Относно тестовете за овулация...

  • 2 121
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 232
Че с фоликулометрията се вижда точно кога и как и е 100% сигурно  Hug

# 16
  • Мнения: 60
Аз нямам особен опит с тези тестове, но всеки тест си има упътване. В моя си пишеше, че за да се води за положителен, втората лента трябва да е ПОНЕ с цвета на контролната линия. Ако е по-бледа е отрицателен.
Виж си упътването.
Peace Peace Peace
 

# 17
  • Мнения: 3 154
Дори да се позитивира не значи че задължително е имало овулация. Ако искаш да си 100% сигурна иди на фоликулометрия.

Това какво ще рече? Rolling Eyes

Ще рече това, което е правила лекраката на 9-ти ден. Оглежда яйчниците и фоликулите (растат ли, колко растат, има ли доминантен, кога се пука и т.н.) Най-сигурния метод за определяне на овулацията.

# 18
  • Мнения: 4 733

Дори да се позитивира не значи че задължително е имало овулация.

Аз мисля, че момичето това всъщност не разбра. Само дето не успявам да формулирам правилен отговор за да и го обясня.

# 19
  • Мнения: 3 154
Ааа ми да се опитаме да обясним и него тогава. Rolling Eyes
Тестовете отчитат пика на хормона LH. Може да има такъв пик и теста да го отчете т.е. да има положителен тест за овулация, но все пак фоликула да не се пукне, да не се отдели яйцеклетка и всъщност да не настъпи овулация.

# 20
  • Мнения: 144
Даааа, много Ви благодаря!
Kasidi, точно тая част ми се губеше, благодаря, че разясни вместо мене:)
И Сънчи-Пънчи - най-вече на тебе   bouquet.
За фоликулометрията съм наясно, затова и отидох началото на тая седмица да видим, но лекарката каза да престана да се вманиачавам, да не съм се психирала и да и ида вече с двете чертички, а аз искам да следя кога ще дойде момента..и така:)

Още веднъж ви благодаря много!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт