Юли никак не е далече,имаме си две госпожички вече (тема 59)

  • 12 813
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Цитат
.А много ме дразнят някои като по4нат да го дразнят  като му викат "Леле,Марио как ще ти отска4а гъза от бой като дойде бебето.."Е,то ако му говориш така,как няма да го намрази ма... му.
Още имам спомен като бях на четири и чакахме да изпишат новородения ми брат и майка от родилното. Така ме бяха наплашили, че бебето като е момче ще ме бие, че се бях скрила под масата като разбрах, че идват. И това ми го бяха наговорили "зрели" възрастни хора.

Майра, като казваш, че не трябва да е включено парното, точно парно ли се има пред вид, или всякакво отопление? Пречи ли например да си пуснеш климатик и пак да го сложиш на 18 градуса. Въпреки , че като знам как си спим на двайсет и ... градуса, малко не ми е ясно как ще стане тази работа. Не че го подлагам на съмнение, ама.....

За прегледите- на мен ще ми правят влагалищен секрет, Циман  и не знам друго.

# 16
  • Мнения: 2 543
Здравейте в новата тема!

Момичета, може ли някой да ми каже къде има от тези нощници за кърмене с цепките отпред? Аз живея съвсем в центъра (до "Славейков") и не съм виждала наоколо нищо подобно. Пък много ми се струва, че ще са удобни и бих си взела 1-2. Thinking Благодаря предварително и също така предварително се извинявам, ако сте го коментирали многократно.  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 371
Галита, ти ме беше питала за тая кошара, обаче аз забравих да ти отговоря Embarassed Кошарата е на сестра ми, не знам каква марка е, май и не пише. Смятам да слагам пеленка отдолу, не чаршафчета. Чаршафи по-натам, като се преместим и бебето започне да спи в легло евентуално Thinking

Астарта, много хубави неща! Баткото нека се кефи на шишето, сега му е паднало Simple Smile

ДеЩо, ще я потърся тази книга, много хубаво ми изглежда. Питах Пепи какво иска от бебето, кучето от Том и Джери, а кажете ми къде да го диря Crazy Той пък щял да му подари Джери. Изобщо съм затруднена Laughing

# 18
  • Мнения: 2 171
Промених заглавието на темата по предложението на Mamaivi Grinning. Благодаря на Дуци, че ми напомни  bouquet.

Агата, скрина ми го направиха едни познати дърводелци, чиято работилница е в сградата на моята работа и ми излезе много на сметка - 100 лв. Доволна съм, защото го направиха по мои размери и стана много стабилен.

# 19
  • Мнения: 66
Здравейте!Днес съм много хепи newsm44 От събота до днес свекървата беше в къщи и незнам как не успя да ме накара да родя.Направо ми взе здравето тая жена #2gunfireЩом и моят мъж е щастлив,че майка му си е тръгнала няма за какво да говорим,а децата... newsm68 Сега спокойно мога да отговоря и на Хрис.Точно в понеделник си правих изследванията,за които тя пита.Вземаха ми вагинален,анален секрет, венозна кръв-за пълна кръвна картина и урина.Доки,гледа младежа на видеозона и каза,че водите са наред,плацентата е 1-ва степен на зрялост,с главата на долу е,но не е готов за раждане-все още не се е смъкнал в малкия таз.За сега расте и предполага,че ще се роди неповече от 3-3.200кг.Другото интересно е че си имаме вече и кошара/освен количката/,но все още не е сглобена.Първите дрешки са изпрани,изгладени и прибрани,но моя багаж за болницата все още не е готов.Не бързам много да го приготвям,защото и с двете дъщери в деня,в който сложех всички неща в чантата до вечерта отивах и раждах,а още малко имам поне да вляза в 9-я.Извинете,че стана толкова дълго Embarassed

# 20
  • Мнения: 682
Ieppe, гледах нощници за кърмене в един магазин близо до БСФС. Тръгваш оттам и вървиш от дясната страна на улицата по посока Попа. Има едно магазинче за спално бельо предимно, та там мернах едно-две моделчета от въпросните нощници. Доколкото си спомням обаче, модела не ми допадна като цвят и дизайн и си взех една нощница с копчета отпред, която може да ми върши същата работа.

# 21
  • Мнения: 219
Здравейте и в новата тема! Признавам, днес, докато водих баткото по лекари, вие сте напреднали с писането. Едва ли ще се сетя за всичко, което мислех да отговоря. Най-близкото: отгледах първото дете на матрак с кокос и дунапрен по средата и не мога да се оплача. Нито се е продънил, нито нещо се е развалил. Сега само изпрах плата, който го покрива.
 За полагаемите ехографи по Здравна каса: полагат се два- 12 и 20 седмица. Допълнителни прегледи се полагат на жените в риск. Аз като 36-годишна имам право на два допълнителни, поисках и ме прегледаха. Полага се допълнителен и на жени със спонтанни аборти. Изобщо има инфо в нета- какви прегледи и изследвания се полагат и в кои седмици.
Котетата, Киса, пораснали видимо.
Завиждам ви благородно, че сте кърмили. Аз нямах тази възможност, а и личната на детето каза, че щом първия път не съм кърмила, да не се надявам и сега.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
За гладенето и аз знам, че се дезинфекцира без пара, само суха гореща ютия Peace
А за спането на 18 градуса  - абсурд, не бих могла да заспя на такъв студ Shocked Сигурно е полезно, но аз прсто не мога Sad

# 23
  • Мнения: 2 543
Ieppe, гледах нощници за кърмене в един магазин близо до БСФС...

Благодаря от сърце! Ще се разходя до там тези дни!  bouquet

Завиждам ви благородно, че сте кърмили. Аз нямах тази възможност, а и личната на детето каза, че щом първия път не съм кърмила, да не се надявам и сега.

Но защо? Все пак зависи каква е била причината да не кърмиш първия път. Може би просто не си била достатъчно информирана по въпросите на кърменето. Дано не е някаква друга причината. Аз също не кърмих Йоан, защото беше 2 месеца в болница, а аз не знаех как да се погрижа за кърмата си и така... всичко пропадна. Смятам сега да кърмя, ако е рекъл Господ! Толкова много го искам, че през вечер сънувам как кърмя! Crazy

# 24
  • Мнения: 2 741
lucia-анален секрет  #Crazy е това за пръв път чувам да го правят на бременна  newsm78
Сеевги не пише-дано да е добре и всичко да е наред Praynig
 

# 25
  • Мнения: 591
Момичета, пожелавам хубава и спокойна вечер на всички тумбачета  Hug

# 26
  • Мнения: 132
то и от нас един малък отчет
днес бяхме на ЖК мериха ни, теглиха ни вече съм 73кг само едно кило от предните мерки, акушерката каза че съм порастнала само на бебе, пуснах ме и изследвания дано са ОК утре ще са готови резултатите
а слуша и тоновете на бебчо, каза че няма нищо притеснително
днес си взехме кошарата и сега скъпия я сглобява
капарирахме си и количката
и това е сега ме очаква великото пране (ей браво на този който е измислил пералните) и гладене Joy
днес си купихме и спалното бельо на малчо с олекотена завивка и възглавничка за ваната му

# 27
  • Мнения: 367
Деница има инфо за кърменето,не могат да се правят така заключения!Не се отказвай,ако ти искаш да кърмиш Hug
Донка давай да видим какво купи Mr. Green
Киса котетата са много сладки

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Айде и аз в новата тема.

За гладенето - влагата е предпоставка за развитие на бактерии. Затова само сухо гладене.

Тоновете - и в Токуда се плащат и се правят всяка седмица през последния месец. Там цената е 15лв.

И аз забравих къде бяха тези нощници за кърмене, май някъде около стадион В.Левски.

Сега се радвам, че не избързах с комплекта за изписване. Ще го поръчам на мъжа ми да вземе като родя. Хем да видим размера, хем времето. Няма да купувам Бебето щом се е размъкнал, ще взема Азис. Ама вие на правилна температура ли го прахте? newsm78 Сега се сетих, че и сестра ми беше с Бебето комплекта и нищо му няма Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 22:16 от NBM

# 29
  • Мнения: 2 323
Аз имам дрешки и плюшено одеалце, което става на порт бебе на Бебетто - мн съм доволна. Малшанс....

А НБМ - в Токуда по касата ли си плащаш по 15 лв. за тоновете или е като частен преглед.

Нощница за болницата, удобна за кърмене, защото е с копчета отпред - пред Майчин дом има магазин за бременни - 15 лв. от лека памучна материя.

Общи условия

Активация на акаунт