Въпрос?

  • 1 068
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 26
Здравейте!Ходих до социалните за еднократната помощ при раждане и за детските.Казаха ми че ми трябва декларация за 12 месеца назад за доходите на мен и на мъжа ми.Въпроса ми е е следния:след като съм в майчинство(декември месец ми е първия болничен за 45 дни)какъв доход да пиша-0лв ли???

# 1
  • Мнения: 5 026
Пишеш майчинството като доход  Peace

# 2
  • Мнения: 1 900
Много е просто, ако нямаш доходи пишеш 0 лв., ако имаш пишеш колко/независимо дали са от заплата или от майчинство./ Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 296
Ако не са ти превеждали редовно болничните от НОИ,нека от социалните ти изкарат разпечатка,
или просто ти напишат на лист преводите по месеци.Защото в декларацията трябва да попълниш
доходите по месеци.А ако имаш други въпроси,питай ТУК,
има компетентни хора,който ще ти отговорят най-точно. Peace

# 4
  • Мнения: 518
Ами аз, като съм се осигурявала само 6 месеца, как да им дам декларация за 12? Shocked

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ако си работила преди да излезеш в болничен заради раждането отиваш при работодателя и искаш бележка за доходите си през последните 12 месеца. Гледаш от нея и пишеш в декларацията, която си взела от социалните. Същото важи и за съпруга ти. Ако не си работила преди това, значи си нямала доход, следователно 0 лв.

# 6
  • Мнения: 1 900
Ако не си работила и следователно нямаш доходи тогава пишеш просто 0 лв. и това е.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Искам да попитам в какъв срок от време може да се вземе еднократната помощ. Thinking
И за да го направи някой друг (не родителите - баба, дядо...), пълномощно ли трябва да се направи. newsm78
Извинявам се на авторката, че използвам темата й Hug

# 8
  • Мнения: 26
Благодаря ви за отговорите,но не ми е ясно от къде да взема бележка за месеците в който съм била болничен-от декември до май месец    -от Ной ли или от работодателя.Работодателя ми е дал документ в който пише дохода ми докато съм работила,а месеците в който са почнали да ми изплащат болничните не е писал нищо.Колкото до срока за взимане на еднократната помощ ако не се лъжа е 3 години.

# 9
  • Мнения: 4 753
Ако парите са ти изплащани от НОИ, работодателят може дори да не знае колко ти е изплащано... Отиди в НОИ и питай, те ще ти кажат най-точно....  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз си взех разпечатка от банката,  и оттам попълних сумите по месеци в деларацията, за тези в които съм била в болничен. Бележка не им предоставях те си ги проверяват по някакъв начин.

# 11
  • Мнения: 1 428
На мен тази разпечатка за болничните ми я изкараха в социални.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 78
И на мен разпечатката за болничните ми я изкараха там където подавах молбата. Жените бяха много мили и любезни (аз бях супер изненадана от това, знаете какво е обикновено отношението на тези служителки) , обясниха ми подробно кое и как да попълня. Мисля, че там където ще подаваш молбата най-добре си знаят какви са изискванията и е добре да питаш тях, за да не те върнат после.  Peace

# 13
  • Мнения: 3 751
Питай в социалните за всичко, защото в различните общини изискват различни документи, независимо от закона! Говоря от личен опит Peace. Остави празно място за дохода през въпросните месеци и се надявай, че няма да те върнат за още някой документ Rolling Eyes.
Успех. Laughing

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много е просто, ако нямаш доходи пишеш 0 лв., ако имаш пишеш колко/независимо дали са от заплата или от майчинство./ Peace
Peace

# 15
  • Мнения: 71
Благодаря ви за отговорите,но не ми е ясно от къде да взема бележка за месеците в който съм била болничен-от декември до май месец    -от Ной ли или от работодателя.Работодателя ми е дал документ в който пише дохода ми докато съм работила,а месеците в който са почнали да ми изплащат болничните не е писал нищо.Колкото до срока за взимане на еднократната помощ ако не се лъжа е 3 години.
Април месец и аз подавах за детски надбавки.Бележката за доходите от работодателя ми е до месеца,в който излазох в болничен,като отдолу счетоводителката беше написала че от ... месец съм в болничен и от ......дата съм в майчинство.От социалната служба ми казаха,че това е достатъчно и те ще си направят справка в НОИ за доходите,които съм получавала по време на болничните.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 590
Щом си по майчинство, социалните сами си правят справка, като преди това сигурно ще ти дадат да попълниш документ, че си съгласна да го направят или нещо от сорта. Поне в нашата община е така, а и ходейки до НОИ преди време, някаква жена ми изръмжа същото : "Те, социалните сами си правят проверка".

п.п. Зачудих се защо ти искат доходите за еднократна помощ... Тя нали се изплаща на всички майки без нзачение от доходите им... На мен нищо не ми искаха.

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 10:22 от passion

# 17
  • Мнения: 3 092
А счетоводител нямаш ли , защо ги пишеш ти  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт