Как да кача поне 5кг.

  • 3 515
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
Привет и от мен!
Не пишеш какви са ти мерките и ръста, а това също е важно. Не знам с каква костна структура си-при някои хора скелета е по-дребен и тежи по-малко. И как си с мускулите? Те обикновено не само изглеждат по-добре, но и тежът повече. Аз самата от три години се движа 46-47 кг., макар че миналия октомври "паднах" и до 42(!) при ръст 162 см. Тогава обаче си имаше причина- много напрежение ми се събра. У дома вече се притесняваха за мен, баща ми се занасяше, че само хабя храната и ми викаше "конц-лагеристка", а аз меко казано не се харесвах. Качих постепенно без да съм си го поставяла за цел. Важното е да си спокойна и да си хапваш кавото ти се яде без да се насилваш. Ако въпреки това няма ефект посъветвай се с лекар. Успех!

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 09:49 от Diana P

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Уф чак сега си разглеждам питането. Та значи съм 160см, а мерките са 84-58-88 Аз се чувствам слаба и като се погледна то вече в сутиена нищо няма. Даже и комара дето ме е хапал не си е свършил работата както трябва. Мисля че за две седмици просто си изчезнах. Незнам защо става така. Това за колата, сладоледа, пиците, хамбургерите и др. ми то аз само такива неща ям. Ето ви едно примерно дневно меню. Сутрин кутия бисквити - шоколадови /всичките/ + 500мл. кола или кутия натурален сок. На обяд или в Макдоналдс - 3 чизбургера или Хамбургери или ако недай си боже съм сготвила пак хапвам. Преди вечерята я снаксче, я чипс или нещо сладко пак една кутия и вечер яко ядене. А пък в промеждутъците я бананче, я черешки и ягоди. И това е когато нямам възможност да се развихря. Общо взето имам диагноза гуша. Занам, че от гуша се пълнее, но докито ми обясни, че в моя случай се касае за отслабване. Уф вече си мисля, че нямам шанс да заприличам на човек. Мъжа казва че ме харесва, ама аз заприличвам на показно какво става с пушачите след 30години яко пушене. Просто не се чувствам добре с това тегло. След като родих много се харесвах, ама бях едно 52кг.

# 17
  • Мнения: 922
Здравей,
Предлагам да погледнеш калкулатора по-долу,

http://healthyfood.info.bg/Calculators.html

какъв е тоя калкулатор, на мен не ми достигат 20 кила.

# 18
  • Мнения: 5 500
Общо взето имам диагноза гуша. Занам, че от гуша се пълнее, но докито ми обясни, че в моя случай се касае за отслабване.

Е, значи знаеш къде е проблема! Имах колежка като теб, беше ужасно слаба, характерно още е, че очните ябълки са малко по-изпъкнали, абе я по-добре виж това:
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=9&temaN=51
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=225

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Щом имаш този здравословен проблем ще е добре да се посъветваш с лекар за диетата.Що се отнася за това как се възприемаш,според мен си изглеждаш много добре.Аз бях точно с твоите мерки 1:1 ,но преди да родя първото дете и много си се харесвах.После започнах постепено да качвам-до 50кг.Само че се промениха обиколките на талията и ханша,а циците пак хич ги няма.Родих преди два месеца и успях да отслабна до 55 до сега.Като си се гледам в къщи-изглежда поносимо,но като се сравня с някое маце навън-направо ми се плаче.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Сесана, следвай съветите на Мам-ам и моля те, недей да ядеш боклуците, дето си ги изброила (бисквитите, хамбургерите и чипса) в такива количества. Основната храна да ти е месо, салати, пълнозърнест хляб, плодове, зеленчуци, млечни.
Вместо бисквити с кола, закусвай кис, мляко с мюсли+ мед - доста калорично и по-здравословно.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е добре де, "докито" не каза ли какво да предприемеш? Ако продължиш да отслабваш (при тия количества храна  Shocked), съвсем ще изчезнеш!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Не ме осведомиха какво да правя. Аз затова и питам тук де. Но смятам да посетя и друг специалис защото вече офтикясах. Пред два дни ме хващат анемичните състояния, а съм пробвала каква ли не храна. Вече се чудя и за добавки. Хранителни добавки??? Дори незнам дали са подходящи, но като ида на лекар ще питам

# 23
  • Мнения: 5 539
Абе има и по-зле Sunglasses

# 24
  • Мнения: 9 093
Да не дава Господ Confused

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Shocked тц- тц...на това момиче положението му е доста сериозно!

# 26
  • Мнения: 3 777
Сезана и аз имах диагноза гуша и се лекувах 10 години и все си бях 40 кила, оправих се след като пих хормонални таблетки.

# 27
  • Мнения: 3 926
Консултирай се и с хомеопат, но не лекар хомеопат (в смисъл на завършил медицина и хомеопатстващ), а с истински. Ще се опитам да ти издиря за Бургас. Освен това има и една бабешка рецепта за протеинов шейк с прясно мляко, яйца, мед и какао, но тъй като аз никога не съм имала проблем с напълняването знам само съставките, а не количествата и пропорциите Rolling Eyes
И наистина спри с вредната храна, защото така само си правиш щитовидната жлеза (пък и целия организъм) на нищо Rolling Eyes
Желая ти успех Grinning

# 28
  • Мнения: 2 032
А, дисбалансът на щитовидната жлеза не трябва да се подминава, доколкото знам трябва да се лекува с лекарства (не хомеопатия), иначе се стига до сериозни поражения: но няма смисъл да преразказвам какво съм чела, не съм лекар и най-много да създам шаш и паника, отиди на ендокринолог.

# 29
  • Мнения: 5 539
Сесана, според мен 45 килограма на 160 см са си съвсем в рамките на нормалното Rolling Eyes
Друг е въпросът как ти се чувстваш, разбира се, но сигурна ли си, че има проблем?

Общи условия

Активация на акаунт