Плажният сезон дойде и АВГУСТИНЧЕТО се стяга за море!

  • 11 221
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз съм се свила край климатика и не мърдам, умирам от жега и ме е налегнала тотална летаргия. Вчера излязохме преди обяд и ни напече жестоко и сега вече ще излизаме след обедния сън.

Относно даването на шоколади и сладки неща имам друга теория - прекаленото ограничаване и отлагане на шоколада се превръща в лавинообразно пристрастяване в един момент, примери имам много. За това като навърши годинка предложих шоколад, който ми беше отказан, но след време го прие с отворени обятия. Сега ядем близалки, лукчета смуче, гумените бонбони не ги яде, а ги вдишва, яйца предлагам, вафли, абе всичко! Просто ако един ден е яла сладко, на другия ден няма обаче. Нещата, които не давам са мед все още и умишлено не давам чипс и зрънчо, за мен това е пълната гадост.

За къпането няма какво да казвам, обожава водата, не мога да я изкарам от банята, басейна и морето и така е от мънинка, все едно е правена във вода, а аз такива спомени нямам. Баща й е убеден, че това лято в морето ще я научи да плува и без ръкавки.

Елфче, то и аз тъкмо щях да се хваля, че имаме нов кучешки - изби без да го усетим  Blush

Ненавиждам сега европейското, само това се следи у нас, а мен ме хваща обрив. Сега спирам, че хващам детенце с кофите и лопатите и на разходка. Днес откриха втория варненски МОЛ, но едва ли ще се докопаме до него, близичко е до нас, но лудницата ще е пълна, за това на пясъка най-добре.

# 241
  • София
  • Мнения: 545
И аз намразих европейското, е два дни си почивам, защото половинката е във Варна.  Simple Smile

На Марти пък му излязоха горните кътници, сега остават долните и е готов.

Вчера му купихме слипове  Laughing И от днес махнах памперса вкъщи, но успех никакъв. Пишка като кученце, е последният път отиде в банята сам, но се изпишка до тоалетната. Когато, тогава, не съм се вманиачила. През август мисля да отидем на село и там ще е по цял ден без памперс, пък както стане.

За сладките неща, давала съм му да опита, по едно парченце шоколад и то два пъти. Зрънчо много рядко, чипс- не. Радвам се, че много обича плодове и сега като има вече разнообразни на пазара е супер. Праскови хапва по 5  Crazy и казва "Оче, оче"

Марти обича да се къпе, след последния антибиотик, дупето му беше много изранено, имаше зверско разстройство и тогава ревеше и не искаше да влиза в банята, но като се оправи си е пак ОК.
Elwing, защо не опитате с някакви играчки или нещо да го забавляваш докато се къпе. Марти много обича да си сипва вода в едно канче и от него да я прелива в друго. Реве като излиза.

И да се похваля накрая, почти привършихме ремонта вкъщи, имаме си гардероб, сега да ми минат и изпитите и бебчо може да излиза вече, ааа имам си и нова количка.  Party

# 242
  • Мнения: 413
За къпането - Вики много обича.Зачислила съм й едно канче и докато аз я къпя тя си пълни вода от душа и се полива, полива мен, голяма игра пада.И естествено като спра водата много не и се излиза.
Миналата година на морето много й хареса водата, ще видим тази година как ще е. Simple Smile

# 243
  • София
  • Мнения: 12 561
Eто ме и мен...

Ванче сериозно мисля да се сборя с теб за първенството по неприятности... Sad Днес колата на татко се е запалила в движение, докато са се прибирали с Калоян от парка. Успял е да се справи със ситуацията, но аз през това време звънях на мобилния сигурно 1 час и той не ми вдига и побелях. Бях убедена, че е катастрофирал. А той си забравил телефона у нас. В крайна сметка се прибрали с такси и зарязал колата на пътя. Сега отиде с приятел да я дърпат до монтьора...Добре поне, че Кало не е разбрал много много какво е станало, само дето повтаря Колата...колата  #Crazy

За яденето - Кало шоколад в чистия му вид не е ял. Опитвал е на Киндер сюрприз малките шоколадчета и редовно яде Бобо - сиреч бонбони Смартис на Нестле  Mr. Green

# 244
  • Мнения: 1 614
Ето ме и мен!  Hug
 newsm44 Приключих успешно сесията!  newsm68 newsm44 newsm68 Сега ми предстои ваканция цяло лято. А на есен с песен на работа и после за стажовете ще ползвам отпуски. Успях да се изуча докато си гледам детето. Почерпката от мен. Wink

 

Забравих какво четох преди малко, но после ще наваксам. Сега първо ще си приготвя багажа и утре ще си гушкам Тони. Направо нямам търпение вече.
 Hug за всички!

# 245
  • София
  • Мнения: 5 794
Нана, ужас направо!  Shocked Добре че нищо им няма на тях!
Аз пък много искам да гледам мачовете, но все не ме огрява - за първия сме навън, а по време на втория най-редовно приспивам Ивчо.  Rolling Eyes
За къпането - нищо не помага. И с играчки, и без тях, и във ваничката му, и под душа, и в банята, и в стаята да е ваната - все реве.  Rolling Eyes  ooooh! Не знам нещо да не се е наплашил от водата.
Кайли, честито! Страхотна трепеза! Хайде сега и другите студентки да почерпят за взети изпити  Grinning

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 20:07 от Elwing

# 246
  • Мнения: 743
Оххх, Нана, много ви гушкам  Hug Hug Hug И силно се надявам да си запазя първенството в това отношение, а вашите неприятности да свършат до тук  Praynig Добре, че са по-малки дечицата, та не разбират толкова, въпреки че Лори още разказва, че колата я няма, защото е чупи  Laughing /счупена/.
elen@ честити ви новости  Hug Аз пък май съм най-зле откъм памперсите  Embarassed Ама Лори много пищи от гърнето и аз не правя никакви опити - все си мисля, че не трябва да я карам на сила. Каня се да купя седалка за тоалетната и да се учим направо там, ама нещо все не мога да я свърша тая работа.
Сега се опитвам да я откажа от бибата - не е много доволна, ама сега й е паднало да ми се глези и не иска да заспи ако не ми гушне ръката. Та май ще заменим бибата с ръката на мама  Laughing
Момичета хайде похвалете се за изпитите - стисках ви палци  Wink
Марулка, аз разказвах на татито за твоята теория за сладкото и той веднага намери оправдание за своята мания да изяжда по кило шоколад на ден  Joy
Елфче, и ние се къпем с пълно корито с играчки, много си играе и няма излизане  Peace Май сме и единствените, които още се къпят в коритото, ама тя много се забавлява в него, а на нас така ни е по-лесно  Embarassed

# 247
  • Мнения: 743
Аз като не гледам, публикуваните отговори докато пиша, така е  Embarassed
Кайли, честито  Peace Направо ви се възхищавам, аз въобще не мога да си събера мислите  Embarassed
А за мачовете - е, от както се омъжих се родих  Laughing Брат ми е бивш футболист, баща ми истински маниак и жива футболна енциклопедия  ooooh! В нас се говореше и гледаше денонощно футбол, и аз бях доста в час тогава. Татито не гледа мачаво, ама затова компенсира с пълна сила с филми - може да гледа филми 24 часа, стига да има прилично количество шоколад около него  Mr. Green В началото ми беше интересно и гледах с него, сега не помня кога за последно съм седнала да изгледам някой филм  Mr. Green
Ох, спирам, че Лори си преподреди шкафовете с дрехи  hahaha

# 248
  • София
  • Мнения: 12 561
Ванче не сте единствени нито с гърнето, нито с коритото. Аз ти казвах, че двамата са се наговорили, сега отново се потвърждава тази моя теория  Joy Кало не иска изобщо на гърне. Вече казва Пиш, ама като се изпишка в пампата. И аз така се каня да купя седалка, ама с каненето си останах. За къпането - и ние сме в коритото обикновено с 2-3 пластмасови шишета от бира  Mr. Green и с тях играе.

Колкото до Евро 2008 - като ви чета май Митко е потърпевш. В нашата къща аз гледам мачовете без изключение, а той не се интересува толкова от футбол, въпреки че е играл в Славия като малък  Mr. Green Даже отвреме навреме ми се кара да викам по тихо  hahaha

И понеже съм забравана

Кайлиииииии
ЧЕСТИТО! Браво на теб! Да нацелуваш Тони!

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 19:24 от nana77

# 249
  • Мнения: 1 614
Сега да почна подред:
pepejeans да си нагушкаш момчето. Наистина е трудно да си далеч от него.  Hug
Велмар ти винаги си правиш натоварена програма, дори и за почивните дни. Направо ти се чудя на енергията. Аз съм много бавна и обичам да ми е по-спокойно. Wink
blanc браво за импровизирания плаж.
Elwing дано да свикне Ивчо с водата. Но на морето има и пясък все пак.  Wink
marulka_s Шушката е голяма плувкиня. Като рибка.  Hug
Елен@ честито за придобивките.
Нана добре че не е бил голям пожара и двамата са добре. Изтръпвам от такива случки.  Hug За вас.
За футбола: обичам да гледам, но повече като играят нашите. Ние сме без кабелна и няма къде да гледаме Европейското, но реших че не си струва да плащам допълнително само заради мачовете. Чудесно се чувстваме само с 3-те национални телевизии и компютъра. А сега имам да си догледам 2 сериала на компютъра.
За сладките неща: Тони яде кроасани, кексчетата на 7 days, но без шоколад. Хапва си и шоколад по малко. Бонбони не обича все още. Веднъж го почерпиха но веднага го избута с езиче на вън.
И ние се къпем все още в корито. Като го измия хубаво с шампоан го оставям да си поиграе малко доакто поизстине водата и после се изплакваме и се изнасяме с рев  и протести от банята. Но нещо сега ми казват че почнал да плаче. Пак ще трябва да се успокояваме.
Надявам се че не пропуснах някой. Но е време за вечеря.
 Hug

# 250
  • Мнения: 1 614
Нещо съм се объркала преди малко и съм публикувала 2 пъти. newsm78

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 19:49 от Kaili

# 251
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ами да си кажа, че всъщност теорията за сладкото и шоколада не е лично моя, ами на един от уважаваните тук във Варна педиатри, аз много май не си падам по него, но това е друга тема. Специално за сладкото го подкрепям и така действам с Шушел Flutter.

За къпането също си е в коритото, но там пада играта.

Нана, опитай да го изпишкваш прав в гърнето да се усети като голям мъж, да го приеме като игра. Аз се убедих, че наистина си идва момент, в който децата сами се отказват от пампата, както стана при нас, изведнъж и без много увъртане.
Радвам се, че са се разминали без сериозни произшествия твоите мъже и най-вече, че Калата не се е изплашил Hug.

От известно време Шушата се страхува много от мухите и изобщо от хвърчащите насекоми, започва да плаче и да се свива от тях, какво е това чудо не знам newsm78. И друга новост открих в детенцето ни, пада си ексбиционистка, умре да е с гол гъз. Blush

Кайли, честито ти приключване и то успешно на сесията. На Елена пожелавам също толкова успешно приключване с изпитите и да кротне вече, че да роди едно здраво и прекрасно бебенце  Hug

Кайли, то европейското и без кабелна можеш да го гледаш - на компа онлайн  Peace

# 252
  • Мнения: 1 614

Кайли, то европейското и без кабелна можеш да го гледаш - на компа онлайн  Peace


Марулка може, ама искаше някаква регистрация, а мъжо се дърпаше. Аз пък бях заета с учене и не ми беше до мачове. Сега ще гледам 1 седмица при нашите.
А сега малко ОФФ - още ми е нервно и превъзбудено от изпита. Все едно бяхме на кандидатстудентски. 20 студенти ни пазеха 3 асистенти + доцентката.  ooooh! Направо кошмар.

# 253
  • София
  • Мнения: 5 794
И не можеше да се преписва ли?  Laughing Wink
И ние сме без напредък с пампреса. В тоалетната не иска нищо да прави, освен да дърпа водата  Crazy , а на гърне като го сложа - става веднага.
Марулка, може би така е по-добре - Ивчо пък само гони буболечките да ги мачка  ooooh! Ще вземе някой ден да набара някоя жилеща или щипеща и ще има рев.

# 254
  • София
  • Мнения: 12 561
И друга новост открих в детенцето ни, пада си ексбиционистка, умре да е с гол гъз. Blush

Марулка Калата пък от няколко дена си откри пишката  Mr. Green и сега татко му казва, че в коритото си играел с нея  Joy

Кайли аз междудругото точно това направих. До преди 5 дена бях на ограничен пакет, но като разбрах, че ще дават Еврото по Диемите скоростострелно изпратих Митко да смени тарифния план  Wink

Общи условия

Активация на акаунт