Прибиране на дете от ясла/градина

  • 1 769
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 418
Извинете не можах да си довърша. Та тук като съдя по познати и бивши работодатели- на половин ден не са склонни да те вземат на работа. Един от работодателите ми (бивш) ми отказа да не ползвам обедна почивка  и да си тръгвам по-рано. Не можело и точка. Следващия ми звънеше всеки ден докато бях в болница с детето да ме пита кога се връщам на работа. Та много си зависи от шефа.
Добре, че сегашния е много разбран, а аз научих госпожите, че по рано от 18:10 не мога да си взема детето. Добре, че и госпожите са разбрани.

# 16
  • Мнения: 9 052
ясно е, чЕ след като се налага да работят активно и двамата родители не става, исках д кажа, Еч ако една майка или един баща може финансово да си поzволи не до там напрегната и платена работа преz първите години на детето, по добре е да търси такава алтернатива и съкратено работно време. ОПоне в ясления период. И аz се връЩам на пълен ден до 16 часа , когато малкия отиде в градината. Но пък съвсем в къщи да си стои някой не си е работа съвсем може да подивее .

# 17
  • София
  • Мнения: 8 932
Винаги съм работила до 18 часа и съм си взимала детето след това, сега с малката пак така. Аз как си спазвам работното време, ще си го спазват и в яслата /градината. Съветите за работа на половин работен ден са много хубави, но за някои професии абсолютно неприложими. И не съм на принципа, че трябва да се жертвам за детето и да работя нещо каквото и да е, само защото е на половин ден.

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз съм на работа до 18:00,взимам ги към 18:30,никога не са ми правили проблем.
 Нито преди в яслата,нито сега. Peace

# 19
  • Мнения: 9 052
... И не съм на принципа, че трябва да се жертвам за детето и да работя нещо каквото и да е, само защото е на половин ден.
това е само идея и то временно  Wink Не става въпрос zа постоянно, но всеки си има идеи zа работата. Нали си даваме идеи тук, та каzах аz как съм органиzирала нещата . Успех .

# 20
  • София
  • Мнения: 8 932
Ако погледнеш това времено може да се разтегли в един период от 10-15 години, които е пагубен за всяка по сериозна амбиция за кариера, или просто за работа свързана с това, за което си учил.

# 21
  • Мнения: 9 052
Ако погледнеш това времено може да се разтегли в един период от 10-15 години, които е пагубен за всяка по сериозна амбиция за кариера, или просто за работа свързана с това, за което си учил.

Не е съвсем така, човек никога не zнае какво го чака и по какъв начин ще се случи  Wink Та ако си намериш нещо интеерсно и по спокойно , не zадължително дорбе платено , може накрая опита да ти е доста в плюс  Wink Как да е навлиzаме в друга тема . ЛЕк ден  Wink

# 22
  • Мнения: 47 988
Мисля че много се отклонихте от темата
По темата- потърси си жена- съседка, може учителка, пенсионерка или другя, която е свободна привечер и е близо до вас, за да няма транспортни разходи
Аз давам на ден, по около 100 лв на месец отиват

# 23
  • София
  • Мнения: 8 932
Мисля че много се отклонихте от темата
По темата- потърси си жена- съседка, може учителка, пенсионерка или другя, която е свободна привечер и е близо до вас, за да няма транспортни разходи
Аз давам на ден, по около 100 лв на месец отиват
Не разбирам защо трябва да се дават допълнителни пари, при условие, че ако работното време на ДГ/яслата е до 19 часа, те са длъжни да го спазват. Точно заради това, че всеки си търси алтернатива, лелките си позволяват претенции.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз от известно време си мисля, не е ли време да се помисли за по-удължено работно време. Или да е от 7.30 до 19.30 часа. Много фирми вече са до 19 часа /и нашата/ и аз трябва да измислям всеки ден как да се оправдавам, за да тръгвам в 18.00-18.15 от работа, за да мога да взема беба към 18.30. И все пак за 10-15 мин стигам, а знам, че има родители, които пътуват по час, за да вземат детето си. 2-3 пъти се е налагало да я взимам към 18.50 и тогава доста са се мръщили, че вече половин час само тя е останала в яслата /4 групи са/.
  Някаква подписка да се направи може би... Прави ми впечатление, че все повече родители вземат децата си след 18.00 часа.

# 25
  • Мнения: 47 988
В нашата детска раб време по правилник е до 18 часа, до 18,30 ч седи охраната само...за съжаление наистина така са си записали в правилника раб време
Аз съм до 17,30, но много далече от дома и детската градина, и едва смогвам до 18,30, зимата към 19 часа с еприбирам
ето защо за мен при всички случаи жената е по - добрия варинат
Другото, за което си мсиля отдавна, е че може д аизискаме от общинарите да задължат учителките да седят до края на раб време НЕЗАВИСИМО дали има деца или не!

# 26
  • София
  • Мнения: 607
Нашата градина , а и яслата преди това, работи до 19ч. Никой не ми е правил проблеми или изречения ако го взема след 18.30ч.
Ние с мъжа ми сме се разбрали за следното - той работи относително близо до градината, затова води Боби сутрин. Аз съм говорила с работодателя си да отивам по-рано на работа (8.30ч) и да си тръгвам в 17.00ч. Работя доста далеч и пътуването ми отнема доста време.
Опитах се да намеря жена, която да го прибира от градината, но не успях. В квартала са предимно бабички (над 70г), а по-младите гледат по 1-2 внучета. Търсих и по друг начин, но почти никоя не се нави да работи почасово вечер.  Thinking

# 27
  • Мнения: 3 929
Да, ОДЗ-тата работят до 19,00 ч., но в повечето случаи децата са ги взели най-късно до 18,00 ч. А детенцето ти според мен е много малко, за да го оставиш толкова до късно.
Аз бях в ситуация почти като твоята - работното ми време е до 18,00 ч., а пътуването ми е около 1,15 ч. и е невъзможно до успея да стигна дори в 19,00 ч. Свекърва ми нямаше желание да взима детето, защото взимаше племенника ми и не искаше да се нагърби с още едно дете. Свекър ми си "изми" ръцете с това, че толкова малки деца не можел да гледа, дори за 2 часа, а синът ми беше почти на 2 годинки. Мъжът ми работеше на смени и се сменяше точно тогава, че беше абсурдно да вземе детето. Естествено, това остана на мен да реша проблема си. Помолих в работата да излизам 2 часа по-рано, които да не ми се плащат, за да стигам навреме да си взимам детето. Защо не пробваш и ти да поговориш с шефа си за подобен вариант?

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Първо мислехме за жена, която да я прибира, но след това се разбрах с шефа си да излизам по-рано от работа и така успявам да я прибера още преди 6 ч.

# 29
  • varna
  • Мнения: 676
До 19часа работят  ДЗ . Ще имаш време да си го прибираш. Ако те притеснява, че детето ти ще е все последно наеми си жена да го прибира. Една майка от групата на дъщеря ми е наела такава жена . Прибира детето в 17.30 часа и стои с него до около 19.30часа. Плаща и 180 лева. Ако се разболее също я гледа.

Така е!

Общи условия

Активация на акаунт