ИСТИНА ЛИ Е.......

  • 7 598
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 460
но какво е здравословното им състояние никой не казва и не си е направил труда да си направи едни изследвания поне.

Това не е така! Има много момичета, които са си направили изследвания и те са много добри!

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За мен лично Дюкан беше най-добрият вариант. Имах 2-3 килограма за сваляне след раждане (една година, въпреки всички усилия, не мръднах). Задържах течности и много се подувах - второто ми оплакване.
Изкарах има-няма един месец на режима (с някои нарушения, малки).
Имах болежки в бъбреците, но за малко и отшумяха с пиенето на много вода. Друг дискомфорт не усетих.
Режимът подейства при мен и най-важното, вече не задържам течности. Преди се подувах като балон.
Тоест, за кратко време режимът действа много добре.

# 17
  • Мнения: 322
И аз я пробвах и на 4-ият ден от диетата,получих техардия,не е шега работа.
Добре ,че беше педито да види детето и ми се накара едно хуабво ,та я спрях на време преди да се случи нещо по-страшно.

# 18
  • Мнения: 13 770
И аз съм я почвала два пъти -първият път още нямаше и тема във форума. Не ми допада, не се чувствах добре с нея - започвам да се почесвам, кръстът ми натежава, щитовидната жлеза (болна ми е) - също.
Според мен, няма еднозначен отговор. Има много против, има много за. Всичко е строго индивидуално. Но и аз като Василиса мисля, че това е чудесна диета за сваляне на малко килограми. За две-три седмици, най-много месец, и после да се премине към нормално, балансирано хранене, към приемане на храни от всички групи. На мазнина!?
Разбира се, тези, които свалят мощно с нея и се чувстват добре, няма как да бъдат убедени, че диетата е вредна и че евентуално, някога, може би... ще съжаляват.

Но що силаж изяждаааат Mr. Green

А, още нещо, аз не познавам дебели вегетарианци! А вие?

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 19:47 от птица

# 19
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
......С Дюкан свалих доста килограми. И съм от тези, които имат впечатляващи снимки от преди и след отслабване........Но докато свалях цикълът ми стана нередовен, паметта ми не винаги ми даваше отговор къде са ключовете на колата,  къде ми е телефона и т.н., почнаха и едни неприятни сърбежи по тялото........Все неща, за които си мислех че са индивидуални и че се отнасят  конкретно и само за мен.....Понеже  свалях, не ми и пукаше.....
Но когато дойда време за гала вечерите се оказа, че след една такава вечер качвах доста и нещо не ми се получаваше.......
От доста време не се лишавам от нищо, включително и от козунак по Великден  . Но съм си решила повече да не се лишавам от нищо организма, особено от полезните мазнини, от плодове, от зеленчуци, от крехки протеини и се чувствам перфектно...... Да кажем че в момента храненето ми клони повече към ВМ-НВД, и продължавам да свалям...

Но колкото и да се вторачваме в чиниите си, без движение не стават нещата. Ако се води заседнал начин на живот и най-перфектната диета не би имала ефект......

А що се отнася за или против Дюканската диета, която за мен е един вид кето диета има доста дискусии и в други форуми.



Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 19:59 от Арбанашка кокона

# 20
  • Мнения: 308
   От доста време знам, че диета изключваща въглехидрати за дълго време е вредна, но въпреки това направих 5 дни от Дюканската диета и за това време свалих 2кг. Два дни имах главоболие. Почти съм сигурна, че такава диета не е абсолютно безвредна и бързото сваляне на толкова килограми сигурно е шок за организъма. Още повече, че при бързото сваляне може да се отпусне кожата на бедрата и корема, което мен не ме устройва. Не искам едното да е за сметка на другото. Сега съм на разделно хранене, защото не искам да изключвам нито една група храни.

# 21
  • Мнения: 4 784
Всяко нещо си има плюсове и минуси. Въпросът е всеки да си прецени сам за себе си след като си набави достатъчно необходима информация.

# 22
  • Мнения: 372
Ужасно главоболие наистина, а за др. вреди даже не предполагаме колко сериозни могат да са.

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Всяко прекалено нещо е вредно. Ако в желанието си да отслабнеш започнеш да муаш само белтъци, правиш повече протеинови дни от препоръчаното и тн. естествено, че ще е много вредна. Ако не пиеш достатъчно вода също. Дори и стриктно да я спазваш пак няма да е много полезно, но при всички положения е по-добре от безразборното хранене и наднорменото тегло.
 Все пак този режим е измислен за хора които не могат да спазват диети, да ядат под грамаж и определени часове, които не могат да се контролират достъчно и са опитвали много други диети неуспешно. Ако имаш волята ей така изведнъж да започнеш да се храниш здравословно, балансирано и в малки количества, няма смисъл от Дюкан.

# 24
  • Мнения: 5 370
Едно нещо ми направи впечатление от изказването на професора вчера, и то е, че универсална рецепта за отслабване на всякакъв тип хора НЯМА. И че това е, най-меко казано, непрофесионално (в смисъл, да издаваш такава книга с някаква уникална "панацея".
Аз задържам вода, това установих за себе си напоследък. Два дена след края на цикъла ми бях минус 3 кг. (то и много имам да свалям, де). Но предпочитам да се потя в някой фитнес със слушалки на главата  (да видим кога ще стане  ooooh! ooooh!), отколкото да спазвам драстични ограничения.

# 25
  • Мнения: 187
Не знам дали е истина, но за мен това е най-добрия вариант. Много по-добър от наднорменото тегло. Относно кожата - при мен след свалените килограми няма проблем. Всичко си е ОК. Освен този режим и си спортувам 3 пъти седмично по 1 час и се чувствам ОК. Но всичко е строго индивидуално и зависи от много неща.

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Доколкото прегледах някои рецепти по Дюкан, ще ви кажа какво ме смути -
1. Много месо - защо не е добре - защото от една страна, така поглъщаме всички вредности, които е натрупало животното. Нека не се заблуждаваме, че всички пиленца и прасенца са яли само чиста тревица и чисти фуражи. Ние гледаме да не се тъпчем с нитрати генномодифирани храни, а дали знаем с какво са хранили животните. Отделно им дават хормони и антибиотици.
От друга страна многото протеин товари организма с вредни продукти от разпада си, а в същото време организма от протеин може да образува както мазнини, така и въглеидрати. С други думи, ако организмът е склонен да трупа мазнини, то ще преобразува протеините пак в мазнини.
2. Допускат се химични вещества като аспартам (гледам, че кола-лайт е разрешена) - което е нещото, от което се оплакват от проблеми с паметта.
3. Парафиново олио - ами не знаете ли какво е това, това не е олио, т.е. не е мазнина, а въглеводороди. Ако не ми вярвайте, потърсете го в гугъл и ще видите, че има леко разхлабващо действие, но не се препоръчва да се употребява често, защото уврежда черния дроб и намалява всмукателната способност на чревната лигавица. С други думи, уврежда червата.

Истината е, че за да се отслабне, човек трябва да се откаже от излишествата. Не се нуждаем от толкова много храна, която сме свикнали да приемаме. Трябва да се откажем от колбаси, газирано и всякакви "сокчета", от всякакви сладкиши, бял хляб и тн.

Отслабване, след което отново се минава на тортички и чипсове, води обратно до напълняване и това е положението. Няма диета, с която хем да се тъпче човек с какво ли не, хем да отслабва.

# 27
  • Мнения: 372
Firebird,
Браво за написаното, абсолютно същото мисля и аз , но представителите на ржима Дюкан са толкова екзалтирани, че едва ли биха вникнали  в умните доводи против.

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Те са екзалтирани, защото някои отслабват, обаче на практика излиза, че отслабването е за сметка на здравето.
Човек за да спазва някаква диета, трябва да е мотивиран силно и това е разбираемо.
Но когато поне малко си запознат с биохимията и метаболизма на човека, е трудно да си замълчиш.
Понеже коментирахме с една приятелка въпросното парафиново "олио", мъжа ми изведнъж се обади "Кое, онова, с което си мажа обувките!?" и беше изумен как някои може да си полее салатата с течен парафин...
На храната трябва да се гледа не само като на калории, а и като на източник на биомакромолекули - едни влизат в метаболизма, други се отлагат по "складовете", а трети се разпадат до вещества, които не би трябвало да имаме в организма си.

Искам да напомня на всички отслабващи, че черният ни дроб не се е променил в последните няколко хиляди години, а хранително-вкусовата промишленост в последните десетилетия става все по-вкусова и все по-малко хранителна. Затова колкото по-естествено, толкова по-добре.

# 29
  • Мнения: 5 370
Файърбърд, само да кажа, че тази титла, която си си я сложила, май далеч  по би подхождала на други хора. Браво за написаното.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт