Може да ходи,но не иска

  • 2 121
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
моята сладуранка може да ходи , но падна и се изплаши  ooooh!  и сега ходи само ако я държа за ръчичка  Simple Smile ако я пусна се хваща за мен и не мърда  Naughty не се притеснявай  Hug

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом може да ходи няма от какво да се притесняваш.
Той ще си прецени кога е сигурен в себе си и сам ще тръгне Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако проблемът е, че не ти се обикаля с него - ами, разбирам те,не го прави. Ако иска, ще тръгне сам. Ако повече го е страх, просто ще си седи до теб.

Ако се опитваш да изобретиш някакво имагинерно страдание - трудничко ще ти е, просто имаш напълно здраво и нормално детенце.

# 18
  • Мнения: 953
Аз от това което прочетох оставам с впечатление, че детето ти се развива напълно нормално за възрастта си и не бива да се притесняваш изобщо.
Моето дете се пусна да ходи само преди около месец /1г2м/.  До тогава ме държеше за ръчичка и ако се усетеше, че я пускам сядаше на земята.
Когато е готов, и е  достатъчно уверен в себе си ще се пусне от теб. 
На този етап не го насилвай да ходи самостоятелно /той може но не иска/, ако изпитва необходимост да се хване за ръката ти разхождайте се така.
Показвай му любимите играчки на разстояние което може да извърви сам за да ги вземе.
Купи му кола, от тези които имат възможност да се бутат за дръжката когато детето е право или пък някоя по стабилна детска количка за кукли / има варианти за пазарска количка ако не искаш да е кукленска/. Нека я държи и бута самичък, да не е хванат за ръката ти.

Единственото за което наистина трябва да внимаваш е да не се удари лошо при опитите му да ходи сам.

# 19
  • Мнения: 1 367
Ако проблемът е, че не ти се обикаля с него - ами, разбирам те,не го прави. Ако иска, ще тръгне сам. Ако повече го е страх, просто ще си седи до теб.

Ако се опитваш да изобретиш някакво имагинерно страдание - трудничко ще ти е, просто имаш напълно здраво и нормално детенце.
Не съм казала,че е проблем и не се оплаквам от това.Въпреки,че вече пет месеца обикаляме заедно ежедневно по няколко часа.Опитах се да споделя лекото си притеснение с надеждата да чуя мненията на по-опитните от мен,а не иронични подмятания от типа на "имагинерно страдание".Не мисля,че това е уместно,но доколкото не ме лъже паметта,подобен начин на изразяване е присъщ на авторката на постинга.
На останалите,които се включиха в темата-благодаря за отговорите!  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 069
Постепенно ще се отпусне детето.
Просто трябва да се въоръжиш с търпение!

# 21
  • Мнения: 4 753
Щом може да ходи няма от какво да се притесняваш.
Той ще си прецени кога е сигурен в себе си и сам ще тръгне Peace

 Peace Сигурно му харесва да си наблизо, чувства се по-сигурен...

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще се отпусне-имай търпение

# 23
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Стели, аз все още нямам опит, но според мен няма от какво да се притесняваш. След като не е падал сериозно и няма причина да е уплашен, сигурно е нещо друго и е по-добре да го оставиш да си мине през този период, вместо да го насилваш - знам ли, може да се травмира повече.

Ела да ме видиш мен при нас какъв е цирк като искаме, а не можем...
Peace

Общи условия

Активация на акаунт