баене с въглен

  • 13 710
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 585
Абе я не се шашкай, бебетата и те си имат настрения Simple Smile

# 46
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз мисля, че са колики  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 1 091
За баене с въглен за първи път чувам,но на мен са ми баели с яйце.Когато бях бременна с малкия една позната дойде у нас на гости и почна да ми се чуди 'ама на теб нищо ти няма ,нито ти се повдига ,нито ти се повръща я виж как леко я караш тая бременност.'След като си тръгна щях да умра.Почна да ми се повдига ,почнах да повръщам ,една глава почна да ме боли.На другия ден отидох при една кадъна дето лее куршуми и бае против уроки.Когато сряза яйцето беше като сварено.И ми каза ,че са ми завидели и ,че това не е от радост ами от лоши очи.Така ,че кой вярва ,кой не вярва ти си го заведи ,а пък другите каквото искат това да казват.  bouquetДано бебчето да ти се успокои.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За мен това са глупости, но в крайна сметка, човек вярва в това което иска и вижда това което вярва. Wink

Стига де, като не можете да помогнете на момичето, поне не го дразнете и нападате!
Всеки сам избира на какво да вярва!
Все пак тя не ви кара да си водите вашите деца на баячки!
Peace

# 49
  • Мнения: 1 155
Здравей моя съвет е да не вярваш в подобни ГЛУПОСТИ. Не търси НЕСЪЩЕСТВУВАЩИ причини в плача на твоето детенце. Заведи го на лекар. Наблюдавай го кога плаче и от какво се разстройва. Може би има колики.

# 50
  • Мнения: 3 675
Това е абсолютна глупост.Ходенето по баячки и разни гледачки още повече ще стресне малката душичка.Може нещо да го притеснява, няма нищо по-добро от майчината прегръдка, я по-добре го гушкайте повечко.Ако е периода на коликите, по-добре пробвайте с капки и го заведете на педиатър.Може майката нещо да е притеснена  и детето да е неспокойно покрай нея, причини много.Всеки избира сам как да помогне на детето си.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 595
А ти как точно си мислиш, че ще я видиш причината?

Ако има колики, дали имаш познанията, за да усетиш газовете с препипване на корема?

Ако й е горещо и това я изморява, дали ще те информира надлежно?

Ако се изморява от впечатленията, и не знае как да се справи с това да бъдеш човек, понеже няма много опит в тази насока - само на 2 месеца е, все пак - какво очакваш - да те помоли да я заведеш на психолог ли?

Или просто не ти се занимава да се поставиш на нейно място и да се опиташ да потърсиш причината или поне да я утешаваш и искаш да намериш бърз начин за отърваване? Нещо, дето да посочиш и да кажеш "ей туй / тоз е виновен"?


Една история. Момченцето ми се роди миналата година в най - голямата жега. И то така беше "урочасано"  rotfImbo от горещините. Лежеше, милото, като риба на сухо, и само хленчеше... Накрая го заведох в един хипермаркет с климатик и - о, чудо! - веднага се "пребая", млъкна още на входа, а до хладилниците вече спеше спокойно!

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 64
Здравей,аз ще ти дам отговор на въпроса виждам ,че си писала доста отдавна дано ти помогна ако не сега за друг път Simple Smile.Дано не ти се налага.Отиди в Камено много е близо до Бургас.Питай за баба Пена бае и лее куршум.На нас много ни помогна след като детето вдигаше 5 дена температура 40 градуса и ставаше на сън ревейки със затворени очи.След многократно ходене по доктори и нормални изследвания нищо не се откри и казаха ,че детето е добре.Бабата му баеше и каза че е много урочасано и след нея ще заспи и ще се оправи.Дава една кнжка със сол трябва да я хвърлиш на кръстопът и едно шишенце с вода тя ще ти каже какво да правиш с нея.Който иска да вярва след като се прибрахме в къщи детето спа 12 часа без пекъсване и повече проблеми нямахме.Сега с бебето беше подобно и нея водихме.
Успех. Hug

# 53
  • Мнения: 802
но аз незнам в Бургас къде да намеря такъв човек ако някой знае да казва  baby_neutral

 абе не четете ли .... бе хора ?!  newsm78

 Момичето пита дали някой знае къде да намери такъв човек ?!
 Не прочетох никъде да ви пита дали вярвате или не вярвате ?!
 
Просто не мога да разбера защо който знае не отговори точно и ясно на въпроса ?!
А който не знае и не вярва защо просто не подмине темата ?!

Все едно ви доставя удоволствие само да пишете  празни приказки ....

# 54
  • София
  • Мнения: 8 943
Усмивка, ти си написала цели три поста все с празни приказки, пък никой не ти държи сметка. Не виждам нищо лошо да се дадат съвети и в друга посока, все пак живеем в 21 век и вярата в баячки и врачки е меко казано смешна.  Peace

# 55
  • Мнения: 569
 Надявам се момичето вече да е отишло в Камено или там къде беше , да се е успокоила , ако не от друго , поне от това че е направила това в което ВЯРВА!
 Аз лично , не вярвам , но доколкото съм прочела темата е " Баене с въглен " , а не "Вярвате ли в баене с въглен" или " Да вярвам ли в баене с въглен"
 Освен това е писала , че си е завела детето на педиатър , дава капки за колики и не вярвам да не си гушка детето и да го захвърли в креватчето наприемр , докато то си си плаче...
 Далеч съм от мисълта , че в тази възраст капките ще помогнат от раз , или педиатъра ще успокои дтето с магическа пръчка , но въпроса е , че тя е направила всичко това , което вие не спряхте да натяквате, все едно е най-невежата и незагрижена майка! Не я познавате все пак, нали?
 И от тук нататък , момичето моли за информация, нищо повече...

# 56
  • Мнения: 1 512
Ама какво става? Вие вместо да и отговорите на въпроса я нападате.Тя е писала,че е направила всичко което трябва - ходила е на лекар,давала е капки и като няма от нищо ефект и вярва в баби защо пък да не ходи.Като не можете да и помогнете не и се подигравайте.То стана така ,че на чужд гръб и сто тояги са малко.Всеки вярва в това което иска и никой на никого не може да налага мнение. Единствено от всички писали по този въпрос отговор е дала само rorita. .

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Щом вярвате във врачки и баячки, би трябвало да вярвате, че има и друга сила която е по безопазсна със сигурност -  църквата! Аз съм си взела едно шишенце със светена вода и винаги след разходка поръсвам главичката на малката с нея. Това ми го препоръчаха в църквата  Peace . Иначе и според мен най вероятно са колики, но най добре говори и с педи  Peace

# 58
  • Мнения: 6 713
Какво баене бе хора #Crazy #Crazy Става дума за бебе... #Crazy #Crazy
Педиатър ви трябва, може да са обикновени колики, може и да е нещо друго!
 ooooh!


То е ясно, че всеки сам си гледа детето, просто не мога да проумея откъде идва това с уроките Shocked Кой и за какво пък толкова гледа децата лошо, че ги УрОчАсВа (каква дума само)!?!? Rolling Eyes

Това е мое мнение, моля без нападки Wink Stop

# 59
  • Мнения: 583
Мдаааа,още една съфорумка, която никога вече няма да потърси съвет тук.Момичето пита...,а който няма мнение или смята въпроса й за глупав, що се пъне да пише newsm78.Аз лично в какво вярвам и в какво не,си е моя работа,но има една приказка"Бай бабо да не ме стига!"

Общи условия

Активация на акаунт