Какви законови мерки за защита мога да предприема

  • 1 667
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Пиши на администраторите на сайта.

# 16
  • Мнения: 331
zayo, според нашата конституция никой няма право да снима друг човек без знанието му и въпреки неговото изрично несъгласие (чл. 32). Айде, първата част не винаги може да се докаже, ама изразявайки изрично несъгласие изпълняваш втората част - така че изрази го това твое несъгласие и ако няма ефект - наеми адвокат да ги съдиш Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 004
Благодаря ви момичета!!
Засега снимката е свалена и на нейно място все още няма друга, просто стои празно. ще следя и се надявам да не я качват повече. Вярно, не ми отговориха, поне да се извинят, но важното е че снимката я няма, поне на първата страница. А те че вече я имат и могат да я слагат където искат, затова нищо не мога да направя.
Така че, все пак проблема е решен до някаква степен, модераторите могат да заключат темата.

На всички вас - много успехи и радости и  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако не я махнат се консултирай с адвокат. Те може временно да я махнат и да ти я пратят, но негативите са си у тях.

И, общо взето, следва да ти се изплати някакво обезщетение. Направо се обърни към адвокат и си искай парите - както за времето, в което детето ти е рекламирало услугата им, така и за морални и нематериални щети - понеже не са поискали съгласието ти.

Освен това едно осъдено фото би било сериозна причина да се замислят всички останали, преди да направят нещо подобно.

Удърът по джоба е най - сериозния аргумент...

При това на теб ще ти дойдат добре парите, защо да им ги опдаряваш?

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз много бих се раздразнила,ако някой друг вместо мен реши къде да слага снимки на децата ми!Не вярвам да откажат да я махнат.
Аз също #Cussing out Не мога да повчрвам,че са го направили без твоето съгласие

# 20
  • Мнения: 1 004
Уф, незнам. Аз дори незнам колко време е стояла там...знам за 2 дни реално, откакто я видях. Незнам какво мога да докажа, но ще ми трябва много време и средства може би, а аз наистина го нямам Sad
Пък и те винаги могат да се измъкнат, че им я е дал някой, който е представил детето за свое примерно, те откъде ще знаят че не е така, пък и да не би случайно да се интересуват, защо точно тази снимка ще иска някой си да си направи на пъзел..незнам, едва ли ще постигна нещо Thinking

А и това не е фото, пък и снимката е дигитална, може да е разхвърляна навсякъде...ето докъде доведоха новите технологии  Confused

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 15:45 от zayo

# 21
  • Мнения: 1 004
Момичета, днес снимката ни пак е там!!!
Е вече незнам, това е безобразно!

# 22
  • Мнения: 1 715
Добре де дай линк да видим в крайна сметка какво толкова те е потресло,като оставим настрана това,че са я качили без твое разрешение.

# 23
  • Мнения: 65
Съветвам те да им вдигнеш скандал и да пуснеш официално покана да махнат снимката.  Можеш да се консултираш с колега адвокат за текста. Имаш основание и за завеждане на дело, но мисля, че ще ги стреснеш още с поканата, и ще я свалят. Ситуацията е дразнеща, но лично аз не бих тръгнала чак да водя дела, в случай, че доброволно я свалят.

# 24
  • Мнения: 4 753
Дай линк към сайта и снимката, ако няколко хиляди потребители им теглят по една цветуща, може и да се вразумят...  Peace

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И кой е този сайт?

# 26
  • Мнения: 3 314
Добре де дай линк да видим в крайна сметка какво толкова те е потресло,като оставим настрана това,че са я качили без твое разрешение.
   Rolling Eyes 

# 27
  • Мнения: 1 004
Ок, проблема е решен.разбрах че  сайта е на моя позната, с която обаче не съм се виждала отдавна. Та нямам и съответната снимка, както и инфо че такава е била качена. Разбрахме се всичко приключи добре.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 16:35 от zayo

Общи условия

Активация на акаунт