На плажа по бански,памперс или по дупе..

  • 5 180
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 145
Напълно споделям мненията, че бебето трябва да носи памперс-бански поне докато се къпе в басейна. Причината е ясна - не е приятно да пишка или да ака там, където се къпят другите деца (или възрастни). В крайна сметка дори и да ака в определено време, пак няма гаранция, че няма да случи и в басейна по изключение. За това става дума, а не че е неприлична бебешката голота. Иначе памперс-бански за еднократна употреба има на Хъджис и Либеро. В Софя аз купих от "Piggy's house", a за многократна употреба - ето тук http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1945. Такива не съм купувала и не знам колко са практични.

# 46
  • Мнения: 1 440
Миналогодишният ми опит показа, че и памперс-банските не са толкова удачни, за колкото ги смятах. Когато Пипи се цопне във водата и те целите прогизват...После трябва или да я преобувам (15-20 пъти за 2 часа ooooh!) или да я държа с мокро дупе или гола...Е, накрая я пуснах гола на воля, но за тази година взех един много сладък бански и ще го пробваме пък да видим Peace

# 47
# 48
  • Мнения: 7 201
Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!
От хигиенични съображения е детето да е с бански/гащички-а не от това,че е срамно!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 296
Във водата-голички,на пясъка-по бански/гащи.

# 50
  • Мнения: 138
Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!
От хигиенични съображения е детето да е с бански/гащички-а не от това,че е срамно!
Синът ми е на 2 години, досега на плажа винаги е ходил по голо дупе и никога не се е изприщвал или нещо подобно. Когато е с памперс, обаче, доста често му се зачервява дупето.

# 51
  • Мнения: 1 031
По голо дупе и досега не съм имала проблем с обриви.

# 52
  • Мнения: 138
Не виждам абсолютно нищо срамно или неприлично в голотата на малко дете на плажа!
От хигиенични съображения е детето да е с бански/гащички-а не от това,че е срамно!
Синът ми е на 2 години, досега на плажа винаги е ходил по голо дупе и никога не се е изприщвал или нещо подобно. Когато е с памперс, обаче, доста често му се зачервява дупето.

Аз все пак съм мъжка мама, при момиченцата може би нещата стоят по друг начин и вероятно е по-удачно да ходят с бански.

# 53
  • Мнения: 24 467
Не стоят по много различен начин- и едните и другите могат да акат във водата и на пясъка, както и за едните и за другите има възможност от кожни и други зарази.
Под "хигиенични съображения" имам предвид, а вероятно и останалите, позовали се на тях, не само собствените такива, касаещи собственото дете, а и останалите.
Въпросът е вече обсъден в темата.

# 54
  • Мнения: 17
Izvinyavam se za latinicata.
Linka koyto e daden za Huggies banski vsa6tnost pokazva Huggies ga6ti4ki za trenirane na garne - toest pampers no ne s lepenki a s lastaci otstrani. Eto tova sa banskite koyto te predlagat:
http://www.littleswimmers.com/na/products/designs_sizes.asp].
Ne podgizvat, ne darpat deteto nadolu vav vodata i sa mnogo udobni. Smenyat se na okolo 3 4asa. Ne znam dali se prodavat v Bulgaria.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 209
При момиченцата пикочният канал е много по-къс, което е предпоставка за значително по-голяма вероятност от навлизане на замърсители и получаване на инфекции.

# 56
  • Мнения: 24 467
Албена, същите точно имаше в Метро, но понеже бяха при "Памперс" аз не се загледах, помислих че са на същата фирма. Значи това съм видяла. Понеже вече не се нуждаем тази година не съм се и заглеждала по- подробно.

# 57
  • Мнения: 138
Е, децата не акат по 10 пъти на ден. Аз, когато синът ми беше на около годинка, го водех през половин час да ака, ако му се ака и никога не се е изакал на плажа или във водата. Що се отнася до пишкането, случвало се е да се изпишка на пясъка, заривам го и толкоз. Едва ли това е заплаха за дупетата на други дечица...

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 16:35 от silvanka

# 58
  • Мнения: 24 467
Това няма никакво значение. Никой не е длъжен да се притеснява от това дали и кога ходи по нужда моето дете. Нормално е аз да му осигуря това да става на общоприето място. Днес моето се изпишкало на пясъка, утре- твоето седнало там по голо дупе. Даже може и с половин час разлика, че и с по- малко. Не възприемам децата като кучета, не заривам в пясъка. Затова е нормално да се ползват тоалетни, а при бебетата- други средства.
Но, както и да е, моралните и естетическите норми са широко понятие. Затова, слава Богу, на редица басейни това е недопустимо.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 209
За мен заплаха са чайките и гларусите, които бродят из плажовете вечер - птиците пренасят доста заболявания.
Освен това: фасове, изгнили плодове, спринцовки (и такива съм виждала).
Много трудно мога да си представя добре изчистен плаж от каруците, които вечер посъбират това онова, и после го изхвърлят обратно в морето.

Общи условия

Активация на акаунт