Хайде покажете си спалните! 2

  • 55 177
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 46 558
Не държа, видяха ми се практични, но сега решихме да си поръчаме да ни нарежат и кантират плоскости, които да са същия цвят като скрина и по идеята на xenia, да купим и монтираме отделно механизъм Simple Smile

# 271
  • Мнения: 3 770
Щом сте намерили решение , значи всичко е ОК ! И да покажеш после произведението !   Peace

# 272
  • Мнения: 46 558
Ще видим, че за първи път сме на едно мнение, още не мога да повярвам Mr. Green

# 273
  • Мнения: 4 380
Не държа, видяха ми се практични, но сега решихме да си поръчаме да ни нарежат и кантират плоскости, които да са същия цвят като скрина и по идеята на xenia, да купим и монтираме отделно механизъм Simple Smile

Може тези бази да ти помогнат като идея.

http://www.123vendu.com/img/annonces/et12265-1.jpg

Това са бази без механизъм, но на същата може да се монтира и механизъм. Горната плоскост е плътно с размера на матрака (ако не искаш никой да се удря в твърдо, може и матрака с няколко см. да излиза). За да не се плъзга матрака по нея, се залепва двойно залепваща лента по периферията. По самия ръб на плоскостта с велкро може да прикачиш поличка, чийто вид и фасон ще си избереш според стила на леглото.

# 274
  • Мнения: 46 558
Обаче такива не съм срещала newsm78 дали въобще ги има в България?

# 275
  • Мнения: 4 380
Обаче такива не съм срещала newsm78 дали въобще ги има в България?

Аз не ти ги показах за да ги търсиш из магазините. Mr. Green В България има прекалено много мошенници които обират на хората парите като им сковават нещо като кутии, в които се вкарват матраци, за да се предлагат подобни бази. Laughing Ако се продаваха такива, никой нямаше да им купува боклуците. Защото това не може да струва повече от 50 лв. в най-оптимистичния вариант, а подобно легло изглежда в много пъти по-добре от която и да е фурнирована кутия.

Показах ти тези бази за да си ги представиш колко са елементарни за направа и какво представляват като конструкция. Дали ще накараш мъжа си да ти я скове или ще я дадеш поръчка да ти я направят, ти си избери. Мисля че и в двата случая ще ти излезне нищо като пари.

# 276
  • Мнения: 46 558
Аааа, ясно  Embarassed Joy мерси  Hug

# 277
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
В къщи си сковахме преди години такава база от чамови плоскости, излезе 20лв без горната част.Отгоре ползвахме едно старо портманто, от онези кожените с копчетата Simple Smile Само че  страниците излизат с 4см нагоре, за да ми държат матрака.  Ако не е за единично легло, трябва да има и в средата една плоскост, за да не се огъва/счупи горната част.. Ъглите се укрепват с едни Г образни метални планки.

А като не влиза матрака вътре, не се ли пързаля?

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 11:26 от ljuboznatelna

# 278
  • Мнения: 4 380
В къщи си сковахме преди години такава база от чамови плоскости, излезе 20лв без горната част.Отгоре ползвахме едно старо портманто, от онези кожените с копчетата Simple Smile Само че  страниците излизат с 4см нагоре, за да ми държат матрака.  Ако не е за единично легло, трябва да има и в средата една плоскост, за да не се огъва/счупи горната част.. Ъглите се уклепват с едни Г образни метални планки.

А като не влиза матрака вътре, не се ли пързаля?

На никой в света не му се плъзга, само на българите ни се плъзга и гледаме все да намушкаме някъде матрака. Laughing Как смяташ, дали не са супер прости тези западняци да се пързалят с матрака на такова легло? Laughing

# 279
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Питам бе, как ще знам иначе, не съм пробвала. Все пак предпочитам някой опитал да ми отговори. Не съм пробвала западняшки матрак, на нашенските им се пързаля чаршафа и се налага да им шием калъфи. Не искам да си правя такова легло и после да му лепя велкро или друга измишльотина.

# 280
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
По скромното ми мнение матракът би се пързалял по подобна плоскост и трябва да е закрепен по някакъв начин.

Механизмът и чекмеджетата наистина спестяват място, но затова пък събират купища ненужни неща, освен това трудно се почистват отвътре, и още по-трудно около тях и около леглото. Направо е удивително как прахоляка се събира на най-недостъпните за почистване места.

Заканила съм се следващото ми легло да е високо, на крака и без никакви работи отдолу.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 309
Никол,нашите бази също са без механизъм,само че от Нани,защото и матрака ни е оттам.

# 282
В къщи си сковахме преди години такава база от чамови плоскости, излезе 20лв без горната част.Отгоре ползвахме едно старо портманто, от онези кожените с копчетата Simple Smile Само че  страниците излизат с 4см нагоре, за да ми държат матрака.  Ако не е за единично легло, трябва да има и в средата една плоскост, за да не се огъва/счупи горната част.. Ъглите се уклепват с едни Г образни метални планки.

А като не влиза матрака вътре, не се ли пързаля?

На никой в света не му се плъзга, само на българите ни се плъзга и гледаме все да намушкаме някъде матрака. Laughing Как смяташ, дали не са супер прости тези западняци да се пързалят с матрака на такова легло? Laughing


Това мн ми хареса, но имам въпросче.Понеже си харесахме матрак ЕКОН, а ни обясниха, че той си върви с подматрачна рамка, значи ли това, че тази база е неподходяща за него?И  всъщност , какво трябва да е леглото, че да пасне на този матрак?Дали това може да се комбинира с подматрачна рамка, да речем?Аз твърдо съм решила  спалнята да е без стандартната табла.На нейно място ще има или пано/пана, 2 едно до друго / или самата табла ще е  направена като възглавници, окачени на нещо като корниз.Всичко това в афро-ориенталски мотиви, съобразявайки  се и с цветовете в случая. Всъщност искам всяка стая у дома да  е отделен свят, в собствен стил и различен свят.Не обичам еднообразието, бих полудяла, ако цялата ми къща е обзаведена в един стил и сходни цветове.
                                  -------------------------------------------------------------------
   Между другото искам да вметна нещо, защото се върнах назад в темата и попрочетох мнения. Разбирам, че доста хора се дразнят от мнението на xenia, понеже тя говори направо и без заобикалки и лиготии, нещо мн присъщо за тези форуми.Обаче е права.Аз самата се занимавам с мода , рисувам, много от  приятелите ми са дизайнери, включително и интериорни.Това ме е понаучило да гледам от по-различен ъгъл на  нещата.Мебелите  са ми страст, даже много повече от модата.Влизам в тези теми с надеждата да видя нещо оригинално, а просто изпадам в ужас.Разбира се съгласна съм , че всеки си има вкус, но безвкусието също е стил на живот.Видях и някои  добри неща, доста добри, но са малко.
Затова, когато някой ви казва нещо, не бързайте да се засягате, а се замислете.Толкова много неща не знаем, за толкова  други даже и не подозираме , че могат да станат по-добре.За това са специалистите  в дадена област, да ни дадат  нови  гледни точки по проблема.

   С най-искренни чувства към всички и без нищо  лично или умисъл да ви засегна Hug

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 10:52 от gerik

# 283
  • Мнения: 940
Ето я нашата спалня:(без гардероб, защото имаме дрешник).



Иначе нашата спалня не е довършена...

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 23:15 от dalka

# 284
  • Мнения: 940
Диди, невероятен дизайн на апартамента Ви. Сама ли го прави? Просто чудесно. Моите поздрави. Някой неща не са по моя вкус, но просто се възхищавам на всеки красив дом.

Общи условия

Активация на акаунт