Мнение за 133 СОУ - София

  • 127 750
  • 413
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 164
Може ли някой да ми каже, дали в езиковите паралелки в гимназиален курс се учат общообразователните предмети на съответния език или се учат на български?
На български се учат общообразователните предмети. Поне така беше допреди 2 години, когато дъщеря ми завърши.

# 301
  • София
  • Мнения: 2 835
А дали някой може да каже имат ли избор след 10-ти клас на профилирани предмети или са заложени още от 8-ми?

# 302
  • Мнения: 1
Здравейте, знае ли някой кои учители ще поемат 1 клас през учебната 2021/2022 г. в 133 училище?

# 303
  • София
  • Мнения: 14 511
Здравейте, знае ли някой кои учители ще поемат 1 клас през учебната 2021/2022 г. в 133 училище?
В сайта вижте преподавателския състав и тези, които са написани за 4-ти, ще водят първи есента. Ако не напусне някой през лятото, разбира се.

# 304
  • Мнения: 382
Здравейте,
Къде ли не търсим информация, но както много други важни сфери, и в образованието информацията е много оскъдна и недостъпна, преди да влезеш в системата. Имаме следното колебание. Синът ми е роден в края на март 2015 г. Приет е в подготвителен клас в 134 СУ (т.нар. еврейско), както и в 133 СУ за първи клас. Има интерес към математика и бихме искали да се занимава по-активно с нея. Знаете ли в кое от тези училища подготовката по математика е по-добра? Знам, че са необходими и допълнителни курсове и занимания, ако искаме да влезе в СМГ след 4 клас. Но ме интересува къде ще си прекара по-смислено задължителните часове. За инфо, бе приет и в Питагор, но поради новата локация в Красна поляна, не го записахме там.

Имаме два дни да решим дали да го запишем в първи клас в 133-то или да си почива още една година в 134 или в градината..

# 305
  • Мнения: 48
Здравейте!
Моя роднина е в 134то,а синът ми в 133то!Знам ,че подготовката в 134то е много силна и двете госпожи на подготвителната група са страхотни!В 134то има дисциплина и правила за разлика от 133то.В 134то извеждат децата,играят и се подготвят за първи клас.Аз имам две деца и на ваше място бих оставила детето си да се радва на детсвото си още една година!
А колкото до 133то първи клас,от личен опит го казвам,не мислете,че някой ще му помогне да доразвие математическите си заложби!
Успех !!!

# 306
  • Мнения: 382
Здравейте!
Моя роднина е в 134то,а синът ми в 133то!Знам ,че подготовката в 134то е много силна и двете госпожи на подготвителната група са страхотни!В 134то има дисциплина и правила за разлика от 133то.В 134то извеждат децата,играят и се подготвят за първи клас.Аз имам две деца и на ваше място бих оставила детето си да се радва на детсвото си още една година!
А колкото до 133то първи клас,от личен опит го казвам,не мислете,че някой ще му помогне да доразвие математическите си заложби!
Успех !!!
Благодаря!

# 307
  • Мнения: 385
Здравейте, има ли някой мнение/наблюдение за образованието и средата в 133-то след 7 кл.?

# 308
  • София
  • Мнения: 2 835
Ще постна тук мнение на майка на дете, което е в паралелка РЕ-Англ, което получих на лични. Мисля, че ще е полезно.

"Дисциплината е на страхотно ниво- дам.директара е бивш военен 😊
Руски от 9 кл.учат два предмета на него
Сина ми не знаеше дума на руски - сега е за реално 5.50
Класната му е по български и е доста взискателна, защото се поотпуснаха с тези затваряния
По математика също е ок-преподавятелите засега са стриктни в преподаването , но от детето си зависи
"

# 309
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
Аз съм доволна. Средата е дружелюбна и спокойна, дисциплина има, учителите много добри, класът на дъщеря ми-пу-пу,весели и свестни деца. 8ми клас,АЕ.  Учиха последователно и ритмично.

# 310
  • Мнения: 1 380
Ще постна тук мнение на майка на дете, което е в паралелка РЕ-Англ, което получих на лични. Мисля, че ще е полезно.

"Дисциплината е на страхотно ниво- дам.директара е бивш военен 😊
Руски от 9 кл.учат два предмета на него
Сина ми не знаеше дума на руски - сега е за реално 5.50
Класната му е по български и е доста взискателна, защото се поотпуснаха с тези затваряния
По математика също е ок-преподавятелите засега са стриктни в преподаването , но от детето си зависи
"
Много Ви благодаря!
Определено много ми помогнахте в избора на читаво у-ще.

# 311
  • София
  • Мнения: 2 835
Ходих днес до 133-то. Срещнах се със зам. директорка, която беше много любезна. Училището е ок, от старите, но аз харесвам такива. Интересувах се от руските паралелки. Иновативни са, т.е. ще правят много проекти. В 9-ти и 10-ти клас ще учат на руски математика, физика, биология и още нещо, което забравих. Това на теория. Проучванията ми сред деца от горните класове показват, че на практика не ги учат много-много на руски. След 10- ти клас имат избор на профил. Тази година 10-токласниците са избрали профили биология, химия, история и география.

# 312
  • Мнения: 4 364
Клер, благодаря за информацията. Чудех се, дали в паралелката с ФЕ също се изучава и кога руски език?

# 313
  • софия
  • Мнения: 25 199
Г-жа Савова няма проблем с обещанията. После какво се прави е съвсем отделен въпрос, но с възпитаното обещание няма ограничения.

# 314
  • София
  • Мнения: 2 835
Звънче, моля те обясни по-подробно какво имаш предвид.

Общи условия

Активация на акаунт