Как да накарам свеки да престане да ми звъни всеки божи ден???

  • 5 837
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 281
И моята свеки е голяма досадница ooooh!. Звъни всеки ден да провери как е синчето, добре ли е. Нито дума как съм аз, само от него се интересува. Праща му ядене, за мен нищо(аз не ям месо). Прави сцени, че ще умира ако заминем за някъде и не и се обаждаме. Да поясна че няма нито един мобилен номер на хората около нея. Само 1 път другият и син беше направил тази грешка и го претисняваше по всяко време.  Tired Накрая си смени номера и край.

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ами защо на теб?
Нека звънне на синът си bowuu

# 17
  • Мнения: 1 761
Кажи на мъжа си,че майка му те дразни като ти се обажда всеки ден.Нека и каже той да му звъни на него.
А иначе-помисли си,жената има внуче,радва се,иска да го види.....Що не я поканиш един път да му се порадва,няма така да напира.

# 18
  • Мнения: 474
На мен пък майка ми звъни всеки ден и пита как сме, по-точно детето. След задължителните въпроси какво, колко и как е ял, спал, акал... следва кратко напътствие какво е времето навън / тя вече е проверила/ и как да го облека за излизане,  и т.н. Да, понякога се дразня и я прекъсвам, но забелязвам, че ако не ми звънне преди обяд започвам да се чудя, дали тя е добре, да не се случило нещо и след малко започвам аз да звъня. И да, когато не сме в къщи и не съм си чула мобилния се оказва, че е звъняла по 10 пъти през 2 минути.
Ама нали ми е майка- явно нещата се приемат от друга страна и не мога да си представя да не й вдигам телефона. Ами ако точно този път звъни от нужда?
А свеки се обажда само по поводи или през около 10-15 дни. Дори и малкият да е болен и да знае това. Та аз пък се чудя как сърце й дава да не се поинтересува поне от единственото си внуче. липсва ми дори само да попита "как сте".

# 19
  • Мнения: 219
Ами не звъни на него по простата причина,че на него пък свекъра му звъни всяка вечер-редуват се.През дена тя на мен,вечер свекъра на мъж ми,така сме както вече казах няколко месеца. ooooh! ooooh!Да ревеш ли да се смееш ли,незнам...Загриженост приемам,но вече говорим за досаждане.
Ние ходим у тях през седмица горе-долу,два пъти месечно се пада,тях никой не ги е спрял да идват,никога не съм отказала естествено,знам,че им е внуче и им е мъчно,ама тВа ли е начина...

# 20
  • Мнения: 756
а стига бе  , чак се и редуват - леле , това вече е досадно .Режи ги колокото си може по -скоро.

# 21
  • София
  • Мнения: 397
Аз имам по-радикална идея: Гледай да я предвариш...  Joy Звъни й ти първа и я засипвай с въпроси как е, какво прави и т.н., след което задължително й давай информация и за това което ежедневно се интересува. Ако не вдига веднага - още по-добре. Звъни й настоятелно, както тя прави... Предполагам, че няма да издържи дълго и ще "се усети", че не е приятно това , което прави в момента. За да не се разсърди, първо й пояснявай, че в момента на обаждането ти е останало малко време от работа и за да не ти се налага по-късно да говориш набързо, се обаждаш сега. Най-малкото, за в бъдеще, ще очаква ти да й се обадиш и може да пропускаш по някой ден.   bouquet
Не става, моята е същата и обаждането го приема с радост- като проява на внимание. Изобщо не й писва от тел. разговори, най-много на мен да ми набъбне сметката. А на сина си не звъни, защото той не обичал да говори по телефона, като че ли аз обичам, ама как да я отрежа- не върви някакси. Май си въобразяват, че така държат всичко под контрол и са все още фактор в живота на децата.

# 22
  • Мнения: 38

Зла баницо, може да ѝ предложиш друг вариант - да идва у вас всеки ден да ви види. Без предупреждение, естествено, щото се дразниш като ти звънят. Предполагам, че този вариант те устройва напълно, нали?  Mr. Green

Това го прави моята свекърва. Много е приятно... #Cussing out Ако се ограничи само с ежедневно обаждане ще  почерпя.

# 23
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Я поговори с мъжът си Peace
При мен това помогна.
Все едно описваш моята свеки, тя не ходи на работа, живее сама и всеки ден по 1 път се обажда, за да ни каже здрасти...
Обажда се по всяко време - на обяд, когато детето спи Mr. Green сутрин към 8 Mr. Green, вечер около 22-23 часа, на обяд около 12, за да чуе синът си ooooh! Whistling
Помолих мъжът ми да и каже, че не е удобно да звъни всеки ден  и особено с малко дете.
При мен имаше ефект, не че пак не звъни, но поне това се намали до 7-8 пъти месечно Flutter
Така че newsm78 или и казваш директно че досажда Mr. Green или се оплакваш на мъжът си да я стегне Hug

# 24
  • Мнения: 5 940
Бих се радвала моята да се сети понякога да ми звънне. Звъни само на мъжа ми. Когато синът ми стана на годинка, се обади само на съпруга ми. Стана ми обидно.

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моята не звъни често, но науми ли си, че трябва да те чуе, започва да редува домашни, служебни, мобилни, та даже и на вилата беше звъняла, да пита нашите къде съм  Laughing!

# 26
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Ние си имаме неписано правило - всеки се оправя с роднините си. Ако имам проблем с неговите роднини му се оплаквам и той им прави забележка и обрантото. По телефона се чуваме само при нужда, защото свеки живее до нас и всеки ден ме дебне кога излизам и се прибирам с децата. Много е досадно  докато си чакаш асансьора да се отвори вратата и да чуе: " Баба е чула едни гласчета и идва да ги види" и това с такъв мазен тон че да повърнеш. Такива са. Или се примиряваш или тотално ги отсвирваш.

# 27
  • Мнения: 649
Наистина супер досадно! От една страна сигурно ти е неудобно да и кажеш, но от друга пили твойте нерви. Като първи опит изключи телефона, ако вземе да те попита защо ти е постоянно изключен и кажи, че си почивате и не искаш никой да те обезпокоява! Намекни, че постоянно ти звънят и вече си се изнервила!

# 28
  • Мнения: 45
Честно казано да ти имам проблема! Това с обажданията можеш да го контролираш - ако искаш се обаждаш, ако не искаш правиш си оглушки и това е!
А ако не ти звънеше всеки ден, а те посещаваше в къщи за да си побъбрите!?
Ако пък не ти се обажда изобщо, както споделят други момичета!?

# 29
  • Мнения: 1 875
Моята за 8 години е звъннала 8 пъти сигурно. Thinking
Ние я търсим, даже не аз, а мъж ми.
Аз се обаждам само по празници.
Ужасна съм, ама...
И без това на нея не й пука за мене, защо да лицемернича.

Злата Баница, предполагам, че е изнервящо и никой от тук списващите не може да ти даде правилен съвет, защото такъв просто няма - каквото и да предприемеш ще се създаде конфликт. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт