Биба+гърне=леглото на мама и тате- помощ - зациклихме!

  • 2 103
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Извинете за спама - ама какви са тия деца дето махат памперса преди годинката? Че тя моята ходи на ясли от 9 месечна (включително на гърне там) и още нямаме успех, а вече наближава 2 годинки...
И как като нямат годинка казват че искат за пишкат например? Това са или градски легенди или ултрамодерни методи за комуникация и възпитание... Whistling

Grinning Grinning Grinning И на мен това ми звучи много странно,направо невъзможно.Ми те са си бебета още,как ще кажат, че им се пишка.

Ами и аз ако не го бях видяла нямаше да повярвам.Но, на племенницата ми не й махнаха памперса преди годинката, просто тогава  започнаха да я слагат на гърне.Тя акаше всеки ден на обяд докато яде, имаше железен режим (освен ако нещо не е болна)И така майка й я хранеше на гърнето  Rolling Eyes Лятото, когато беше на 1год. и 5-6 мес. махнаха памперса, изпишкваха я през 30 мин. и тя много бързо се научи да си казва.Нощния го махнаха на почти 3 год.Това е.Но не при всяко дете е така.Моето не иска да седне на гърне и ака по всяко време на денонощието  Grinning Няма абсолютно никакъв режим за тая работа, както някои други деца - сутрин, след сън, преди сън и т.н.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами и аз ако не го бях видяла нямаше да повярвам.Но, на племенницата ми не й махнаха памперса преди годинката, просто тогава  започнаха да я слагат на гърне.Тя акаше всеки ден на обяд докато яде, имаше железен режим (освен ако нещо не е болна)И така майка й я хранеше на гърнето  Rolling Eyes Лятото, когато беше на 1год. и 5-6 мес. махнаха памперса, изпишкваха я през 30 мин. и тя много бързо се научи да си казва. Нощния го махнаха на почти 3 год.Това е.Но не при всяко дете е така.Моето не иска да седне на гърне и ака по всяко време на денонощието  Grinning Няма абсолютно никакъв режим за тая работа, както някои други деца - сутрин, след сън, преди сън и т.н. 

Така като чета, не детето се е научило, а майка му  Joy

# 17
  • Мнения: 1 347
katedn, аз на твое място бих върнала биберона /защо не е ортодонтски?/, памперса и нормалния ритъм на живот на детето, на теб и на цялото семейство.
Дъщеря ми се отказа от биберона на 2г. и половина напълно безболезнено, от памперса на 3 г. по нейно желание и без никакъв период на приучаване. Не съжалявам, считам го за правилно и ще процедирам така и с другите си деца живот и здраве.
Peace
Аз чета книги за възпитание и отглеждане на деца, колкото все пак да имам някаква обща представа. Оттам нататък ме води детето. Не знам дали съм права, но е факт, че всичко (да чукам на дърво!) става супер лесно, а най-странното - що-горе в нормалните времеви рамки. И моят беше  пристрастен към бибата - що приказки изслушах от познати и непознати как трябвало да го откажем, пък той на годинка и няколко месеца, след като изръфа няколко биби и ми се стори, че не ги смуче, както преди, изобщо не обърна внимание, когато му я взех (но бях готова, ако се възпротиви, на секундата да купя нова и да чакам, докато стане готов). (btw, не мисля, че качествена биба може да му изкриви захапката).

С памперса пак така (но тук той имаше много активно участие). Стана на 2 г. 3 м. , без да съм правила нито веднъж опит да махам памперси, просто бях купила гърне по негов избор и той от време на време се хващаше между крачетата, да го водим да пишка (не говори още).  И просто един ден реших да го оставя без памперс, всеки път ме дърпаше да го водя, оставих го и през нощта - пак без проблеми, на другия ден за разходката му обух памперс, че отивахме в другия край на града, по някое време го свалих и повече не сме се сетили за памперси  Peace Та така, даже и два дни не ни отне това страшно премеждие, и аз изобщо не се гордея с някаква заслуга - просто детето реши кога да махнем памперса, а не аз  Hug

# 18
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Цитат
Нощния го махнаха на почти 3 год.
Така като чета, не детето се е научило, а майка му  Joy

Не виждам кое му е толкова смешното тук. В същия цитат пише, че детето се е научило да си КАЗВА, явно денем. Така аз като го чета, детето си усеща нуждите когато е БУДНО доста преди 3 годинки.

# 19
  • Мнения: 2 018
Извинете за спама - ама какви са тия деца дето махат памперса преди годинката? Че тя моята ходи на ясли от 9 месечна (включително на гърне там) и още нямаме успех, а вече наближава 2 годинки...
И как като нямат годинка казват че искат за пишкат например? Това са или градски легенди или ултрамодерни методи за комуникация и възпитание... Whistling

По-скоро са методи от близкото минало! Писах и в една друга тема за памперсите, че преди 15 години такива теми нямаше да има, защото приучвахме децата си да пишкат още преди да са проходили / памперси почти нямаше/! Въпрос на режим!

По темата - моят съвет е да имаш няколко дни търпение и да не даваш новата биба. Ще свикне!
За памперса - Махни памперса /само нощно време и за разходки можеш да го използваш вначалото/. Слагай детето през 2 часа на гърнето. Ако се разплаче силно и времето за гърнето е наближило - отново го сложи и му натрупай играчки около него.  Peace
Успех!

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 13:49 от Бо_

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Не виждам кое му е толкова смешното тук....

Поправям се на секундата - не е смешно - ГНУСНО е да храниш детето си седнало на тоалетната/гърнето  Mr. Green само, за да го 'научиш'  Sick Sick Sick освен това е нехигиенично.

А отделно виждам как е било слагано все по едно и също време и след това отново е изпишквано на всеки 30 мин. ... докато се научи да казва. Явно на горкото просто му е писнало на всеки 30 минути майка му да му сваля гащите и да започва с "Пииииишшшшшшшш, хайде мамо, пиииишшшшш" и решило да си го спести, предполагам около 2-та си годинка, ако съдя по това, че са почнали на 1г. и 5-6 месеца.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Да за мен също е нехигиенично, аз самата не ям на гърнето, че да давам и на детето си.Не казвам, че одобрявам методите на "скъпата" ми етърва  SunglassesОще в първия си пост написах, че моето дете и аз сме съпоставяни за това, че още не сме до никъде с гърнето.И съответно аз съм безотговорната майка, че още не съм го научила.Въобще нямам намерение да го разголвам през половин час и т.н.Когато е готов ще се откаже.Няма да ходи с памперса на училище  Wink  Та така....
Май доста оспамихме темата  Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Предполагам вече са ти го казали, но действай 1 по 1.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Ще напиша откъс от книгата на д - р. Спок "Грижи за бебето и детето" по този въпрос.
Цитат:
Д - р Т. Брейзълтън, педиатър, който отдавна се интересува от приучването на детето да ходи на гърне, е разработил следната философия и метод, който ще обобщя. Той е приложил този метод към хиляди деца по време на практиката си и 80% от тях успешно са се научили да контролират ходенето по малка и по голяма нужда - изведнъж и едновременно - на средна възраст от двадесет и осем месеца. Те постигат контрол върху нощното изхождане средно около третата си година. Както и да се погледна - това са отлични резултати.
Основният принцип на д-р Брейзълтън е, че децата трябва да се приучват доброволно - без критика и принуда.

Когато четох книгата помня, че някъде в нея пишеше ако детето настоява да стане от гънете да не го задържаме. Явно най - важно е търпението на родителите, защото големи хора на памперси няма. Просто трябва да се изчака момента, в който детето е готово. Когато купих гърнето дъщеря ми беше на 10 месеца, но се научи да го използва чак на 2 год. и половина. Не съм я насилвала. Притеснявах се от нейното упорство, защото слагаше мечо на гърнето и му викаше" Мечо пишай там." Тя много добре знаеше за какво служи гърнето, но не искаше да ака и пиша там. Можеше да стои по собствено желание на гърнето дълго време, без да прави нищо. Явно не е била още готова.

# 24
  • Мнения: 3 268
Спокойно,всички ще си дойде на мястото.Дъщеря ми беше пристрастена към бибата до 2 години и половина.Срам ме беше да я извеждам с бибата.Един ден я срязах леко с ножица и стана дупчица.Тя я повъртя в уста,махна я и каза,че не й харесва вече.Така се оттървахме от бибата.
Гърнето също ни беше мъка.Прескочихме го.Не искаше да седи на него,взехме дъска за тоалетна и направо там започно да ходи.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Предполагам вече са ти го казали, но действай 1 по 1.

Peace
Подкрепям - ние на 2 год. свалихме памперса, за бибата не бързам още, и нея ще я махнем. Действай едно по едно, стъпка по стъпка.

В тази възраст почват да се усещат вече за някои неща. Вечер лягам до нея на детското легло и четем приказки, говорим си, по някое време заспива и аз се изнасям. Но вчера се събудила през нощта, измъкнала се от чувалчето и повтаряла "Отивам да търся МАМА!". Слава богу нашия татко е успял да я успокои и пак е заспала, но все по-често ми се случва да се местя през нощта при нея.
Абсолютно против съм ТЯ да се мести при нас, по-добре ТИ се премести при нея. Wink

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Поправям се на секундата - не е смешно - ГНУСНО е да храниш детето си седнало на тоалетната/гърнето  само, за да го 'научиш' ...

Това няма никаква връзка с мнението, което репликирах.

# 27
  • Мнения: 9 814
На възрастта на твоята дете и моята дъщеря имаше малък регрес в наученото до този момент.
Вече беше без памперс и то от отдавна, не се напишкваше, но почна да се изпуска, винаги е спяла сама в леглото си, започна да иска да спи при нас, беше се отказала от бибата, искаше я пак.
"Мераците" й отминаха за месец-два.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Поправям се на секундата - не е смешно - ГНУСНО е да храниш детето си седнало на тоалетната/гърнето  само, за да го 'научиш' ...

Това няма никаква връзка с мнението, което репликирах.

Прочети и втората част на мнението ми де... не е толкова дълго.  Peace

# 29
  • Мнения: 7
При нас нещата май се поуспокоиха. В понеделник купихме нова биба и бях решила, че ако вечерта пак така реве, ще й я дам. За щастие драмата не беше толкова голяма. Цял следобед се обяснявахме, как всички батковци и каки, които познава си спят в леглата и че нейното легло е най-хубавото на света, вечерта я сложих в нейното легло (все още спи в кошара и не може да се измъква), разказвахме приказки, пяхме песнички и след лек протест заспа. Вчера пак така.  И през нощта почти не мрънка. Ще видим занапред какво ще става. Май няма да връщаме бибата, но я пазя (макар и неразопакована) за всеки случай. Но явно за да си спи в леглото, ще е необходимо да отделяме (и тати се включва в приспиването - да го похваля Simple Smile) повече време и търпение за приспиване (иначе в нашето легло заспива веднага).
Гърнето ще почака.

Общи условия

Активация на акаунт