ИСТИНА ЛИ Е.......

  • 7 609
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Едва ли авторката на поста е имала предвид буквално катастрофа.



Да, авторката нямаше предвид буквалто катастрофа, друг след нея го каза:



Липсата на всякакъв въглехидрат е доста опасно нещо.Няма да коментирам катастрофите,които се случиха на дами,които бяха в момента на този режим,виенето на свят и сърцебиенето....
Защото ако ги питаш,това няма нищо общо с  режима. Sunglasses


И тъй като аз бях тази, която катастрофира заявявам, че пукането на гумата, довело до катастрофата според мен и според полицията нямаше нищо общо с режима на Дюкан.

# 106
  • Мнения: 1 170
Мирама, ето това е дразнещо и обидно: хората отстрани ни смятат за някакви неориентирани, заблудени девойчета, които си мислят, че нещата стават с вълшебна пръчка. Еми не е така. В този ред на мисли искам да кажа, че режима (както и други подобни) имат голяма полза за възпитаването ни как да се храним по- правилно и здравословно. До голяма степен се разчита на това, че привикваш към този полезен начин (без пържене, без теста, торти, пасти и т.н) и е напълно възможно да задържиш нормално тегло през по- голямата част от живота си. Такава заблуда, че после ще ядеш като свиня и няма да има поражение, никой не подхранва (вкл. и Дюкан, има го в книгата Peace ).
А относно балансираното хранене само ще кажа: щом човек е опрял до диета/режим, значи не му се отдава много да се храни балансирано  Laughing (смея се на себе си Embarassed )

А това за катастрофата и връзката с режима просто няма да го коментирам, то кой нормален човек би могъл ( извинявай, Ванчето, ама не мога да повярвам, че можеш да се изкажеш така #Crazy ) ...

# 107
  • Мнения: 13 796
Такааа, от добрия тон май нищо пак не е останало Tired

Жозефина, десертите им не са със захар, а с подсладители.

... птица, никой не е казал, че изброените от теб неща са вредни ( я да видим кой изпада в крайност Laughing ). Просто не са включени в определените етапи от режима.  Peace .
Знам за етапите, от първите чели книжката и писали в темата съм. Говоря за много дългите етапи на някои.

Вещи, да, и теб имах предвид, като казах, че някои са прекалено дълго във втора фаза. Може и да си ми сърдита, но аз се тревожа за теб.

За катастрофата, защо ви се вижда толкова абсурдно!? Вещи е спукала гума, но тя не единствената. И друго момиче от вашите се беше завъртяло (без да може да си обясни как) на пътя. Знам и още една... Малко са ви въглехидратите, колкото и да не сте съгласни с това.

Повечето режими възпитават как да се храним правилно. Всеки диетуващ, независимо на какъв режим, го повтаря като мантра. Но като ги спрем, бързо забравяме уроците им. Дано не се случи и при вас така. Откровено си казвам, имам си няколко любимки сред вас и чак мен ще ме заболи, ако тези неимоверни усилия, които полагат днес, утре се окаже, че са били излишни. И бих ги посъветвала да дойдат при рицарките, там има две-три момичета, преминали през Дюкан, и после намерили друго решение. И успяват.

Орелия, ако така отговаряш и в предаването по ТВ, няма да убедиш особено зрителите в правотата си.

# 108
  • Мнения: 5 370
Мислех да не се меся повече, но ей така, за спорта, ще вляза специално във френски форуми и обещавам лично да изнеса тук -и преведа-коментари оттам. Без предварителна настройка за/против от моя страна.
Ниночка-поведението ти, макар и виртуално, е като на малко дете, на което се опитват да му вземат любимата играчка. Защо такава раздразнителност? Ние ДИСКУТИРАМЕ тук, а не ГОНИМ инакомислещите? Или мисля погрешно?

# 109
  • Мнения: 3 202
Птица е права, че дългото дюканстване идва доста тегаво. Но всеки сам решава, кога да спре.
Другото нещо, което ми хрумна , докато четях е, че ние не сме тийнейджърки. Голямо постижение е толкова много жени(и да не пренебрагваме мъжете-лично познавам 8 човека) около четиридесетте (плюс, минус 10 год.) да успяват да намерят в себе си сила и да постигнат чудеса с тялото и здравето  си.
И още нещо. Аз специално си хапвам неограничено количество(разбирай доволно количество) и разнообразие от зеленчуци. А не тук-таме заленчук.

# 110
  • Мнения: 5 370
Като се замисля, аз, лично, май най-се справям с разделното хранене (и то невинаги, защото ме няма по 11 часа среднодневно у дома и трудно мога да следя специален хранителен режим.
Сега, с излизането на все повече плодове, смятам да комбинирам с изцяло плодови дни. Да видим какво ще се получи. Thinking

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Пиле, знам се отдавна и не ти се сърдя. Знам че има противници на режима, има  и поддръжници. Аз съм жена на години, имам глава на раменете си и за да стоя на него съм си преценила плюсовете и минусите и съм взела решение кое е по-полезно за мен. Не прекалявам с подсладителите, вземам достатъчно трици и зеленчуци, за да съм сигурна, че не съм съвсем безвъглехидратна, млякото ми е домашно (по стечение на обстоятелствата), поради тази причина е малко по-мазно. Поради тази причина свалям по-бавно, но не мисля, че организма ми е лишен от някакви съставки. Имам здравословен проблем още преди режима, ходя заради него редовно на прегледи, докторът ми го одобрява и не виждам причини да се отказвам.
Единственото, което ме обиди наистина е намека за катастрофата. Обясних каква беше причината, въпреки че не бях длъжна. Освен мен имаше още една катастрофирала дюканка - общо две. На фона на катастрофите, които ежедневно се случват за нещастие в нашия живот е просто смешно да се твърди, че режимът е причината за тях.
Все пак може ли да не се обиждаме на военни титли. Нито командващи има тук, нито има редници. Напомня на един друг форум, където ни бяха нарекли овчари и овци. Най-малкото е обидно. Никой не е докарал никой насила в режима и всеки си преценя , както и аз казах по-горе че съм преценила за себе си, кое е най-добре да направи за външността си и здравето си.

# 112
  • Мнения: 13 796
Ами  33uu, какво да се прави, нали съм за доктор Joy
Прочети пак двата поста и с ръка на сърцето кажи кой е грубият

Край, спирам Peace Бачи ме подведе с предишния си пост, че може да стане разговор. Не може.
Желая ви успех  bouquet Съвсем искрено. И без завист Grinning

# 113
  • Мнения: 1 170
Аз пък смятам, че измежду плявата все пак се получи разговор Peace
Не тази вечер, Жозефина!!!, успех ти желая, макар че не разбрах да сваляш ли имаш или.. просто така искаш да си разделна Embarassed . Като идея аз много го харесах по едно време разделното хранене, но беше в момент, в който нямаше нужда да взимам каквито и да е мерки за фигурата си и си остана така само със запознаването на принципа и одобрителното кимане с глава  Laughing . Може пък, живот и здраве, като му дойде времето да  опитам, знам ли...
И още: ще се радвам да споделиш това, което видиш като инфо в ъв френския сайт (аз грам не го разбирам този език, та не мога да си помогна сама Rolling Eyes ). Благодаря Simple Smile

# 114
  • Мнения: 5 370
Поли, имам за сваляне, и то доста, мисля аз. Преди време забременях напълняла, тоест, стартирах на 69 кг. при моят ръст 162 см. Какво се случи после-е ясно. Не трупнах много, но вече бях с лош старт. Дали от годинките, дали от заседналия ми офисен живот си стоя все така, плюс-минус 3-4 кг.
Обещавам да споделя, а сега пожелавам лека нощ.

Общи условия

Активация на акаунт