Ползват ли залъгалки вашите изключително кърмени бебета?

  • 1 485
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
..... сука каквото сука,после ме избута с една ръка,демонстративно ми обърна гръб,пъхна си сама бибата в устата и се приготви да спи baby_neutral

Ехеее тя си е като голям човек вече, знае какво иска и сама си се обслужва Laughing 

# 16
  • София
  • Мнения: 747
Силиконова на NUK- само при заспиване.

# 17
  • Мнения: 948
Нашите са на Нук, и силиконови и каучук, смуче ги с еднакъв кеф.  Не иска гърда, ако не е гладна, и ми се сърди, ако настоявам  Stop

Като и омръзнат си ги плюе (не спи с биберон), и напоследък ги вади в полза на ръката...

# 18
  • Мнения: 2 609
Иние сме със силиконова на Нук.
Яна главно я ползва за заспиване,а и когато е много кисела и я бутам в устата  smile3541

# 19
  • Мнения: 4 244
Щерката искаше и си я търсеше. Ползвахме на МАМ силиконова. Другите ги плюеше. А го отказа съвсем като стана на 9 месеца.
Сина ми - колкото надалеч пикаеше, толкова надалеч хвърчеше бибата. Пробвах МАМ, НУК и още една май на Авент - плюе и това е.
Така и си отрасна без.
Разллични деца, характери и предпочитания. Хем и двамата кърмени newsm78

# 20
  • Мнения: 1 883
Ползваме само една и много си я обичаме. LaughingМамината цица! Mr. Green

# 21
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Днес даже паднах от смях с нея - сука каквото сука,после ме избута с една ръка,демонстративно ми обърна гръб,пъхна си сама бибата в устата и се приготви да спи baby_neutral

Все едно описваш нашето пуйче! Той на гърда НЕ ЗАСПИВА! Докато суче си държи бибата и като свърши само я набутва в устата доволен и е готов за сън  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 215
Ох, ние си ползваме две на авент и една на чико от първата седмица. Ама напоследък нещо взеха да не й харесват: дъвче, дъвче и плюе и .... хоп веднага ръката в устата. Ама не едно пръстче, ами цялата ръка, че е по- вкусна Rolling Eyes Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 863
в началото бях купила каучукова на Чико,ама си я плюеше със замах Naughtyреших,че няма да го насилвам и си карахме без биба;обаче после почна да си смуче палеца и реших,че по-добре биба , отколкото палче и му купих една силиконова на Камера,уж му хареса  в началото , ама почна пак да я плюе,сега сме с 2 на Нук, пак силиконови,за да мога да имам под ръка винаги една чистичка baby_neutral

# 24
  • Мнения: 4 414
...не признава никакъв биберон - нито залъгалка, нито от шише. Пропи вода директно от чашка с накрайник.
същата история сме и ние...водата я пропи чак към края на 8 месец с мекия накрайник на Авент.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ползваме вече хич.По едно време я цокаше бибата по малко за сън, вече Naughty

# 26
  • Мнения: 3 550
В началото я плюеше най-откровено. Като стана на 1,5 месеца и започна да я приема, защото му облекчава коликите. Ползва каучукова анатомична на НУК. Не ми се вижда много пристрастен, по-скоро предпочита юмручетата си. Опасявам се, че ще се научи да си смуче палеца, каквото и да правя. Засега го държа с ръкавички, ама както ми ги описвате мушмороците, ще порастне и ще си ги сваля сам.

# 27
  • Мнения: 249
Ами,  от 1-вия месец  до 4-ия  ползвхме на Авент силиконови ....на Нук не го искаше (въпреки,че каката  търсеше само него...) ....но откакто започна да търси повече бибата от цицата (т.е. откакто преживяхме нашата стачка и се върнахме към кърменето...) не давам никакви биберони.... заспива на гърдата .... лошото е , че се разбужда по няколко пъти  и аз съм все "на прибежки "  до спалнята за да продължи да спи  #Crazy #Crazy #Crazy....но просто ме е страх отново да й дам биба... Rolling Eyes Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 255
Съвсем в началото се залъгваше / newsm78 може би до към 2 месец/.
Бях купила възможно повече и различни, но .....
Сега освен на мама "залъгалките" признава и двата си палеца  Tired.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 544
В родилното захапа една силиконова на Чико и си меслех че няма да има оттърване. Аз съм била трагичен случай - до 5 годишна. Сега имам дефект в говора!!! Обаче от 4- 5 месеца въобще не и минава номера с какъвто и вид залъгалка, друго си е топлината на мама. Абе интелигентно си ми е гарджето Flutter.

Общи условия

Активация на акаунт