Майчета 2005- Тема 112

  • 19 846
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 437
О, Камий, приятно изкарване  Grinning

Ние планираме края на юли, дано не ни мине котка пътя.

Драганов на нас ни каза ниакво ходене боси вътре. Само на двора по неравното Така се развивали равномерно всички сухожилия и кости около глезена, петичката, стъпалата.

Обаче, как да го пусна бос, като там бъка от пчели и оси. Онзи ден имаше една паднала по гръб оса. Не ми се мисли лятото на морето. Много ме е страх от ужилвания.

Абе, нещо ми се губят някои редовни мами от темичката. Дано всичко е ОК с тях и децата.

# 61
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,

Много ми хареса подхода на педиатърката на malejna. Изглежда като човек отдаден на професията си.

Ели яде сладолед от миналото лято. Нямаше как да избегнем сладоледа, защото като се съберем с децата на приятелките ми - всички ядат сладолед. А децата на приятелките ми от ученическите години са по-големи от моето.

Нощния памперс го махнахме миналото лято пак благодарение на по-големите деца. Ели ги гледаше, че са без памперс и започна да повтаря, че не иска памперс.

Ушенцата й чистя след баня с детските клечки за уши. Ако не ги почистя няколко седмици, ушната кал започва да излиза навън и се вижда, че ушенцата са мръсни. Тя вече има навик сама да си ги почиства след къпане.

Вчера за първи път се разболя и днес я водихме на лекар. Оказа се, че е хванала вирус, от който има температура 38 градуса, кашля и повръща през нощта. Много се бях шашнала и се притеснявах да не е пневмония, но слава Богу не е. Ако до петък не се пооправи, ще пие антибиотик.

# 62
  • Мнения: 829
Адвайс, дано Ели бързо се оправи и без антибиотик  Praynig Значи това й е първото боледуване, така ли? браво на нея!  Grinning М/у другото, не педиатърката, а хомеопатката ни избави от пампата.

въх, записах го младежа за градина! от септември с песен (ние родителска няма да имаме сега, чак октомври казаха). Показаха ми една група - голямо помещение,  в единя край масички за хранене, после "занималната" (килим, ограден с детски столчета) и в другия край на помещението са леглата. Не е върхът на сладоледа, но поне изглежда чисто, дограмите са сменени. Дворът им е хубав, зелен. И е на по-малко от 10 мин. пеш от нас (мой ход, де). Остава да видим с адаптацията как ще е, но това наесен!

Камий, приятно в Гърция! Дианка (нещо не мога да включа с новото ти име  Blush) и вас да ви огрее!

Котаранке, дали правилно съм разбрала за подметките: ако двете се износват неравномерно, но симетрично - тогава е ок. Ако едната е несиметрична спрямо другата - тогава стелки? М/у другото, много са ти пораснали момчетата (гледах снимки наскоро), пу-пу, много са сладки и хем си приличат, хем са различни!  Grinning Как са дерматитите? Под контрол ли са, минават ли??? На моите не е минал, макар на Марти да е мноого слабо изразен и то от време на време се явява само. На Надето е по-силно изразен, но пак нищо трагично, пу-пу. Внимаваме със захранването й, яко овлажняваме кожата и това е.

# 63
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Привет, момичета,
Днес имах много неприятно начало на деня. Ели се събуди с рев и с болки във вратлето. Дадох Калпол, но не я отпусна. Панирах се и започнаха да ми минават едни неприятни мисли през главата. Обадих се за съвет на един телефон към здравната каса, дали да я водя в спешното на болницата или в поликлиниката. Проблем беше, че съм сама и не знаех как да я настаня в колата, при всяка промяна на тялото тя пищеше. След половин часов разговор за състоянието й, ме посъветваха да се обадя на поликлиниката, да кажа, че съм разговаряла с тях, детето било регистрирано за спешна помощ и да дойде лекар в къщи. Обаждам се в поликлиниката, обаче както винаги лекарите не стигат, ако искам домашно посещение съм щяла да чакам много. И аз се хванах, както малката е в пижама, поликлиниката ни е на 10 мин, пищи не пищи, занесох я на ръце. Веднага ни приеха, очакваха ни. Ами моята маймунка, като видя доктора и спря да плаче  Shocked Даже си въртеше значително по-смело главата! Въобще гък не каза  ooooh! Crazy В момента, в който излязохме от поликлиниката, пак започна да мрънка, но по-малко и искаше отново на ръце да я нося  #Crazy Сега пак лежи само на една посока на дивана, дори май е заспала. Какво е това схващане на вратлето, не знам, все още ме притеснява  Sad

# 64
  • Мнения: 4 171
м е р и, ужас, а те ни ти ли дадоха обяснение? Някакви изследвания, нещо? С какво го обясниха?

# 65
  • София
  • Мнения: 2 437
Ехаа...Мери, ама емоция си имала  Rolling Eyes  А лекарите какво казаха?
Преди няколко години, бяхме омъжени с Иван, една сутрин се събудих и не можех да си стъпя на краката. Не можех да стана от леглото, да отида до тоалетна..нищо! Не ме слушат. Иван ме разнасяше из къщата. Веднага отидохме на лекар, гледа ме, снимки, направо беше ей така  Shocked. Нищо ми няма, а не мога да стъпя, камо ли да ходя. Подгъват се, като кашкавал. И...чак вечерта се оправих. Оказа се, че както съм спала по корем  цяла нощ (имам навика да лягам така, че краката ми от прасеца надолу висят) съм направила нещо в колената.  Спала съм в една и съща поза и съм направила беля.
Така, че е напълно възможно Ели така да е спала, че да й се е схванало вратлето.

Адвайс, как първо разболяване, бре  Grinning Браво на вас!  Grinning

Малейна,
като заговори за дерматит, пробвала ли си олиото на ХИП? Страшно добре подейства на Павката и да чукам на дърво всички проблемни участъци изчезнаха. Само личицето мажа с друго, че ми се вижда доста мазно.

Ейй..ама Любака как може да няма грам интерес към книжките!?! Днес в градинката една жена започна да чете, показва на  момиченцето си и привикаха Любака. Отиде с голям мерак и скоропостижно се изнесе, като видя с какво се занимават  ooooh! А аз тъкмо се зарадвах, че май ще му хареса. На кой се метна такъв не знам.

# 66
  • Мнения: 472
Камий, много време се чудих дали да напиша това и предварително се извинявам, ако те засегна нещо  Embarassed.
Мен точно в Правителствена ме докараха до това положение. Събираха се всякакви "специалисти" да ми правят прегледи в продължение на 8 месеца. За отношението няма да говоря. На моя кръщелник, който е на 3г., педиатърката също работеше там. Тази зима го докара до ужасна пневмония. Ходиха сто пъти при нея, защото детето не се чувстваше добре, а тя всеки път му изписвала само сиропи за кашлица и казвала, че нищо му няма. Едвам го спасиха в друга болница, като месец беше на венозни антибиотици и с кислородна маска. Не казвам, че всички са такива доктори, но на никой не препоръчвам да ражда там или да му следят детенцето. Това все пак си е мое мнение.
Весело и приятно изкарване на гръцкото море  Wink.
Мери, ужасна работа. Ама те изобщо прегледаха ли я? Ако е спала на криво или на течение може да и се е схванало. На мен ми се е случвало и боли ужасно. Поне с нещо да я мажеш. Дано бързо се оправи и да не е нещо сериозно.

# 67
  • Мнения: 522
Здравейте милички!Ние се поизгубихме ама лятото винаги съм така,все не ми остава време за нищо.Наско вече пооздравя,утре дори ще ходи на градина-в новата група,да видим как ще се изпращаме ooooh!.Сега пък аз се заразих от него и моя нос не спра да тече,вече ме боли даже,ама ще трябва да се оправям,как иначе Wink.
Да ви попитам,дечицата подкараха ли новите колела,защото Нас още не може и незнам как да го науча да кара?!това ме подсеща,че не съм пуснала снимчици от РД.Ето- http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250654.
Да ви се оплача,че свекървата иска да си напуска работата от 35години и да идвала да работи при нас с мъжа ми.Е как да и обясня най-деликатно,че не е здравословно да работим на едно място?Много ми е криво от това и хрумване,не си искара още5-6 години и да си гледа пенсията ами сетила се сега да напуска.Яд ме е значи за тия глупости.
Връщам се назад да чета,че бая сте изпонаписали.  

# 68
  • Варна
  • Мнения: 5 570
Гита, а мъжа ти какво мисли по въпроса за свеки, не може ли той да и повлияе. За колелото и Ивчо нещо не се справя. Върти назад педалите и се сърди, че нищо не става.
Мери, много гадно. Дано по-скоро да се оправя Ели. На мен ми се е случвало нещо подобно и докторката беше казала, че е от неправилно спане. Някакъв нерв е бил притиснат и от него.
Адвайз, по-скоро да оздравява малката кукла.   bouquet
При нас вчера от яслата го върнаха с един чифт мокри дрехи и казаха, че всичко било наред. Да ама в къщи го питах сто пъти ще пиша ли и накрая напълни гащите и много доволен ни информира.

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 512
Адвайс, бързо оздравяване на куклата  Heart Eyes
Деспинка, ще стане работата! Бавно, но славно  Simple Smile

Аз да ви се похваля- в неделя подстригах Силия  Crazy Отрязах две плитки да си ги пазя за спомен и се получи страхотна прическа. Мои приятелки ме обвиняват, че съм изпаднала в криза, та режа коси наред  Mr. Green( нали и аз се подстригах кардинално преди два месеца).

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 09:34 от Тарталета

# 70
  • Мнения: 3 818
Димана, Силия е разкошна така! Heart Eyes Дългата й коса е страхотна, но тази нова прическа й отива страшно много, браво че си я подстригала Simple Smile

# 71
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ами, лекарят ни прегледа, те са май 6 лекари в нашата поликлиника, този е най-готиния  Laughing Според него е настинка, гърлото й било леко зачервено. Отзад, като пипнеш вратлето, има един твърд участък, който било хубаво да масажирам леко, ако тя позволява. Иначе никакво загряващо кремче не даде въпреки, че питах. Каза, да й слагам нещо топло на вратлето, от време на време, за да я отпускало и да пие Калпол за настинката. До два дни щяло да отмине.
Ели въобще не ще да става от дивана, само лежи и дава команди от там  Crazy
Димана, не се притеснявай  Hug Аз съвсем скоро махнах памперса на малката, тъкмо си мислех в България как ще я гледат странно по градинките, като я видят с пампа   Crazy Затова акъл не давам  Crossing Arms Дали е от децата или аз нямам подход, но и двете го махнаха, когато те си решиха!!! И моята никога не ми казваше, че иска да пишка, преди да намокри гащите  Joy И сега не казва, но пък е на пълно самообслужване. Пишка, бърше се, пуска водата... Понякога пишка в гърнето и не счита за необходимо да ме информира, да го изхвърлям  ooooh! А веднъж я хванах да пишка в градината, беше се заиграла вън и да не губи много време  Laughing Най-интересното е, че от как реши да не ползва пампа, инциденти не е имала. Освен един, когато запецна на стълбата на леглото на брат си, ни на горе, ни на долу и от зор да се държи да не падне и да вика за помощ, се изпуснала  Crazy
Тарталета, твоята принцеса има страхотна коса! Ели миналия септември я подстригаха по подобен начин, но доста по късичко. Сега, преди РД, пак я подкъсиха с подобна форма. Много ми харесва този тип прическа, пак си е момичешка и можеш да слагаш разни джвъчки и плетеш, но е много по-лесна за поддържане от дългата коса  Peace
Ето на Ели прическата.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 896
Димана, Силия е разкошна така! Heart Eyes Дългата й коса е страхотна, но тази нова прическа й отива страшно много, браво че си я подстригала Simple Smile

да, и аз същото щях да напиша - браво, че си се решила! Силия е страхотна с новата прическа!

Ей сега видях и на Ели прическата - и тя е много готина!

Дали да не взема и аз да офъкам мойта кифла

# 73
  • Мнения: 4 171
Много са сладки и Силия, и Ели.
И аз обмислям отдавна подобна прическа - тип каре, но отзад доста по-къса и с обем, а отпред с много къс бретон. Не мога да го обясня, но го видях на няколко момиченца и много ми хареса. А на Теа ужасно й се поти главата на тила и определено ще трябва да мислим нещо за лятото, живот и здраве.

# 74
  • Мнения: 465
Много хубави са прическите на Ели и Силия, ние си ходим още с къдриците и дългата коса, но лятото ще си каже думата.

Мери дано бързо и мине на Елито.

Да ви споделя майчинските си тревоги, не смеех да се похваля 3 дни как бодро влизахме в градината, до днес когато всичко се промени. Рев, рев прегръдки....направо ми се скъса сърцето....Много мъчно ни беше (и на двете) . Мислех че ще минем без това но явно не. Дано свикнем по бързо и пак да си влизаме бодро сутрин  Praynig

Приятен дъждовен ден!

Общи условия

Активация на акаунт