Помощ ...пъпки

  • 3 412
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Също така много е важно и храненето през пубертета.

# 16
  • Мнения: 312
моята дъщеря е на 15 години също има много особенно по челото ходи на козметик на два три месеца и си почиства лицето с лосион и антибактериален сапун.

# 17
  • Мнения: 1 069
А на 10 не е ли рано за младежки пъпки? newsm78 Според мен преди да я намажеш с нещо, от което може да се изприщи още толкова, я заведи на лекар.

# 18
  • Мнения: 24 467
Не е рано на 10, но не е сигурно какво са точно пъпките, т.е. дали е акне. Затова препоръчах дерматолог.

# 19
  • Мнения: 339
Дерматолог. Да се направят изследвания и да се предприемат адекватни мерки.

Това е най-правилното решение ( казвам го от личен опит) Peace
При козметик може да се ходи само за почистване на лице, но ако искате лечение - само добър лекар специалист може да помогне. Но в никакъв случай не си правете експерименти.

# 20
здравейте!
имам следния проблем:
на 18, че и отгоре съм вече и имам, смешния, но реално гаден проблем(този в заглавието на темата Grinning) ползвам acne out activ(кремчето) и е супер, малко изсушава кожата, но го компенсирам. Пазя си чисто лицето и тн., Въпреки това винаги имам по някое огнище, което не се влияе от ..нищо. Не бих казал, че прекалявам с крема, че да се получи резистентност към него(ползвам са 1 път на ден, преди да си легна). Пробвах да спра с крема за известно време, обаче след седмица вече цялото лице става кошмар. Почвам да се мажа(1 път на ден) и се свива, но пак остава едно ниво(примерно ако ги разделим на 3 като 3 е най-лошо, то като се мажа стигам до 1-1,5) И като че ли не се лекува, а се подтиска, и то не съвсем успешно. Освен това мисля, че е време и хормоналното ми развитие да поприключило и акнето от самосебе си да отшумява, но не - спра ли крема до седмица съм заминал.
Има и още нещо - не знам как, но гърбът ми също се е изринал, там пък защо - нямам идея.
Та не знам какво да правя. Ако имате опит в подобни случаи, моля да споделите Simple Smile

Лел колко писах,  ooooh!
благодаря ако някой го прочете цялото  Laughing
.пз.

# 21
  • Мнения: 141
здравейте!
имам следния проблем:
на 18, че и отгоре съм вече и имам, смешния, но реално гаден проблем(този в заглавието на темата Grinning) ползвам acne out activ(кремчето) и е супер, малко изсушава кожата, но го компенсирам. Пазя си чисто лицето и тн., Въпреки това винаги имам по някое огнище, което не се влияе от ..нищо. Не бих казал, че прекалявам с крема, че да се получи резистентност към него(ползвам са 1 път на ден, преди да си легна). Пробвах да спра с крема за известно време, обаче след седмица вече цялото лице става кошмар. Почвам да се мажа(1 път на ден) и се свива, но пак остава едно ниво(примерно ако ги разделим на 3 като 3 е най-лошо, то като се мажа стигам до 1-1,5) И като че ли не се лекува, а се подтиска, и то не съвсем успешно. Освен това мисля, че е време и хормоналното ми развитие да поприключило и акнето от самосебе си да отшумява, но не - спра ли крема до седмица съм заминал.
Има и още нещо - не знам как, но гърбът ми също се е изринал, там пък защо - нямам идея.
Та не знам какво да правя. Ако имате опит в подобни случаи, моля да споделите Simple Smile

Лел колко писах,  ooooh!
благодаря ако някой го прочете цялото  Laughing
.пз.

Взимаш ли някакви медикаменти? Протеинови прахчета, креатин?..  Приятели, занимаващи се доста с фитнес, са ми разказвали, че тези добавки провокират акнето.

 Имаш ли хранителни алергии? Сменял ли си душ гела/сапуна по времето, когато се появиха пъпки на гърба? Помедитирай над това, но ако не измислиш нищо отиди на дерматолог, не козметик. Кремчетата са само за дребни проблеми, профилактика и самоуспокояване.

# 22
здравейте!
имам следния проблем:
на 18, че и отгоре съм вече и имам, смешния, но реално гаден проблем(този в заглавието на темата Grinning) ползвам acne out activ(кремчето) и е супер, малко изсушава кожата, но го компенсирам. Пазя си чисто лицето и тн., Въпреки това винаги имам по някое огнище, което не се влияе от ..нищо. Не бих казал, че прекалявам с крема, че да се получи резистентност към него(ползвам са 1 път на ден, преди да си легна). Пробвах да спра с крема за известно време, обаче след седмица вече цялото лице става кошмар. Почвам да се мажа(1 път на ден) и се свива, но пак остава едно ниво(примерно ако ги разделим на 3 като 3 е най-лошо, то като се мажа стигам до 1-1,5) И като че ли не се лекува, а се подтиска, и то не съвсем успешно. Освен това мисля, че е време и хормоналното ми развитие да поприключило и акнето от самосебе си да отшумява, но не - спра ли крема до седмица съм заминал.
Има и още нещо - не знам как, но гърбът ми също се е изринал, там пък защо - нямам идея.
Та не знам какво да правя. Ако имате опит в подобни случаи, моля да споделите Simple Smile

Лел колко писах,  ooooh!
благодаря ако някой го прочете цялото  Laughing
.пз.

Взимаш ли някакви медикаменти? Протеинови прахчета, креатин?..  Приятели, занимаващи се доста с фитнес, са ми разказвали, че тези добавки провокират акнето.

 Имаш ли хранителни алергии? Сменял ли си душ гела/сапуна по времето, когато се появиха пъпки на гърба? Помедитирай над това, но ако не измислиш нищо отиди на дерматолог, не козметик. Кремчетата са само за дребни проблеми, профилактика и самоуспокояване.


ами с фитнес не се занимавам(както и с химията около него), нямам хранителни алергии, храня се нормално, не ям от бакалии, дюнери, всеки ден ям плодове и пия шумящ вит. C. По гърба започнаха постепенно, първо само по раменете и се стекоха надолу(не е от веднъж). Сапуна нямам идея дори какъв е, наще го купуват(най-често тия на палмолив). За жалост си мия лицето почти сед всяко ядене със сапун, коети всички ми казват да не го правя, но не знам друг начин да го измия от пот или ако съм се омазал с храна

# 23
Използвайте  измиващ гел регулиращ себума. Продават се в аптеките. Има различни марки медицинска козметика.

# 24
  • Мнения: 278
Дерматолог дете.За всеки отделен случай и при всеки индивид има различна причина и съответно адекватно лечение.

# 25
  • Мнения: 141

ами с фитнес не се занимавам(както и с химията около него), нямам хранителни алергии, храня се нормално, не ям от бакалии, дюнери, всеки ден ям плодове и пия шумящ вит. C. По гърба започнаха постепенно, първо само по раменете и се стекоха надолу(не е от веднъж). Сапуна нямам идея дори какъв е, наще го купуват(най-често тия на палмолив). За жалост си мия лицето почти сед всяко ядене със сапун, коети всички ми казват да не го правя, но не знам друг начин да го измия от пот или ако съм се омазал с храна

Мокри или сухи кърпички? Правиш си лоша услуга с постоянното миене. И бягай на дерматолог, от изписаното в темата не изскача нищо очевидно.

# 26
  • Мнения: 38
Ние сме на 15 години и проблема с пъпките е в пълна сила. Започнахме с прословутия Лептен. Препоръча ми го приятелка, която има момиче и при нея имало ефект, но при нас - не. После бяхме на козменик, на дерматолог, а пък той ни прати е на диетолог. Сега правим общо взета хранителен режим. Добра хигиена на лицето - почистваща качествена  козметика. За изненада - страхотен ефекст получихме с т.н. сребърна вода-продава се в аптеките. Дори прясно появила се пъпка завехва до сутринта. Всяка вечер мажем след почистване лицето с нея, а след това слагаме и лек овлажняващ крем.

Общи условия

Активация на акаунт