"Лято вече тук дойде, шляпа босо ПАЗАРДЖИШКОТО дете!"(23)

  • 10 572
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 941
Тук съм Ванче...ама днес го одарих малко на скитня...защото ми беше много леко и хубаво (за разлика от вчера)...
Безаварийно каране на Лейди_Съни  Peace
Приятен път и почивка на Гвен  Hug
Нели  Heart Eyes
Пипи страхотно стихотворение ....а за интуицията.... Hug
Луда Яна...че какъв шеф имаш?  newsm78

Оххх да не пропусна някой.....
Утре е Задушница, така че приятна почивка момичета  Hug

п.с. Имам едно питание.....немога да си сметна в коя г.с. съм, защото различните калкулатори и линийки смятат по различен начин.
Едните взимат първата дата на цикъла смятат ОВУ-то около 14-ия ден и според тях съм на 4 седмици и 2 дена,
а други дата на евентуалното зачеване (а аз този месец си я засекох, за първи път толова ясно, че ми е на 10-ия ден, а не както 3 месеца си мислих на 14-ия )
...та имам все около 10 дена разлика в смятането...
някой ако има някакъв калкулатор на който вярва.... Praynig

# 241
  • Мнения: 2 577
mother-of-pearl, от датата на зачеване май се изчислява  bouquet
Имам шеф, нали съм даскал, на 30 юни ми изтича майчинството и сега е нещо страшно...делегирани бюджети, стагнация и не ще да ми актуализира заплатата, че нямало пари #Cussing out
В понеделник пак отивам да преговарям с него. Искам да си ползвам платения отпуск, че е 190 дни, ама заплатата от преди две години ми е двойно по-ниска.

# 242
  • Мнения: 319
ЧРД на мама Мери на патерици  bouquet
Лейди Съни, много УбаНа колата беее - ох и моят мъж се е запънал да купуваме комби, че като тръгнем с детето някъде за 2 дни цялата кола е с неин багаж.
Я, моля сподели колко я купихте (ако не е тайна де) Whistling
Нелина, разказвай деееее - как изкарахте, снимки, мнимки.... Mr. Green
Лек път на Гвен - ах мореееетооооооооо, ах моретооооооооооооо Joy

# 243
  • Мнения: 2 336
mother-of-pearl взема се първият ден на последният ти цикъл http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/
на мен по този календар ми излиза точно, а в къщи имам някъде и един кръгъл/два кръга са/  ако можеш да си намериш такъв той също е верен

# 244
  • Мнения: 1 097
Crazabrat, все забравям да питам Лео в коя ясла ходи, как се адаптира, ходи ли вече по цял ден?Питам, че и аз чакам всеки момент да ни се обадят и да става и Личката ученик!
Ходи в ЗДРАВЕЦ, до държавна болница. Там работи свекърва ми, само че при най-големите деца. Тя го взима следобед, преди това сме се разбрали изобщо да не се мярка при малките, да не го дразни.
От първия ден заспа там и не го взимам, по цял ден стои. Другите деца обаче плачат като ги оставят, ще ги взимат 2 седмици на обяд, за да свикнат всички по-лесно. То си е до нагласа, мисля. Аз на Лео му говорех 1 месец преди това колко е хубаво на яслата и как ще играе с децата и т.н. Нямаше търпение по едно време и сутрин като почнах да го вдигам когато ще ходим и му обеснявах защо ставаме толкова рано, чак ме дърпаше да го водя   hahaha А като тръгна, първия ден - всичко точно. На 2-рия се усети, че пак се повтарят нещата и ще го оставям там и малко поплака. Ама го залисаха бързо, щото им бях казала колко обича коли и конструктор. Говори с жените, които ще го гледат, мисля че е много полезно да споделиш с какво най-бързо се залисва  Peace

Сега имаме друг проблем - като стане сутрин и ми казва, че не иска при децата, само вънка. Заради лошото време не ги извеждат Sad Ама то няма какво да направя...  Sad Малко ми е кофти, като тръгнем сутрин и той все ми вика " МАМА , ДОБЕ, ДОБЕ" , защото като каже да не го водя при децата и аз - "Добре, добре"  Rolling Eyes Предполагам и при други деца го има тоя момент, ама се надявам по-бързо да свикне и с това, че ми се къса сърчицето  Tired

Gwen, лек път! И весело изкарване  Hug
Lady_Sunny, честито! Лека и безаварийна   car003

Лек ден на всички!   bouquet

# 245
  • Мнения: 227
  smile3548 Имам,идея една - някой иска ли да знае я?!

# 246
  • Мнения: 1 097
  smile3548 Имам,идея една - някой иска ли да знае я?!
Flutter

# 247
  • Мнения: 941
благодаря ТЕД   bouquet   ама и този трябва ръчно да го коригирам...защото И според него няма как ОВУ-то ми да е било на 10-ия ден, и го смята на 15-ия ден.....ама пак се ориентирах де - в единия случай на 14 февруари, а в другия на 19 февруари (паметна дата за мен...тогава се събрахме с мъжо  Blush )


п.с. Пипи сподели деееее  Flutter

# 248
  • Мнения: 2 336
хайде казвай  Flutter, не пускай само мухата и изчезва така Naughty

# 249
  • Мнения: 319
Гери, тогава измести 1-я ден на цикъла с 4 дни напред и така ще ти се падне овуто. Дали ме разбра EmbarassedПипилота хайде бе жена, ся тук искаш да ни се спука любопитника ли hahaha

# 250
  • Мнения: 529
И аз чакам да кажеш  Flutter

# 251
  • Мнения: 227
 Имах работа бе хора,затуй чак сега пиша,а и да си призная честно не очаквах да проявите интерес  Heart Eyes
Искате ли за един ден,когато решим,всяка една от нас да промени ника си до неузнаваемост и да се опитаме да отгатнем кой кой е,но трябва да играем честно,без да надникваме в профила,на мен  ще ми е интересно и забавно,все пак човек не избира сам името си,но виж ника може да си го моделира както му е кеф,та това ми е идеята,кажете сега...

# 252
  • Мнения: 2 577
готова съм, Пипи - кажи кой ден Hug

# 253
  • Мнения: 319
И аз, и аз. Ще падне смях голям май Mr. Green

# 254
  • Мнения: 134
Привет, момичета!
От мноооооого отдавна не съм писала и не познавам вече хората тук...... Добре, че дружките ми четат често и ме информират накратко за нещата - нови бебчета, нови бременни и т.н. Честито на всички! Бъдете здрави!

Гери, в "Зачатие" също има калкулатор. Както и на много други сайтове, като този и тези.
Терминът е просто една ориентировъчна дата. Общоприетата практика е да се изчисляват 40 седмици от деня на последната менструация, тъй като при болшинството бременности датата на последната менструация е единствената сигурна дата. Всъщност, можеш да прочетеш тук за това.

И малко изпреварваща информация, с която, предполагам, ще бъдат свързани въпросите ти след първия преглед с ехограф - тук .
Babymed.com е хубав сайт, ако разбираш английски - Pregnancy calendar; и оше доста "полезности" - Fertility Tools; Pregnancy Tools; Ultrasound Tools.

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 00:28 от Stefaniva

Общи условия

Активация на акаунт