На плажа по бански,памперс или по дупе..

  • 5 183
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
За беба става въпрос.На море ще сме когато тя е на 11-12 месеца.За сега не ходим,но до тогава не се знае.Пълзим.Още не сме махнали памперса,до тогава вероятно няма да успеем.Гледам,че с е продават бански като за нея,но при положение,че сме свикнали с памперс малко ми  е мътна картинката на плажа как вършим нещо в банските ooooh!Ако е на плажа-добре,но ако е в детския басейн... #Crazy.Съответно поне за сега варианта бански отпада.По дупе-няма ли много да й влиза пясък SickСпамперс-ами мокренето във водата....Някъде ми се мерна миналата година понятието бански-памперс,но не съм сигурна.Дайте идеи-как процедирате вие?

# 1
# 2
  • Мнения: 8 999
На тази възраст вече не е бебе, а дете на 1 г.
Дъщеря ми беше гола на 1 г.
Синът ми беше гол на 8 месеца.
По цял ден се плицикаха във водата и се риеха в пясъка. Не мога да си представя да са с бански, а за памперс направо ме втриса.

# 3
  • Мнения: 236
geriinq,мерси за линка.Явно това ще свърши работа за  басейна,а на плажа ще видим.Зависи как се чувства детето с тях.По-голям проблем ще е да намеря такива-щом в софийските Метро няма,за пловдивското се съмнявам....

# 4
  • Мнения: 4 753
И за басейна ми е странно с бански, най-малкото ако ака в него няма ли да се разнесе в целия басейн...  newsm78   Както и да е, за плажа по-добре по дупе, там и да ака, ще го гребнеш заедно с пясъка в едно пликче и айде в кофите....  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Миналата година,ходихме само веднъж на плаж и малчо беше с памперс бански Peace
Тази година смятам да е голичък,макар че още не сме махнали памперса Confused

# 6
  • Мнения: 9 973
по дупе

# 7
  • Мнения: 3 478
Ако сме на плажа слагам бански, нося резервни за смяна, че още е с пампи. Ако трябва да влезе в басеи задължително слагам памперс под банския. Гола  Naughty

# 8
  • Мнения: 6 443
Според мен памперс бански е най-добрата идея  Peace

# 9
  • Мнения: 2 478
По голо дупе,разбира се.Защо да го спарвам в топлото с памперс? Sunglasses

# 10
  • Мнения: 1 289
Май по организъм ще го пусна,но бих носила със себе си бански и пампита,че още ги ползваме...

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Бихте ли разказали по - подробно за това чудо, памперс - банския - не подгизва ли от водата вън (в морето, в басейна), изобщо каква му е случката - към тези, които са ги ползвали? Моля?

# 12
  • Мнения: 3 316
Според мен памперс бански е най-добрата идея  Peace
   и аз така мисля

# 13
  • Мнения: 11 024
Памперс бански или обикновен памперс с бански отгоре. Идеята да я пусна по голо дупе не ми допада.

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
в морето е по голо дупе.Като излезе от водата го подсушавам и му обувам слипчета.Няма смисъл да го запарвам с памперс. Peace

# 15
  • Мнения: 1 029
в морето е по голо дупе.Като излезе от водата го подсушавам и му обувам слипчета.Няма смисъл да го запарвам с памперс. Peace

това е и моя вариант Peace

# 16
  • Мнения: 1 586
Миналата година беше по дупе ,сега отново мисля така да ходим ,поне сега в началото ,може и бански да купим,ще преценя като отидем на плаж........... Crazy

# 17
  • Мнения: 1 428
Според мен памперс бански е най-добрата идея  Peace
Peace

# 18
  • Мнения: 19
Ради беше на година когато го заведохме на море и на пясъка беше с памперс  /пясък поне там не влизаше/, а в басейна беше гол.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С памперс Peace

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Не че имам момиче, но ми е чудно едно - като оставите момиченце голо по пясъка не ви ли е страх от някоя инфекция?
Защото все пак не се знае колко крака с гъбички са се разходили и колко дупета са сядали преди вас.
Моя син ще е голичък само в басейнчето, на пясъка по слипчета или боксерки (ако ги препикае, ще нося за смяна).
Ако ходим на басейн, задължително памперс бански.

# 21
  • Мнения: 236
Олинце, абсолютно си права. Аз мисля да обуя малката с най-обикновени гащички, нагоре голичка.И мен ме е страх от пясъка. Няма да влизаме в басейн. А папмперс ми се струва жестоко - много запарва.
Иначе естествено смятам, че ако детето влиза в басейн, задължително трябва да е с памперс гащи

# 22
  • Мнения: 9 814
Или с долнище на бански или с обикновени гащи, защото все пак децата сядат директно в пясъка и винаги има риск от инфекция или нараняване.

# 23
  • Мнения: 7 201
Или с долнище на бански или с обикновени гащи, защото все пак децата сядат директно в пясъка и винаги има риск от инфекция или нараняване.
PeaceТози е моят вариант.

# 24
  • Мнения: 59
Гол,обилно намазан със слъцезащитен лосион.

# 25
  • Мнения: 24 467
Неприлично е и, надявам се във всички басейни да е забранено, малко бебе да се къпе голо. Най- малкото останалите не са задължени да плуват във фекалиите му. За целта си има специални плажни гащички, които не пропускат.
Морето не го ползваме за баня- гнус ни е, не само мен, а и големият син. Гол по пясъка- също не, там народът си разхожда животните и има какво ли още не. Самата аз никога не бих стояла без долнище на пясъка.
Та моята опция е бански или такива гащички. Имаше миналата седмица в Метро с рибки, цели опаковки /11 или 12 броя, според размера/.
Миналото лято за малкия си бяхме купили 4 чифта бански. Така и не напиша нито един.

# 26
  • Мнения: 9 814
Неприлично е и, надявам се във всички басейни да е забранено, малко бебе да се къпе голо. Най- малкото останалите не са задължени да плуват във фекалиите му. За целта си има специални плажни гащички, които не пропускат.
Морето не го ползваме за баня- гнус ни е, не само мен, а и големият син. Гол по пясъка- също не, там народът си разхожда животните и има какво ли още не. Самата аз никога не бих стояла без долнище на пясъка.
Та моята опция е бански или такива гащички. Имаше миналата седмица в Метро с рибки, цели опаковки /11 или 12 броя, според размера/.
Миналото лято за малкия си бяхме купили 4 чифта бански. Така и не напиша нито един.


Е, добре те възрастните не правят такива неща в басейните!!!
И какво точно неприлично виждаш в едно голо 5 месечно бебе например!
И честно казано- като ви е гнус не ходете на плаж тогава!

# 27
  • Мнения: 24 467
Ми не знам, лично аз не съм видяла възрастен да се нааква...  Laughing
Мисля, че е съвсем ясно. За мен не е прилично да допусна моето бебе да се наака в басейна, където плуват и се къпят други деца. Ако за някой това е О.К. само мога да се надявам да не се къпем в един и същ басейн.  Laughing
А дали ще ходим или не на плаж си е наша работа. Както и кога и на какъв плаж ходим- също. Темата не е затова. Темите за заяждане са основно в други подфоруми.
В действителност, ходещите редовно по басейни вероятно ще го потвърдят, на редица места е забранено къпането на голи- било възрастни, било не съвсем. Пет години ходя в Албена- не видях гол човек в басейн. И слава Богу!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
С бански.Даже вчера купихме.Надявам се събота и неделя даже да ги пробваме  Sunglasses

# 29
  • София
  • Мнения: 7 209
Причислявам се към групата на гнусливите.
Чистотата на плажовете е меко казано съмнителна.
Не бих пуснала дъщеря си да се рови в пясъка по голо дупе.

# 30
  • Мнения: 9 814
Така е Judy за акането съм съгласна с теб напълно.
Но, не може да отречеш, че голяма част от възрастните също влизат в басейна или морето да се изпишкат. Mr. Green
И честно казано точно поради тази причина не съм пускала още дъщеря си в обществен басейн- първо, защото не знам дали самата тя няма да се изпишка и второ, защото не искам да плува в пикото на другите деца! Peace

За това и по-горе писах, че детето ми ходи с бански на плажа.

# 31
  • Мнения: 24 467
Тях не мога да ги спра, за жалост, да не пикаят поне, остава ми да се надявам. Със сигурност друго обаче не  правят.
Добре, че и самата авторка се замисля "Ако е на плажа-добре,но ако е в детския басейн... ."

# 32
  • Мнения: 4 621
С банки Peace

# 33
  • Мнения: 742
По голо дупе!
На тази възраст, Криската вече си акаше само по веднъж на ден, което означава, че няма опасност да свършим тая работа на плажа Hug , а за останалото-не е проблем (все пак доста възрастни го правят в морето  Joy)

А и това е удобен момент детенцето да разбере колко е хубаво без пампер...току сте го махнали за винаги Laughing

Приятна почивка на морето  bouquet

# 34
  • Мнения: 236
Хм,интересен спор се завихри Rolling EyesЯвно за нас ще остане варианта бански-памперс както за плажа,така и за басейна.Ако случайно се понаучим до тогава на гърне за плажа ще взема няколко чифта гащички.Проблемът ще е ако не намеря памперс-бански.Джуди,в кое Метро ги гледа?Сигурно в някое софийско.Ще търся още от сега.Значи до колкото разбрах има на Хъджис,други марки предлагат ли?Памперс?А тези,които са ползвали-на колко време се сменя?Както нормалният памперс ли?

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Дупе!

# 36
  • Мнения: 24 467
В Търново, видях ги и двата размера, големият беше май от 11 до 15 кг.- за 11 броя, мисля на Памперс, с рибки и други гадинки от филмчето за Немо.

# 37
  • Мнения: 236
О ако има на Памперс ще си намеря без проблем,че работя с вносителите.Но май малък размер че нямаме още 8 кила...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
По голо дупе,разбира се.Защо да го спарвам в топлото с памперс? Sunglasses

Peace

# 39
  • Мнения: 5 393
По голо дупе.

# 40
# 41
  • Мнения: 672
Не бих пуснала момиченце по голо дупе на пясъка. Пък и момченце. Големия ми син отначало беше с памперс после с бански. Тогава нямаше такива екстри като памперс бански. Малкият още не е виждал морето Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=282011.0;all от тази тема копирах адреса на магазина в който евентуално могат да се намерят. Дано откриеш Hug
София
Магазин БЕЙБИ НОВА
бул. “Пушкин” бл. 34
тел. 02/955 56 21
Email: maxi_cosi_sofia@abv.bg

# 42
  • Мнения: 2 090
С бански Heart Eyes

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
geriinq,мерси за линка.Явно това ще свърши работа за  басейна,а на плажа ще видим.Зависи как се чувства детето с тях.По-голям проблем ще е да намеря такива-щом в софийските Метро няма,за пловдивското се съмнявам....
съмнява ме, че няма да откриеш Thinking
Аз вчера взех на сина ми на Либеро от тук

# 44
  • Мнения: 138
По голо дупе, разбира се! И с бански да е, пак ще му влезе пясък, а морето е на 2 крачки, веднага може да се измие пясъкът. Струва ми се много по-удачно, отколкото да му се спарва дупето на детето. Едно време нас все с бански са ни водили на плажа! Даже ми е смешно като видя малко дете с бански или памперс. Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!

# 45
  • Мнения: 145
Напълно споделям мненията, че бебето трябва да носи памперс-бански поне докато се къпе в басейна. Причината е ясна - не е приятно да пишка или да ака там, където се къпят другите деца (или възрастни). В крайна сметка дори и да ака в определено време, пак няма гаранция, че няма да случи и в басейна по изключение. За това става дума, а не че е неприлична бебешката голота. Иначе памперс-бански за еднократна употреба има на Хъджис и Либеро. В Софя аз купих от "Piggy's house", a за многократна употреба - ето тук http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1945. Такива не съм купувала и не знам колко са практични.

# 46
  • Мнения: 1 440
Миналогодишният ми опит показа, че и памперс-банските не са толкова удачни, за колкото ги смятах. Когато Пипи се цопне във водата и те целите прогизват...После трябва или да я преобувам (15-20 пъти за 2 часа ooooh!) или да я държа с мокро дупе или гола...Е, накрая я пуснах гола на воля, но за тази година взех един много сладък бански и ще го пробваме пък да видим Peace

# 47
# 48
  • Мнения: 7 201
Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!
От хигиенични съображения е детето да е с бански/гащички-а не от това,че е срамно!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 296
Във водата-голички,на пясъка-по бански/гащи.

# 50
  • Мнения: 138
Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!
От хигиенични съображения е детето да е с бански/гащички-а не от това,че е срамно!
Синът ми е на 2 години, досега на плажа винаги е ходил по голо дупе и никога не се е изприщвал или нещо подобно. Когато е с памперс, обаче, доста често му се зачервява дупето.

# 51
  • Мнения: 1 031
По голо дупе и досега не съм имала проблем с обриви.

# 52
  • Мнения: 138
Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!
От хигиенични съображения е детето да е с бански/гащички-а не от това,че е срамно!
Синът ми е на 2 години, досега на плажа винаги е ходил по голо дупе и никога не се е изприщвал или нещо подобно. Когато е с памперс, обаче, доста често му се зачервява дупето.

Аз все пак съм мъжка мама, при момиченцата може би нещата стоят по друг начин и вероятно е по-удачно да ходят с бански.

# 53
  • Мнения: 24 467
Не стоят по много различен начин- и едните и другите могат да акат във водата и на пясъка, както и за едните и за другите има възможност от кожни и други зарази.
Под "хигиенични съображения" имам предвид, а вероятно и останалите, позовали се на тях, не само собствените такива, касаещи собственото дете, а и останалите.
Въпросът е вече обсъден в темата.

# 54
  • Мнения: 17
Izvinyavam se za latinicata.
Linka koyto e daden za Huggies banski vsa6tnost pokazva Huggies ga6ti4ki za trenirane na garne - toest pampers no ne s lepenki a s lastaci otstrani. Eto tova sa banskite koyto te predlagat:
http://www.littleswimmers.com/na/products/designs_sizes.asp].
Ne podgizvat, ne darpat deteto nadolu vav vodata i sa mnogo udobni. Smenyat se na okolo 3 4asa. Ne znam dali se prodavat v Bulgaria.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 209
При момиченцата пикочният канал е много по-къс, което е предпоставка за значително по-голяма вероятност от навлизане на замърсители и получаване на инфекции.

# 56
  • Мнения: 24 467
Албена, същите точно имаше в Метро, но понеже бяха при "Памперс" аз не се загледах, помислих че са на същата фирма. Значи това съм видяла. Понеже вече не се нуждаем тази година не съм се и заглеждала по- подробно.

# 57
  • Мнения: 138
Е, децата не акат по 10 пъти на ден. Аз, когато синът ми беше на около годинка, го водех през половин час да ака, ако му се ака и никога не се е изакал на плажа или във водата. Що се отнася до пишкането, случвало се е да се изпишка на пясъка, заривам го и толкоз. Едва ли това е заплаха за дупетата на други дечица...

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 16:35 от silvanka

# 58
  • Мнения: 24 467
Това няма никакво значение. Никой не е длъжен да се притеснява от това дали и кога ходи по нужда моето дете. Нормално е аз да му осигуря това да става на общоприето място. Днес моето се изпишкало на пясъка, утре- твоето седнало там по голо дупе. Даже може и с половин час разлика, че и с по- малко. Не възприемам децата като кучета, не заривам в пясъка. Затова е нормално да се ползват тоалетни, а при бебетата- други средства.
Но, както и да е, моралните и естетическите норми са широко понятие. Затова, слава Богу, на редица басейни това е недопустимо.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 209
За мен заплаха са чайките и гларусите, които бродят из плажовете вечер - птиците пренасят доста заболявания.
Освен това: фасове, изгнили плодове, спринцовки (и такива съм виждала).
Много трудно мога да си представя добре изчистен плаж от каруците, които вечер посъбират това онова, и после го изхвърлят обратно в морето.

# 60
  • София
  • Мнения: 7 209
За мен заплаха са чайките и гларусите, които бродят из плажовете вечер - птиците пренасят доста зарази.
Освен това: фасове, изгнили плодове, спринцовки (и такива съм виждала).
Много трудно мога да си представя добре изчистен плаж от каруците, които вечер посъбират това онова, и после го изхвърлят обратно в морето.
Не виждам как да си изтипосам детето голо на плажа.

# 61
  • Мнения: 24 467
Това СЪЩО е заплаха, в допълнение на писаното вече по използваните като тоалетна, закусвалня, контейнери и т.н. плажове от хора, кучета /редовно виждам/.
Ако всеки от нас си позволи да се изходи /гадно е, но това обсъждаме, а наистина е гадно/ в пясъка и да зарови нещото... Колко дни ще са нужни, за да се превърне плажът в истинско бунище? Да не говорим за красотата, плувайки да се разминеш дори с едно такова. Хич не ме е грижа дали е произведение на бебе или на възрастен. А с ходенето по малка нужда разликата е само, че резултатът е по- незабележим, иначе същността си остава.

# 62
  • Мнения: 5 103
Ако сме на плажа слагам бански, нося резервни за смяна, че още е с пампи. Ако трябва да влезе в басеи задължително слагам памперс под банския. Гола  Naughty
Peace

# 63
  • Мнения: 3 092
По дупе ....
Хубава почивка  Grinning

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Искам да използвам темата да попитам тези, които са ползвали памперс-бански, след всяко влизане във водата ли трябва да се сменят?

# 65
  • Мнения: 2 131
Ооох, през почивните дни видях на плажа момиченце малко по-голямо от моя син, което беше с бански-прашка. Направо се втрещих.  #Crazy
По темата - по-често по-голо дупе, а докато спи - с памперс. Така процедираме ние.

# 66
  • София, център
  • Мнения: 3 455
По голо дупе във водата, с бански или с памперс на плажа!

# 67
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
На плажа носим бански, не я пускам с голо дупе по пясъка.
А във водата без бански.

Тази година бях свидетел на следната ужасия: една румънка до мен си вкарва отрочето в морето. Детето на около година и половина - без бански. Загледах се в дупенцето на малкото и какво да видя - ака си най-необезпокоявано. Майка му по едно време се усеща (не вижда че я гледам) и започва спокойно да го плакне във водата. После си продължиха навътре е моренцето. Милите!

# 68
  • Мнения: 3 810
По голо дупе във водата, с бански или с памперс на плажа!

 Peace

Аз лично не оставям децата си по голо дупе. Пясъка си е пълен с какви ли не боклуци...Във водата също са с бански. Има понякога едни щипалки. Могат да се наврат къде ли не  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 197
По дупе. В басейна - с памперс бански. По отношение на пясъка - и с бански, и с памперс и без тях пак ще влиза. При това положение по-добре да му е свободно на детето. Миналата година дъщеря ми още не ходеше, когато отидохме на море. Стоеше си под чадъра и един единствен път успя да се изака на пясъка. Събрахме го - и в кофата. Тази година вече като по-голяма да е пишкала не повече от веднъж на плажа (и то на хавлията). За морето - нищо не мога да кажа.

# 70
  • Мнения: 27 524
Слагам пелените-бански на Хюджис или Памперс  Peace

# 71
  • Мнения: 3 929
На тази възраст го оставях по голо дупе. Ако го слагах да спи в количката, му слагах памперс, а ако спи на хавлията - гол, завит с нещо леко. Две години вече сме ходили на море, все е бил гол. Ако тръгне да ака, му слагах памперса и така.
Тази година се чудя, дали да не му сложа бански. newsm78

# 72
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По голо дупе Peace

# 73
  • Мнения: 1 900
И аз смятам да ползвам пелените-бански, взех на Хъджис да видим каква работа вършат. Нямаше на Памперс, според вас кои са по-добри?

# 74
  • Мнения: 210
Ами тази година за първи път ще водим Поли на море.Взела съм и две долнища на бански плюс един цял.Мисля тях да си ползваме,но тя си казва кога ще има ако.Мисля да взема и един пакет памперс-бански на Хъджис за всеки случай.

# 75
  • Earth
  • Мнения: 1 952
По дупенце  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 2 015
Ние бяхме по голо дупе.

# 77
  • Мнения: 540
ние ще сме с бански
синът ми е на 11месеца и ака на гърне затова нямаме нужда от памперси

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Във водата го вкарвах голичък, а на плажа с памперс. Случваше се да е и по голо дупе, но рядко.

# 79
  • Мнения: 2 908
Тази година ще е за пръв път и ще е по голо дупе-на мен пък не ми допада идеята да я карам да носи памперс в жегата-махнала съм памперса от един месец,вече си върши всичко в гърнето,на плажа,ако се изпусне,изривам с нещо,хвърляме и това е.Във водата-ще го мислим,ще нося за там ,за всеки случай памперс и бански.

# 80
  • София
  • Мнения: 608
С бански си беше, бяхме махнали памперса. По голо дупе на него не му допада...

# 81
  • Мнения: 87
По голо дупе.Така съм водена и самата аз на плажа.Това с памперсите в басеина ми е много смешно,като в рекламата на Молфикс.

# 82
  • Мнения: 719
По дупе. Mr. Green
Евентуално вече знаеш какъв е горе- долу режима на детето за Голямата работа, и да го следиш да няма изцепки от тоя род в басейна/морето. Peace

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Да си повторя въпроса:
[quote author=Юнона link=topic=299766.msg8144993#msg8144993 date=1216789976]
[size=14pt]Искам да използвам темата да попитам тези,
които са ползвали памперс-бански,
след всяко влизане във водата ли трябва да се сменят?
[/quote][/color][/size]

# 84
  • Мнения: 3 316
да  Peace след всяко влизане във водата се сменят

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Мерси  Simple Smile

# 86
# 87
  • Мнения: 489
 Бяхме с памперс, но във водата го сваляхме, иначе му влизаше много пясък в дупето и после ставаше голям проблем, пишката също му се беше възпалила. Плажовете не са много чисти, затова не рискувайте.

# 88
  • Мнения: 2 467
На една година (първото и море) дъщеря ни бешна басейна на хотела с памперс бански, на морето с бански. 
На 2 и на 3 години само с бански.
По голо дупе не  Naughty Не е хигиенично.

# 89
  • Мнения: 2 401

По голо дупе не  Naughty Не е хигиенично.
И аз така мисля!

# 90
  • Плевен
  • Мнения: 1 357

И ние миналата година ползвахме тях,много съм доволна.
Меги тогава беше на 10 месеца,тази година мисля да бъдем с бански.

# 91
  • Мнения: 8 163
А тези,които са ползвали-на колко време се сменя?Както нормалният памперс ли?
Моите момичета задължително са с бански. Не искам пишовците и дупетата да се пълнят с пясък и други боклуци. Смятам също така, че е по-естетично да не се виждат половите органи, независимо от възрастта на детето. Моята майка сама ни шиеше банските, когато ходехме на почивка през 70-те и 80-те. Бяхме единствените момичета с бански на плажа. Благодарна съм й, че го е правила. Снимките от тези почивки носят само радост и мили спомени, на когото и да ги покажа.

Папмерсите за плуване са всъщност защита единствено от акита. Пишът минава през тях така, както минава водата от морето/басейна. Досега не сме стояли по цял ден на плажа, така че сменям памперса непосредствено преди преобличане.

# 92
  • София
  • Мнения: 44 242
Моя син беше миналата година по бански..т.е. гащета. гол не искаше, много му се лепеше пясък и го плашеше, в памперс банките пак влизаше пясък, та полза никаква. Винаги носех и втори обаче, като се намокрят да не му съхнат на дупето.
Така и не се е нааквал на плажа, чет пат пишкаше до морето.....
Тази година вече сме почти без пампи, ако стигнем до морето пак ще е с бански...

Общи условия

Активация на акаунт