Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 36

  • 29 289
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 271
Нат, остават ми само 3 тимички да мина и ще ти пратя файла.Пиши ми къде да го пращам.  Simple Smile
Момичета, не помня кой беше питал за изработката на дървото, но като свърша с темите, ще го опиша най-подробно.


Поздрави на всички тортоправачки и продължавайте все така.   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 282
Благодаря ти, Зори! Hug Ако не намеря, ще свиркам!
А за цветята на Ванчето - ако знаете откога се оглеждам в коя торта е сложила или ще слага онези прекрасни цветя - има ги в един пример как съхнат фигурки  Simple Smile
Ванче, веднъж го разгледах джакузито (наистина е разкош), ама след тия обяснения ще взема да го огледам пак. Ама май че ще търся и старите обяснения, че знам ли що е то перфузер...

# 17
  • Мнения: 452
van444eto много благодаря за подробните снимки на водопада.Дано не съм те затруднила като те помолих да снимаш.Мислиш ли че по твоя начин може да се направи това:
http://www.tourtes.com/?m1=79&m2=80&m3=81

# 18
  • Мнения: 7 091
Димитрина, нямам идея колко е възрастен, но мисля, че официалните снимки на сайта са малко по-стари, като гледам последните му Ю-тюб изяви е доста по-прошарен. И аз само му гледам нещата и въздишам... И аз като Джемма мисля да вземам едно по едно малко по малко, ама досега една торта не съм " продала"  Laughing

Ванче, разкошна е тортата!

Имаше една торта с едни калии на последна страница на предната тема дето много ми хареса, ама пусто не запомних кой я прави, но браво за чудесната работа!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 965
van444eto много благодаря за подробните снимки на водопада.Дано не съм те затруднила като те помолих да снимаш.Мислиш ли че по твоя начин може да се направи това:
http://www.tourtes.com/?m1=79&m2=80&m3=81
100% - ДА!!! Ако зависеше от мен, "скалата ми" щеше да е бяла, или поне  щях да тръгна от белия шоколад с малко примес.Исках и ядки да сложа да е по-зърнесто..... Но НЕ!!! Девойката каза твърдо не!!! Супер добре ще контрастира синьото, нали виждаш на линка....... Уникално е всъщност.....
Аз да ви се оплача, щото няма на кой..... Мъжът ми от няколко дни търпеливо ме гледа как мажа и тъпча в хладилника за тази торта. Измърмори нещо от сорта "А, аз кога ще доживея?" Реших да го изненадам. Снощи, като го приспах, набързо врътнах една тортичка. Сутринта му сложих бележка: "Заповядай, любими - това е за теб" Ей, сега се прибирам от работа... той ме гледа странно  и мълчи. Отварям хладилника.... тортичката си стои. С бележката барабар. Питам го, що не е ял? А той ми отговаря: "От`де да знам че аз съм любимия... Смея ли да пипна!!!..... Такива ми ти работи.....

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 618
Ванчееееееееее какво правиш бре жена, какви триста и кусур джвъчки, какви 10 кила Shocked Rolling Eyes, страшна си Hug И аз да помоля ца рецептичка и го купих тоз слодУлеТ Wink
Ама тия мъже нямя, няма и се смахнат, пфу

Зори Да е жива и здрава мама, че е отгледала такава талантлива дъщеря bouquet


# 22
  • Варна
  • Мнения: 966
Леле, момичета, пак страхотни торти сте заформили. Браво на вас!   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 965
Сега виждам, че не съм снимала тортата "изодзаде". А там има още китки. Ако някой реши да брои, няма да му излезе бройката......  Joy Joy JoyУтре ще я снимам допълнително.....
БАНАНОВ МУС
1 ч.чаша сух сладолед се разбива на пяна с 1 ч.ч. ледено студена  вода и 1 ч.ч. прясно мляко.Може и само вода.
1 крем „Оле” или „Парадис”се разбива с 400 мл. Мляко. Става добре и със сварен пудинг.
2 големи банана се смачкват на пюре или се режат на ситни парченца /според вусовете/
1 есенция Ром, Коняк или Бейлис./Може да се замени с ванилия, но с алкохол е по-вкусно/
1 желатин + 100 мл. Вода.
Трите крема се смесват. В тази пропорция стигат за една торта с 3 блата, но пак си зависи кой –колко крем обича да слага между блатовете.
Кремчето става вкусно и с пресни ягоди, малини или праскови. Правила съм с кайсии, нещо не се хареса на аудиторията.
Ако се направи с какаовия вариант на сладоледа, и кремчето трябва да е какаово, за подсилване на вкуса. Аз дори добавям и 1 с.л. какао.

# 24
  • Мнения: 4 358
Ехе кога бе хора нова тема се отвори #Crazy.
Badem - прекрасни цветя.
Пепи - тортат ти е супер.Който не я харесва да я подхвърли към у нас Grinning
Thedragon bg - дано всичко вече е ОК с малката.Чакаме домашната тортичка Peace
Raya USa - прекрасна торта, цветята са супер.Браво.
Мегита - е как можа да не покажеш торта.Аз всичко си показвам Blush
Clairette - много ми хареса бебешката тортичка, още детайлите като показва.Много нежна и затрогваща. Браво
Зори - да е жива и здрава майка ти. Още дълги години да и правиш торти.Перфектно изпълнение и страхотни цветове  bouquet
Yulinda - страхотни обувчици.Честити ходещи крачета и на теб Hug
Van444e - много си колоритна. И бая весело у вас се живее май.Това за любимия пак се посмях от сърце Joy А за тортата д джакузито ква да кажа - от къде такова търпение - Браво, възхищавам ти се за всеотдайността  Peace
Tanddori - и аз ще чакам инфо и снимки - това ще ни остане вярно Peace Дано да не пропуснах някого.
Момиченца майсторки - точа зъби на Трюфела.Моля който го е правил да ми каже - като се изрежат кръгове от хартия за печене направо с тях ли се пекат блатовете - не се ли използва форма за торта - моля ви обяснете  Sick - нещо не разбрах от рецептата като я четох.

# 25
  • Мнения: 1 485
Момиченца майсторки - точа зъби на Трюфела.Моля който го е правил да ми каже - като се изрежат кръгове от хартия за печене направо с тях ли се пекат блатовете - не се ли използва форма за торта - моля ви обяснете  Sick - нещо не разбрах от рецептата като я четох.
Не се използва,сместа се изсипва върху хартията и се разстила равномерно.Тя е доста пухкава и не се разтича.
Стават много тънки платките-все пак трябва да станат 8 Wink

# 26
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Снощи, като го приспах, набързо врътнах една тортичка. Сутринта му сложих бележка: "Заповядай, любими - това е за теб" Ей, сега се прибирам от работа... той ме гледа странно  и мълчи. Отварям хладилника.... тортичката си стои. С бележката барабар. Питам го, що не е ял? А той ми отговаря: "От`де да знам че аз съм любимия... Смея ли да пипна!!!..... Такива ми ти работи.....

hahaha Joy ама тортичката е убиец  Hug  bouquet

всички торти са невероятни!!!
браво момичета  smile3501

аз пък вчера набързо спретнах една плодова торта, имах домашни ягоди и яйца + разни д-р йоткеровци  Mr. Green
естествено, че не се получи това, което бях замислила първоначално  Mr. Green естествено, че не съм съвсем доволна  Mr. Green


 

изпуснах желатиновата смес (в случая: 100 мл вода, 20 мл ром, 50гр захар, 10гр желатин, 1 ванилия
Желатинът се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира. Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади) за съжаление не съм си записала автора  Blush)
да се стегне преди да покрия плодовете, та така.  ooooh!

 имам въпрос: след като желатиновата смес е стегнала, може ли пак да я загрея малко на водна баня да се отпусне, да залея каквото имам да заливам и после отново да си се стегне  Thinking  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 491
......Аз да ви се оплача, щото няма на кой..... Мъжът ми от няколко дни търпеливо ме гледа как мажа и тъпча в хладилника за тази торта. Измърмори нещо от сорта "А, аз кога ще доживея?" Реших да го изненадам. Снощи, като го приспах, набързо врътнах една тортичка. Сутринта му сложих бележка: "Заповядай, любими - това е за теб" Ей, сега се прибирам от работа... той ме гледа странно  и мълчи. Отварям хладилника.... тортичката си стои. С бележката барабар. Питам го, що не е ял? А той ми отговаря: "От`де да знам че аз съм любимия... Смея ли да пипна!!!..... Такива ми ти работи.....

Ванчееее, жена, ще ме умориш .... Joy Joy Joy  Ами то годините дресировка си казват думата ...  hahaha
Ето аз вчера имах една торта с рула, и се прибирам вечерта с мисълта как ще я покривам и ще си поекспериментирам с украсата... а заварвам картинката - милото седнал на масата, прегърнал купата и с лъжица си гребе и си похапва сладко, сладко ...  ooooh!
Между другото, това крем-сирене на Хелиос, което беше снимала, и аз го пробвах, супер е, но на опаковката пише 250 г, а като го премерих цялото излезна, че е 227 г ....  Mr. Green

Синеочке, аз покривам с Кристалина (закупен от Кадемлията), по-принцип е доста гъст и стегнат, но в МВ се загрява до течно състояние и с лъжица си заливам. Мога да ти приложа само това като нагледен пример как изглежда...

# 28
  • Мнения: 419



ето я и моято торта,има много косури,но нямам шреме да дооправям.
Не ми се изброява,за да не забравя някой,но тортите са ви супер.

# 29
  • Мнения: 4 358
Момиченца майсторки - точа зъби на Трюфела.Моля който го е правил да ми каже - като се изрежат кръгове от хартия за печене направо с тях ли се пекат блатовете - не се ли използва форма за торта - моля ви обяснете  Sick - нещо не разбрах от рецептата като я четох.
Не се използва,сместа се изсипва върху хартията и се разстила равномерно.Тя е доста пухкава и не се разтича.
Стават много тънки платките-все пак трябва да станат 8 Wink

Мале ама съм смотана  ooooh!. Като сложа сместа на хартията за печене, после хартията за печене върху тавичка и тавичката във фурната - Фиорче така ли Praynig
Нещо се спекох - за първи път ще храня с моя торта бая народ - да не плюят хората Sick.
Кой знае колко още въпроси ще извъдя.
Blueeye - много апетитна плодова пита Peace
Mucunka - браво, страшно игрише си спретнала Peace

Общи условия

Активация на акаунт