Жълти стотинки.

  • 22 798
  • 385
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Някои са си навили на масрафа,някои не.Аз лично си ги прибирам,нищо не оставям.

# 61
  • Мнения: 1 731
Работя като касиер и връщам жълтите стотинки ,стига да ги имам.Наистина ,въпроса е принципен и оставям клиента да реши дали да си ги вземе или да ги остави.Те така или иначе не отиват в моя джоб,та ми е все едно ,но за да си нямам разправий ,предпочитам да ги дам ,пък и си е редно. Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 410
Мразя жълтите стотинки и предпочитам да не ми ги връщат,а ако го направят -не ги взимам,до сега винаги са ми ги връщали,но в петък момичето попита дали искам да ми върне 4 ст. -по 1ст. и аз отказах Peace.

За мен това е един от редките ни, български комплекси, т.е. връховна еснафщина - да не вземаш ресто от (жълти) стотинки = висш снобизъм, да не би някой наоколо да те види, че си изпаднал дотам, че да събираш стотинки, сякаш е срамно, да прибереш нещо, за което си се трудил, влагал си умения, старание....
Такова чудо има само в БГ!  Shocked Излезте някъде зад граница и наблюдавайте касите: КОЙ европеец не си прибира рестото от пфениги (преди) респ. евроцентове (сега)?!?!?!?! Това не само, че им е непонятно, ами никога не биха се сетили да го правят, защото ЦЕНЯТ ПАРИТЕ. А ние, от много гъзария - "маааани ги тия, к'во ше се изуагам с нек'фи ст'инки"....
Ей затова никога няма да имаме и все такъв мижав живот ще караме, като мишките, да не би НЯКОЙ да ни види, та да се изложим....

# 63
  • Мнения: 3 447

За мен това е един от редките ни, български комплекси, т.е. връховна еснафщина - да не вземаш ресто от (жълти) стотинки = висш снобизъм, да не би някой наоколо да те види, че си изпаднал дотам, че да събираш стотинки, сякаш е срамно, да прибереш нещо, за което си се трудил, влагал си умения, старание....

За мен пък е липса на отделение за стотинки в портмонето и нежелание да ми дрънчат и тежат по джобовете. Но може да е и върховна еснафщина, ако така предпочитате.

# 64
  • София
  • Мнения: 18 679
Ееее, пак обърнахте темата на черно и бяло Laughing Имам чувството, че някои хора наистина не могат да виждат нюансите в живота, което си е за тяхна сметка, разбира се Simple Smile
И защо непрекъснато ми тикате примери как европеецът, видите ли, една прекрасна завършена личност, винаги си взима центовете и си ги прибира съвестно, защото това е плодът на неговия труд Laughing Много поетично Crazy
Ами аз пък нашенците по си ги харесвам от европейците. Не е нужно да си богаташ, нито еснаф, нито комплексар, за да не си задаваш подобни въпроси - тая сега защо си ми прибра 2-те стотинки Twisted Evil Нужно е само да си достатъчно свеж в главата, за да не се занимаваш с глупости. Пробвайте, много е приятно Hug Животът моментално става някак си по-хубав Sunglasses

# 65
  • Мнения: 4 586
Ще се скараме за жълти стотинки.

# 66
  • Мнения: 1 479
Мразя жълтите стотинки и предпочитам да не ми ги връщат,а ако го направят -не ги взимам,до сега винаги са ми ги връщали,но в петък момичето попита дали искам да ми върне 4 ст. -по 1ст. и аз отказах Peace.

За мен това е един от редките ни, български комплекси, т.е. връховна еснафщина - да не вземаш ресто от (жълти) стотинки = висш снобизъм, да не би някой наоколо да те види, че си изпаднал дотам, че да събираш стотинки, сякаш е срамно, да прибереш нещо, за което си се трудил, влагал си умения, старание....
Такова чудо има само в БГ!  Shocked Излезте някъде зад граница и наблюдавайте касите: КОЙ европеец не си прибира рестото от пфениги (преди) респ. евроцентове (сега)?!?!?!?! Това не само, че им е непонятно, ами никога не биха се сетили да го правят, защото ЦЕНЯТ ПАРИТЕ. А ние, от много гъзария - "маааани ги тия, к'во ше се изуагам с нек'фи ст'инки"....
Ей затова никога няма да имаме и все такъв мижав живот ще караме, като мишките, да не би НЯКОЙ да ни види, та да се изложим....

Peace

# 67
  • Мнения: X
Забелязала съм,че обикновено по-младичките касиерки ми ги спестяват без дума обяснение. Обяснявам си го с това,че може би още не знаят цената на парите. Не съм за 2 ст.,но по презумпция да ме лишават винаги от тях вече ми бие на наглост.
Ако в същия този магазин не ми направят проблем за същите тези 2 ст. в случай че не ми достигат,ще си кажа "танто за кукуригу", и изобщо няма да се замисля над въпроса.

# 68
  • Мнения: 4 496
Когато не ми върнат жълти стотинки или се оправдаят, че нямат, им казвам "Имам два лева по 1ст. и 2ст., искате ли ги?" .

Сещам се за случая, в който някой си беше платил тока с жълти стотинки- цяло чувалче. Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 224
Всяка сутрин като отиваме на работа с приятеля ми си купуваме кисело мляко и винаги си чакаме 1 ст ресто. Не за друго, ами точно , защото ако оставим 70ст вместо 69 ст така всеки ден ще оставяме по 70.. и те си се събират. Защо трябва някой да си ги прибира ? Ако оставим 70 и не изчакаме, никой не си чупи ръцете да ни ги даде, правят се на луди , все едно щом е 1 ст не е нужно да ни я дават.. И така няколко пъти като си изчакаме 1-та толкова важна стотинка , събираме 9 и даваме точно 69  Mr. Green Замисъла е голям.. Въпроса не е в стотинката, а в това , че направо си я прибират, все едно са длъжни да си я вземат ! Пък мен и друго ме дразни. Отиваме онзи ден до кварталния пазар да си вземем банан, премери ни го госпожата от сергията и каза "75 стинки" . Дадох и 75 "стинки" на монети от по 5 , при което тя ми заяви иронично "Е ,много благодаря ,че ми плати така!" Ами .. няма защо. Даже ме хвана яд , че не й предложих още от "стинките" , които ми бяха останали, щом толкова им се радва  ooooh!  

# 70
  • Мнения: 2 018
Преди доста години /бях дете/ присъствах на една сцена в супермаркет. Чужденци плащаха на касата и касиерката реши, че няма нужда да им върне ресто от жълти стотинки. Но те явно не бяха съгласни с нейното решение и държаха да си го получат. Тя бръкна в касата взе една шепа стотинки и ги хвърли в чинийката за ресто. Разпиляха се по земята. Отново бръкна и отново хвърли стотинките. Развика се, че това е "нищо"! Хората загубиха ума и дума! Взеха си точния брой стотинки и си заминаха мърморейки!

Това е само една случка от времето, когато на клиента се гледаше, като на натрапник, решил да наруши спокойствието на продавачката.

Сега вече не е така!  Wink
Сега само те поглеждат учудено "сякаш им искаш техните пари"!   Joy

Има напредък!  Crazy

# 71
  • Мнения: 410
belinda,
и аз не си падам по евро-манията, но има определени позиции, по които можем да се научим на хубави и полезни неща от тях.
Европейците имат, защото знаят цената на парите.
А с анти-"поетични" настроения към парите и труда, като твоите собствени, скоро наистина няма да ги стигнем. Със същия ефект може да вървим по улуцата и да хвърляме стотинки на земята, за к'во ни са, нали? Всички наоколо ще са в захлас, нали това е "ценното", да ги впечатлим, колко сме "над нещата".

# 72
  • Мнения: 3 447
Ако човек хвърли повече енергия в работа и по-малко в  #Cussing out и  #2gunfire по адрес на тъпите продавачки, няма да има нужда да си брои и да си къта жълтите стотинки.

# 73
  • Мнения: 257
Ако ми ги върнат, ги оставям. Ако не ми ги върнат, си ги чакам.
То това с оставянето на жълтите стотинки го има само при нас май.
И аз така Peace

# 74
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Да не си вземеш рестото е признак на неуважение към парите или по-скоро някакъв малък жест от типа "аз съм ларж" ...
абсолютно излишно.

Общи условия

Активация на акаунт