Сваляте ли си тъмните очила когато говорите с хора?

  • 7 174
  • 159
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Свалям ги, или се извинявам, ако остана с тях. Случи ми се да се запозная с жена, с която разговаряхме по важни въпроси повече от час, без тя да си свали очилата(които заемаха половината й лице). Още тогава я сложих в черния списък #Cussing out Следващия път, когато трябваше да се срещнем, естествено не я познах.

# 76
  • Мнения: 80
Първо да ви попитам дали носите тъмни очила. Гледам доста хора носят.
От тук възниква следния въпрос: Сваляте ли си тъмните очила например, когато срещнете някой познат на улицата и се спрете да размените две-три думи. Етикета мисля че изисква при разговор с някой човек винаги да си сваляме тъмните очила. На мен например ми е много грозно и неприятно, когато говоря с някой и го гледам в очите там да виждам две тъмни дупки.
Не говоря за случаи на болни хора на които очите им са болни и задължително трябва да носят тъмни очила и да не ги свалят. Говорим за здрави хора със здрави очи, които носят очила защото такава е модата или и аз не знам защо.
Ауууууууу, аз също много го мразя това нещо, вбесявам се! Работя с хора и ми е супер неприятно да говоря с човеса насреща си , а вместо неговия поглед да виждам собственият си образ, откачам направо! Не веднъж съм правила забележки на такива хора!!! newsm61

# 77
  • Мнения: 8 917
Свалям ги, защото когато говоря с някой искам да го гледам в очите и съответно се чувствам длъжна да го направя и аз/ да си открия своите/ . Не ми е приятно когато говоря с човек с тъмни очила, но щом това е желанието му - ок.

# 78
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм от болните. Laughing
Според мен, редно е да си свалиш очилата при разговор. Правя го, но понякога е просто невъзможно - плача. Не ридая, но се леят едни сълзи...
(На човека срещу мен му става мъчно и не може да се проведе разговорът.) Tired
П.П. От известно време и кихам (гръмовно). Скоро никой няма да иска да си приказва с мен.  Sad

# 79
  • Мнения: 2 631
Винаги си ги свалям/качвам на главата/, когато на улицата срещна някой познат. Обичам и отсреща да реагират така. Много мразя, когато съм седнала на кафе с някой и му говоря нещо, да се оглеждам в очилата му (тогава, когато слънце не пече и не му пречи да си ги свали.).  ooooh! Ми по - хубаво да си говоря на огледалото в нас!  Crossing Arms

Друг е въпроса, че в днешно време много хора не знаят какво е "етикет"....  ooooh!

# 80
  • Мнения: 370
аз също обичам като говоря с някого да го гледам в очите.свалям при разговор очилата си. Crazy

# 81
  • Мнения: 1 674
да, свалям си ги, и много се дразня, когато човека отсреща не ги сваля, докато говори с мен. Много държа да гледам някого в очите, като си говорим Peace
и аз Mr. Green

# 82
  • Мнения: 142
Винаги ги свалям макар че имам слънчева алергия /поне така ми казаха лекарите/ и нося тъмни очила почти целогодишно. 
Само ако слънцето е срещу мен и много ми блести след като съм поздравила човека срещу мен ги слагам обратно и то защото почти не мога да го видя ако съм без очила.

# 83
  • Мнения: 27 524
Нося, но рядко. Свалям ги винаги. Обратното е проява на лошо възпитание и неуважение към събеседника  Simple Smile

# 84
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ako e навън където ми блести слънце- не, не ги свалям
в помещение -да

Peace

# 85
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 859
никога не съм имала слънчеви очила Whistling честно! обаче ако си купя, определено ще ги свалям при разговор с хора bowuu! ако си говоря сама или с телевизора, смятам да си ги държа на носа Thinking

# 86
  • Мнения: 148
Задължително!
И  адски много се изнервям, когато човека с когото говоря не прави същото.  Особено когато забележа, че събеседника ми мислейки, че очилата го скриват, ме оглежда сякаш ще ме купува #2gunfire
Лично аз,  дори и за едно "здравей" си свалям очилата - това си е проява на уважение. Ако слънцето много ме заслепява се извинявам и тогава си слагам очилата. Но това е много рядко.  /Впрочем , след изгаряне преди години  не понасям силна светлина./
 

# 87
  • Мнения: 3 634
Свалям си очилата, да. И зимно време си свалям ръкавиците, за да се здрависам. Навик ми е.

И така е редно според мен.  Peace Ако преценя, че светлината ме дразни оставам с тях, след като съм се извинила на събеседника. Нося тъмни очила почти през цялата година. Изключитлено много ме дразни ярката светлина, дори и да е изкуствена.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 508
Слънчеви очила не нося, обичам слънчевата светлина, и ако се наложи да сложа слънчеви очила, значи имам голяма необходимост от това. Близките ми ще знаят за проблема и няма да се чувстват обидени, че не ги свалям, а неблизките - нямам намерение да се оправдавам или обяснявам пред тях (освен ако не попитат), ако ще да се обиждат.

И лично аз не се засягам, ако човекът насреща не си свали очилата - не смятам, че дискомфортът му по някакъв начин ще допринесе за разговора ни.

# 89
  • Мнения: 2 309
Не,не си свалям очилата!

Общи условия

Активация на акаунт