страх от банята

  • 1 871
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Моят син също имаше период в който плачеше като го потапям във ваната.
Сега седи с удоволствие на шазлончето, докато аз го мокря и пълня ваната с слушалката на душа. Иглраем все едно вали дъжд, давам му сам да се мокри ( и всичко на около ), после остава само да го насапунисам и изплакна. Вече отива на бегом в банята, когато даойде време за "мий, мий"  Grinning

# 16
  • Мнения: 9 903
При дъщеря ми нито игри, нито играчки вършат работа. Всяко къпане е един малък кошмар.

същата работа. Не помагат играчки, нито това, че аз се къпя с него/а той вече е голям, не мога просто да го хвана и да го изкъпя - бяга, излиза от банята, силен е да го удържиш. При това нещата започнаха едва преди 2 месеца.

# 17
  • Мнения: 9 814
Ами не мийте главата за известно време...

Не помага в продължение на близо 3 години всяко измиване на главата на дъщеря ми беше просто малък кошмар. Дори и седмица-две да не миехме главата пак бяха ревове и писъци.
Добре, че порасна и от известно време се къпе изцяло сама, и тялото и главата.

# 18
  • Мнения: 2 910
Такъв период е имало и при моята дъщеря. Дано скоро отмине при вас.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да не му е влязла вода в очичките, или да сте го попарили Thinking
Имам позната на която дъщеря й след подобна случка намрази банята Tired

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Минахме го този период.Просто започнахме да му мием главата през 2-3 дни.То и своята коса не мия всеки ден  Wink Търпение, ще отмине.

# 21
  • Мнения: 4 784
И ние минахме през този период, но за щастие, беше за кратко време. Не разбрах как точно отмина, защото пробвахме различни неща. Заиграването може би изигра положителна роля.
Да не би да не харесва температурата на водата? Мястото, където се къпете?

# 22
  • Мнения: 636
От няколко дни при нас е същата картинка, а толкова обичаше банята... Crazy. Искрено се надявам да е някакъв период и да отмине.

# 23
  • Мнения: 4 546
ами странното е, че нищо не сме променяли.  Rolling Eyes а песни и играчки не помагат, просто като почне да реве се наема и нищо не ще да чува и да вижда. явно ще трябва различни неща да се пробват. днес ще го къпем в стаята, пък дано му е по-интересно и не реве  Praynig

# 24
  • Мнения: 780
Да не му е влязла вода в очичките, или да сте го попарили Thinking
Имам позната на която дъщеря й след подобна случка намрази банята Tired
  При нас случая беше такъв-сапунче в очичките.За няколко дни спрях да и мия косата, купих шампоан "без сълзи" и се успокои.Сега не иска да излиза от коритото.

# 25
  • Мнения: 742
Явно всяко дете си има такъв период...търпение е нужно...
Ние извесно време къпехме детето в стаята-в един  леген, понеже не можехме да я вкараме в банята, след това заменихме легена с корито, след това въведохме коритото в банята...след това махнахме коритото и започнахме да я къпем права -като голямо момиче...съответно всяко къпане е съпроводено с изкъпване по отделно на всяка играчка (5-6 бр) Joy
И въпреки всичко-главата я мием с рев! Така сме се специализирали с таткото , че за две минути измиваме косата и екстремно излизаме от банята, за да не ни разбере целият блок! Joy

Успех и на вас!  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 674
Съседското дете е на 2 год. вече и вечер като влязат да се къпят - целият блок разбира Laughing Laughing
hahaha

# 27
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
И дъщеря ми се плаши, докато и мием главата Tired
Почнах да и мия косата по рядко Tired
Резултат няма кой знае какъв, но се опитвам да я къпя по няй бързият начин за да не плачка Sad

# 28
  • Мнения: 8 999
И моят син имаше непреодолим страх от миенето на коса. Чак до 4-5 годишен така се дереше в банята, че ме хващаше срам от съседите /сигурно си мислеха, че го изтезаваме/. Много трудно и бавно преодоля този ужас - миех му косата като поливах с каничка, а не с душа и винаги имаше една кърпа подръка, с която да си избърше очите, ако случайно попаднеше някоя капчица там.

# 29
  • Мнения: 5 790
Без да ви плаша, но този период при Виктория продължава вече година и половина. Днес дори купихме очила за плуване, защото най-новото обяснение е, че й влизала вода в очите.

Общи условия

Активация на акаунт