Хайде покажете си спалните! 2

  • 55 203
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 1 744
xenia, ljuboznatelna,  Eclat , благодаря ви за мнението.   bouquet Радвам се, че и на вас ви харесва. Сама си я правих и затова май съм доста чувствителна на тази тема:)

Относно таблата, не знам ... не ми допада идеята да я имам, както и че трябва да си я "изографисам"Simple Smile В спалнята ни в апартемента също нямаме табла и на боята отзад нищо й няма - не се цапа, а аз имам къде да си протягам ръцете без постоянно да се цапвам в някой ръб.
Ксения, мерси за идеята за фолиото. Като се "вдъхновя", трябва да го направя - засега ме е хванал мързела.

# 256
  • Мнения: X
yourDesire Страхотна е, просто нямам думи  Hug

# 257
  • Мнения: 196
Недовършената спалня на вилата - все не ми достига време да изпипам детайлите. Не ми се влагаха много средства, затова използвах съществуващата настилка, въпреки че не ми допада. Както се и опитах визуално да 'вдигна' малко височината на помещението, което е ужасяващо ниско - 2.40м






Пердето(до бронзовия стол) купено ли е или шито ,ако е купено от къде?Много ми харесва спалня Hugпрекрасна е-купихме си почти същия полилеи от Айко но е  черен  Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 17:28 от iana_palanska

# 258
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пердето е купено във Варна. От магазин близо до Колхозния пазар. Случайно влязох там и затова не му помня името.

# 259
  • Мнения: 46 594
Да питам тези, които имат френски легла с механизъм - колко ви излезе основата и от къде я купихте?

Гледам по нета за размер 140/190 цена без механизъм 152 лв., с механизъм 800 лв. Shocked а при обикновените спални разликата със си без е не повече от 100 лв., какъв е тоя механизъм Crazy

# 260
  • София
  • Мнения: 9 890
Никол,какво ще рече френски механизъм? Embarassed

# 261
  • Мнения: 311
 yourDesire   bouquet,за спалнята страхотна е!И аз съм планувала да  сложа леглото под прозореца много ми харесва така !

# 262
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Аз за да не се излагам, реших да питам първо чичко Гугъл за леглата, но видях само матраци, поставени на облечена дървена рамка Rolling Eyes Тук таме имаше и чекмеджета. Имаше едно, на което имаше и подматрачна подвижна рамка. И аз ще съм благодарна, ако ми разясните кое им е специалното.

# 263
  • Мнения: 46 594
Ами ние решихме да е без табла и да максимално компактно, т.е. без излишно излизащи отстрани рамки, защото стаята е много мъничка. Така стигнахме до френските легла, но ако наистина има 700 лв. разлика заради тоя механизъм, ще взимаме без Laughing

Ето база без механизъм.

База с механизъм.

Така изглежда с матрка.

Може да се комбинира и с такива табли, чекмеджета, или сдървена табла, ковано желязо, абе, каквото се сетиш  Simple Smile



# 264
  • Мнения: 3 770
Никол , каква е разликата между това с механизъм , предполагам че е за повдигане на горната част и събиране на багаж там и това с чекмеджета ? Все е свободно място , даже това с чекмеджетата ми се струва по-удобно !

# 265
  • Мнения: 4 380
Аз не за пръв път чувам термина "френско/английско легло", но винаги само от български източници. newsm78 Много ми е странно това название, във всеки случай при нас подобни класификации не са приети, най-малкото защото тапицираното легло си е класическо за много страни, пък и изобщо не бих казала, че са най-разпространени във Франция. Никол, би ли обяснила малко за произхода на тази терминология да се просветя малко?

Сега...реално погледнато, тапицираните легла не са евтини, особено ако са с тапицирана табла и механизъм. Но, това е едно от най-лесните за лична изработка легла, с което могат да бъдат спестени много пари. И освен това, самата тапицерия може да бъде избрана далеч по-практична от гледна точка на поддръжка и зацапване, пък и такава, която да се връзва с целия интериор и с останалия текстил в стаята. Така че...аз лично бих се спряла на изработка по поръчка или лично производство (елементарно и за жена), отколкото на готов вариант. Практически всяко старо архаично легло останало от родители, може да бъде лесно преправено в ново и модерно тапицирано. Нужен е добър такер, дунапрен, мус за подплата и подходящ плат. Механизмът сам по себе си закупен отделно също не е скъп.

Леглото с тапицирана база има предимствата на безопасност от удряния в остри ъгли и повърхности, което е актуално при малко помещение, при малки деца или възрастни хора. База която е изравнена с нивото на матрака, има недостатъка, че е малко по-неудобно заставането край леглото с лице към него и освен това, тапицерията на базата рискува силно от зацапване. За повече удобство базата може да бъде малко по-тясна от плоскостта на матрака.

Диди, чекмеджетата са по-малко вместителни. Но пък с предимството да бъдат отваряни без да вдигаш спящия.

# 266
  • Мнения: 3 770

Диди, чекмеджетата са по-малко вместителни. Но пък с предимството да бъдат отваряни без да вдигаш спящия.


Което за мен е огромен плюс , щото не мога да си представя как изритвам мъжа от леглото , за да взема нещо отдолу !  Joy Аз ги харесвам тези легла и съм се замислила къде да си сложа едно такова !

# 267
  • MJF
  • Мнения: 8 667
 Joy Joyи аз да не знам че спим на "френско" легло.е страшни са с тези измислени термини. ooooh!

# 268
  • Мнения: 46 594
xenia, не знам защо има казват така, ама как да ги наричам, като във всички каталози ги пишат Френски легла  Laughing и хората така ги научиха ...
Ще видим какво ще правим, въпреки, че ако си го правим сами, едва ли ще го тапицираме, идеята ми е да метна отгоре дълга завивка и така или иначе да не се вижда какво има отдолу, ще видим Rolling Eyes
Това за по-малката база обаче е много хитро Hug

***Диди***, не ми е фатално, ако не мога да ползвам пространството под него, затова или ще се ползва цялата площ или нищо Blush

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 21:54 от Никол

# 269
  • Мнения: 3 770
Никол , ако харесваш този тип легла и примерно държиш на такова , защо пък да не е с чекмеджета - все пак си е място за багаж ? Аз видях леглото , което си показала , разликата м/у без и с чекмеджета , не е много голяма , но ти си знаеш !  Peace

Общи условия

Активация на акаунт