Жезли или мечове?
xenia , как ще ги разтълкуавш ти тези 7 карти на wantmenow   Simple Smile Я дай идея ,ще е полезно... А за 3 чаши и 2 чаши лично аз не мисля ,че отразяват сериозност на чувства .Може би да,в комбинация с Влюбените или Висшата жрица, Папата  ,някоя от дворцовите карти -кралица /крал чаши или пентакли ,но не и с Аса ...  Heart Eyes



P.S. В таро на търсещия (мисля) копията бяха ЖЕЗЛИ.

# 669
  • Мнения: 4 380
Аз донякъде съм съгласна с твоето тълкуване, 5R (сега видях какво си написала). Но ми се иска да допълня. 3 чаши освен емоц. залитане, може да е 3-ти човек в отношенията. Т.е. тя може би си мисли че приятеля има друга. newsm78 Дяволът по-долу също ми говори че може би тя го ревнува.

Той пък може би не възприема тази връзка като удачна. Във всеки случай е разстроен от нещо и просто изчаква да види как ще потръгнат нещата (обърната умереност).

Асото пентакли може би показва нейните надежди, но в обърнато положение демонстрира и чувството и за неудовлетвореност. Асо пента е една от най-хубавите карти, символ на сбъднати мечти. Може би и се иска това да е рицарят на бял кон, за който мечтае, но като че ли усеща горчив привкус.

Колесницата от негова страна може да значи доста различни неща. От някакви надежди за пътуване, през страст към автомобили и до неща които касаят взаимоотношенията им като преодоляване на разногласията например. Или някакви мераци за завоевание, доминиране... По много начини може да се тълкува- трябва да се гледа контекста на конкретния човек.

Обърнатия дявол я съветва да не ревнува, може би да бъде слаба със силния пол, а също е предупреждение да не попада в зависимост. Може би съвет да мисли трезво и да не опитва да получи желаемото с цената на всичко.

За него кралицата жезли показва, че е време да реализира желанията си, да предприеме решителни действия. Може би съвет, че това е подходящ партньор за съпружески отношения предвид ума и и способностите да помага във всичко.

# 670
  • Мнения: 4 380
Обаче след всичко написано искам да допълня, че в тази връзка всичко е отлично съдейки по първата карта и че това са някакви малки душевни терзания, характерни за всеки. newsm78 И в този контекст по-скоро бих тълкувала колесницата като надежда за добра връзка, партньорство. Но младежът като че ли изчаква, изчаква явно времето да реши нещата. newsm78

# 671
  • Мнения: 78

Асото пентакли може би показва нейните надежди, но в обърнато положение демонстрира и чувството и за неудовлетвореност. Асо пента е една от най-хубавите карти, символ на сбъднати мечти. Може би и се иска това да е рицарят на бял кон, за който мечтае, но като че ли усеща горчив привкус.



 newsm10

a , и 3 чаши като 3ти човек ми е любимо значение !!! Simple Smile Как можах да то пропусна  newsm78 ,напълно съм съгласна с теб.

Цитат

За него кралицата жезли показва, че е време да реализира желанията си, да предприеме решителни действия. Може би съвет, че това е подходящ партньор за съпружески отношения предвид ума и и способностите да помага във всичко.


И това е доста интересна интерпретация и също е възможна...и пак станаха 100 варианта и аз свсен се обърках в нюансите...май наистина не може да се гледа без да е ясен казуса , че стават 1001 тълкувания и всичките възможни .

# 672
  • Мнения: 78
Аз сега бих призовала wantmenow, да се намеси и да разкрие историята на тази двойка и да разберем колко сме близо и кое тълкуване е най-удачно  Wink

Хубав ден на всички!

# 673
  • Мнения: 1 400
Жезли (мечове има ) а пентакли явно са щитове.
Тривиална история. Дълга ( не знам дали е голяма) любов , много съревнование имаше във връзката им кой е "по- по-най ", много противоричиви моменти и силно-емоционални , намесва се жена(руса и светли очи) и всичко приключва.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 09:39 от wantmenow

# 674
  • Мнения: 4 380
Жезли (мечове има ) а пентакли явно са щитове.
Тривиална история. Дълга ( не знам дали е голяма) любов , много съревнование имаше във връзката им кой е "по- по-най ", много противоричиви моменти и силно-емоционални , намесва се жена(руса и светли очи) и всичко приключва.

Брееей...чак пък "приключва"? Shocked  От 6-цата жезли не бих казала такова нещо. Или ни объркваш тотално с тези жезли и мечове? Хайде изясни ни жезли ли все пак бяха или мечове? Защото това има огромно значение за цялото тълкуване.

Общи условия

Активация на акаунт