"Лято вече тук дойде, шляпа босо ПАЗАРДЖИШКОТО дете!"(23)

  • 10 571
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 134
И още за Гери - точният ден, на който може да се види бебето (плодния сак), зависи, освен от индивидуалния случай, от качеството на ехографа (да е с вагинален трансдюсер и висока разделителна способност) и ехографиста, но при всички случаи е много важно да се удостовери положението на сака в матката, т.е. да се изключи вероятността от ектопична бременност.
Тъй като виждам, че си много "ошашкана", докато чакаш да дойде времето за УЗИ, може да си направиш кръвен количествен hCG (ЧХГ) тест.
Малко пояснения относно това:
В кръвта и урината на бременната жена присъства хормон - човешкия хорионгонадотропин (ЧХГ), специфичен за бременността, който се процуцира от хориона (обвивката на плодния сак). Уринните тестове определят наличието на бременност именно по наличието на този хормон в урината.
Количественият тест, който ти препоръчвам, е изследване на β-фракцията на ЧХГ. Това изследване се използва при различни индикации, но в случая е важно удвояването на стойностите му в рамките на два-три дни.
При нормална маточна бременност концентрациите на ЧХГ се удвояват средно за 2 дни, докато при ектопична бременност (или заплашващ спонтанен аборт, не дай Боже!), скоростта на увеличение на ЧХГ е намалена.
Ето ти още по-подробна информация Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG). Можеш да я прочетеш внимателно и да обсъдиш с твоя гинеколог възможността за такова изследване.
Мен ако питаш, най-добре изчакай още няколко дни, тъй като "Резултатите от ултразвуковия преглед след 5-6 гестационна седмица са много по-точни от анализа на нивата на ЧХГ".
Но при всички случаи - Бъди спокойна и мисли позитивно!!!!!!!!!!

# 256
  • Мнения: 319
Иве, както винаги си невероятна  Hug

# 257
# 258
  • Мнения: 227
Честит рожден ден,crazybrat!

Пожелавам ти да си щастлива всеки ден!


 Тортата е много оригинална,и аз бих избрала такава за рождения си ден,весел празник Деси.  bouquet

А желаещите за "пълна промяна",ако ви е удобно предлагам да е утре появяването ни в нова светлина,аз вече си измислих ново име,ще се поровя днес и за подобаваща картинка и утре ще съм с чисто нов ник и визия.
 Хубав ден от мен!

# 259
  • Мнения: 2 336
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ДЕСИ!!!
Бъди жива здрава и много обичана майка и съпруга!
Stefaniva инфото ти е доста изчерпателно  Peace
Пипилота. на мен не ми допата тази идея  Crossing Arms

# 260
  • Мнения: 1 938
Ех, Иве, липсваше ни! Heart Eyes
Пипилота и всички, които са запалени по идеята за смяна на никовете, имайте предвид, че никът ви може да се заеме от друг, новорегистриран човек, както навремето стана с Бу. Доста разправии имаше тогава. Та, умната, ако държите на никовете си.  Hug

Дес, честит рожден ден!   bouquet
Гери, толкова време чака, потърпи още малко и ще видите "точицата"!  Hug Hug Hug

# 261
  • Мнения: 941
Stefaniva , благодаря ти за инфото....много полезно ми беше.....  bouquet Hug Hug Hug

crazybrat   , честит рожден ден   bouquet

Нелка, трудно ми е да съм търпелива.....и мисля знаеш защо  Hug

Пипи......Нели е права, да не си останете без ник-ове...аз моя така или иначе ще трябва да помисля да го сменя.....

# 262
  • Мнения: 227
 Аз,нали честичко се видоизменям и тази подробност ми е убегнала  Grinning ,но който наистина държи на сегашният си ник,просто да се забавлява  Hug,а който пък се престраши да рискува - добре дошъл на купона с новото усещане за себе си   bouquet

# 263
  • Мнения: 1 938
Гери, лентичката ти е супер!  Peace А и картинката на аватара ти е екстра! Hug Hug Hug
Пипи, аз ще гледам отстрани и ще отгатвам.  Peace Simple Smile 

# 264
  • Мнения: 227
 Пишете моля ви,как сте днес,какво свършихте,какво не свършихте,да я изпишем тази последна страница и ако Тед има възможност да пусне нова тема,предложения за заглавие имате ли,нещо лятно,морско,отпускарско,идея имате ли?!

# 265
  • Мнения: 2 336
Гери това ли ще е твоят нов ник mother-of-pearlS екстра е, авара също  Peace
Аз също като Нели ще гледам от страни и ще отгатвам, но на Яна ника се отгатва много лесно, той е винаги удебелен hahaha

# 266
  • Мнения: 227
 Защо й е на Яна удебелен шрифта на ника?Това някаква опция за ефект ли е дето аз не я знам  newsm78

# 267
  • Мнения: 1 938
Може би защото Тед си я е добавила в "Приятели" - тогава шрифтът става удебелен.
Аз всички съм ви добавила в "Приятели" и ви виждам къде из форума се подвизавате.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 268
  • Мнения: 2 336
Може би защото Тед си я е добавила в "Приятели" - тогава шрифтът става удебелен.
Аз всички съм ви добавила в "Приятели" и ви виждам къде из форума се подвизавате.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
мале, малееее Нели права си Joy Joy Joy
голям съм шемет, но това не го и знаех

# 269
  • Мнения: 227
Алоооооу,шпионката къде е опцията за добавяне на другарчета? Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт