ИСТИНА ЛИ Е.......

  • 7 620
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 202
Чут Чут, никога не съм имала проблеми с цикъла. Сега също.
Дивана  Thinking

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 09:18 от baci

# 61
  • Мнения: 5 370
За мен режим-панацея ЗА МНОГО ХОРА не може да има и толкоз. Бих предпочела да си платя, но да отида на лична консултация с диетолог, който, след като му разкажа това-онова за мене, да ми състави лична програма. Не приемам нито гладуването, нито само плодуването, ни Дюкан, ни барабан.
Приемам умереното хранене. И движение, ама много движение, от което аз лично съм почти лишена.
Факт е, че тук доста споменават , че вече не ядат пържени филии, сладко в изобилие и шоколад. При мене , например, само ограничаването на тези "вредни" довежда веднага до смъкване на тегло. Така че-всичко е индивидуално, не може с една книга да се "покрият" милиони желаещи да отслабнат.

# 62
  • Мнения: 35
Абсолютно подкрепям казаното от Орелия за цикъла. На мен ми влияе и качването на килограми, и стреса; при много стриктни (гладуващи) диети също ми закъсняваше. С Дюкан последния цикъл ми дойде точно на деня, което отдавна не се беше случвало.

Относно съветите как като спреш вредните храни и отслабваш гарантирано - ми какво да ви кажа, тъй като явно съм склонна към затлъстяване, с годините почти спрях консумацията на сладко, изключих изцяло газирано, много мазно, пържено, хляб, тестени, захар в кафе/чай и резултат нямаше. Вярно, не дебелеех, но и не спадах.
А за казаното от Не тази вечер, Жозефина!!! за диетолозите - звучи прекрасно, но не знам, дали в България има такива диетолози. Тук във форума четох за известната Байкова (ако не греша името ), която дава на всички еднакви преснимани копия от уж индивидуалната програма и после ти взима по двайсетачка на теглене. Благодарим за такъв диетолог. Sick

# 63
  • Мнения: 8 242
Има голяма разлика от отсланване до отслабване..
Ако имаш да сваляш 4-5 кг - ок, ограничи сладкото и хляба и всичко ще е наред..
Но ако проблемът е по-дълбок - как се свалят 30 кг с неядене на сладко  Rolling Eyes няма такива филми..

# 64
  • Мнения: 45
 Аз няма да давам съвети или да хуля накого. Просто ще споделя моя опит. От диета на диета се лутам вече 10 години. Определено с начина, на хранене който предлага Дюкан съм постигала най-добри резултати. В момента пак се опитвам да сваля килограми - започвам го/Режима на Дюкан/, но нервите ли що ли не ми издържат и го спирам. Вярно е че имам главоболие, чувствам се отпаднала и т.н. - може би е от режима, може би не. Когато спрях цигарите също бях с главоболие около седмица - но това не можеше да е причина да ги започна пак. Та мисълта ми е че всеки трябва да си прецени сам - кое му вреди и кое не. Единственото валидно  е, че наднорменото тегло пречи на всички.

# 65
  • Мнения: 293
Здравейте !

Този режим стана най-коментираният и известен тук, благодарение на медиите предполагам или пък ....на добрите резлати , които дава Wink

В  мен обаче възникват няколко въпроса/ противоречиви/

Аз , никога не била много слаба, винаги малко отгоре, ядяща всичко, което може да се помисли/ явно балансирано ще трябва да е , щом приемам от всичко / от къде може да съм се сдобила с проблеми в бъбреците и жлъчката? Установих това в началото на режима с профилактични изследвания. Имах болежки в тези области и ако не бях започнала режима , сигурно нямаше да отида на лекар, но реших ,че ще е добре да направя всичко необходимо, щом ще спазвам диета, при това не съм първа младост, поне да бъда спокойна.
 Преди години правех разделно хранене и от там се научих да ям повече черен и ръжен хляб, пърженото го избягвах или свеждах до минимум, месото ядях със салати и никога в комбинация с картофи и ориз. Бяха ми останали тези полезни/според мен/ навици, повечко ми идваше сладкото, поемах и плодове/ малко, не ям по принцип, даже и сега не ми липсват/. И въпреки всичко, килограмите се множаха ,а изглежда съм си докарала по една или друга причина проблеми с бъбреците и жлъчката. Даже газирано не пиех, яйца много рядко консумирах, маслини не ям, свинско също. И пак нещата изглеждаха така, както се казва ,че биха могли да бъдат причинени от режима. В крайна сметка това може би има значение само за мен, защото опитвала какво ли не/за по седмица/ не можех да намеря подходящо хранене за мен , освен това хем да не съм гладна , хем да свалям. Открих такова единствено и само с Дюкан. Не зная умствено дали съм увредена  Rolling Eyes, но пък по времето на режима имам много повече енергия и си върша работата/ умствена/ , много по -организирано и за по малко време.Преди бях по ленива, уморена, тежичка, енергия и тонус никакви. Писала съм и преди по темите, много показатели м и се подобриха, включително кососпадът ми намаля, лицето ми се изисти, цикълът е редовен и не така обилен и болезнен , както беше. Иаз имах усилена тахикардия в началото, по едно време не знаех какво да правя даже, но и това отмина. Дали пък не карам втора младост?

Разбира се , всичко е много индивидуално, разбира се всеки решава сам за себе си как да се отърве от излишните килограми, всеки избира начина си на хранене, но този режим не се отличава кой знае  колко много от предписваните или препоръчителните .

Лек и успешен ден на всички!

# 66
  • Мнения: 130
И аз я пробвах и на 4-ият ден от диетата,получих техардия,не е шега работа
Това ще да е някоя нова болест, появила се специално впоследствие от режима на Дюкан newsm78 . Добре, че педито е била запозната.
Споко, мацка, по-страшно от това не може да се случи, добре че си спряла навреме.
Аз обаче не спрях навреме, и сега съм с 30 кг. по-лека, и се чувствам с 15 години по-млада.
Кръвното ми е вече в нормални граници, не употребявам хапчетата, защото нямам нужда.
Проблеми с цикъла нямам. И не съм катастрофирала, да не чуе дявола. И не забравям повече от преди това.
Така че - режима на всеки влияе индивидуално, както вече са ти казали! Желая ти да си намериш подходящия за теб - безопасен - режим/диета/!

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 13:04 от radius

# 67
  • Мнения: 308
Дюкан е временна диета,по късно организма започва пак да складира мазнини,нищо ,че си само на протеин Peace
Въобще не е временна, а е доживотна (четвърта фаза е доживотна), защото този режим формира нов здравословен и правилно балансиран режим за цял живот, а не само за месец - два. Четете по-внимателно, моля.

# 68
  • Мнения: 112
По принцип не мислех да изчитам тази тема, но когато прочетох няколко поста видях че е доста злобно ориетирана та реших и аз да си напиша мето мнение.
1. Сега някой хора, те се знаея кои са, забравят или по скоро пренебрегват факта, че когато имаш да свалят повече от 5 килограма това става доста трудно само със спорт и ограничаването на определени храни.
2. Наднорменото тегло е също толкова вредно колкото всичко което се изброи (излю) тук, без значение дали се говори за антибиотиците в месото, захарина или каквото и да е друго.
3. Ванчето не дефинира какво значи много месо, моя баща и приятл а и не само те но доста други мои познати и приятели не познават понятиете като много месо, от кактто ги помня изяждат преголеми количества месо (е разбира се те ядът и други неща с месото но ставаше за него дума), но вреда нес ъм видяла да има при тях.
4. Относно неразположенията, когата започнах режима на 3-тия ден от него се чувствах много зле, беше ми лощо не само на главата а на всичко, не ми се ядеше и въобще ми беше ужасно гадно, брез този ден ядох само кисело мляко, на следващия ден отново ми беше доста кофти но сутринта се бях насилила да изям един омлет понеже знаех че не бива да стоя гладна, не че бях ама... и през деня отново ядох само кисело мляко, до вечерта всичко се беше нормализирало и ми доста по добре толкова добре че омахах цяла скумрия на скара. Та мисълта ми беше, че нито за миг не съм си помислила че това неразположение идва от режима.
5. Цикъла, никога не съм имала проблеми с него, наскоро започнах противозачатъчни Ясмин, пих ги няколко месеца и последните два от употребата им цикъла ми дойде 6 дни преди да свърша хапчетата, оказа се че не само че не ми е отслабнала имуната ситема, за каквото беше набеден режима отново, но и гинеколога беше така любезен да ми обясни че понеже имунната ми ситема така и така тези хапчета са ми прекалено слаби и ако искам да продължа да ги сменя с нещо по силно, аз с еотказах разбира се понеже поликостозата ми беше изчезнала и ги вземах само за предпазване, реших че няма смисъл, затова са измислили презервативите хората.
6. И сега знам че тук ще последват коментари от рода :да ама щом на теб ти е повлияло добре не значи че на други ще им повлияе също така (междудругото аз успях да сваля предначертаните 12 кг и от ДНЕС официално съм в 3-та фаза). В това определено има истина, НО да обвинявате режима за КРАЙНО ОПАСЕН си е направо лудост. Ако има хора на които той повлиява зле предполагам че те са може би около един процент, за осстаналите мога да кажа със сигурност, че проблемите които са имали са дошли то МАЛКОТО вода която са пили, разбира се те ще ме апострофират, че пили достатъчно вода, но всички знаем че не било точно така.
И НАЙ-ВАЖНОТО ЕДИНСВЕННОТО НЕЩО КОЕТО ДЮКАН ИЗКЛЮЧВА ОТ МЕНЮТО НИ И ОТ КОЕТО ИМАМЕ ЕЖЕДНЕВНА ПОДЧЕРТАВАМ ЕЖЕДНЕВНА НУЖДА СА ПЛОДОВЕТЕ, НО ТЯХНОТО ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ЗАВИНАГИ А САМО ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ, ПРИ НОКЯИ ПО ДЪЛЪК ПРИ ДРУГИ ПО КРАТЪК.
Но не ми обяснявайте нито вие нито разни там "професори" (нарочно са в кавички), че липсаста на мазно (олио или пържено), шоколад, кексов, солети, бисквити и всичко друго от сладкарската промисшленост което се сетите, е толкова ужасно много вредно. Все пак не можете да убедите човек в това които всеки ден изяждаше един шоколад, едно кексче, едно десерче марс и една вафла (да това всеки ден без изключение) и които благодарение на режима успя да сложи границата и успя да си върне килограмите от гимнацията, това и онова.
А И АКО ИСКАТЕ ДА СПОДЕЛИТЕ НЕЩО НЕ Е  НУЖНО ДА СТАВА ТО ТОЗИ ГРОЗЕН И НАПАДАЩ НАЧИН (особенно фрапиращо беше обвинвнието към Вещи и други дами очевидно), че видиш понеже били на друг режим на хранене им се завило сват и катастрофирали, не обичам човек да си прави шеги особенно за катастрофи и тем подобни инциденти, имам си причина. Ако нещо не ви харесва напишете че не ви харесва но избягвайте злобни подмятания и забележки.

# 69
  • Мнения: 5 370
Че кой ти говори да ядеш мазно/пържено??? Или кексове, шоколади и торти??? Що все крайности цитирате?
Абе вие що четете написаното от другите така, както дяволът чете Евангелието?
Кой си е поставил за цел да ви агитира да спирате диетата? Явно чуждо мнение тук НЕ СЕ приема.
И Поци, И Файърбърд съвсем конкретно и точно, без нападки , обясниха нещата, ама кой да слуша.

П.С. Много плюенки имаше и на имейла на БТВ, каза Ани Цолова, ама никой/я не е посмял да се свърже с тях директно. Само анонимни имейли.

# 70
  • Мнения: 1 875

Абе вие що четете написаното от другите така, както дяволът чете Евангелието?

П.С. Много плюенки имаше и на имейла на БТВ, каза Ани Цолова, ама никой/я не е посмял да се свърже с тях директно. Само анонимни имейли.


Защото така четат и нашият режим - ако изобщо си направят труда го прочетат.
Защото се взимат един-два основни пункта, трансформират се по най-нелогичен начин и се плясва някакво заключение, нямащо нищо общо с реалния ритъм на режима.
Защото се казва/пише - те ядат само месо!
Ами не, те не ядат само месо, ядат и риба, и  мляко, и зеленчуци, и яйца и ежедневно приемат трици - достатъчно солиден въглехидрат, струва ми се.

Анонимни мейли? Един мейл е достатъчно неанонимен, за да бъде осъществена обратна връзка с подателя. Ако са пожелали - да са се свързали с някой. Всъщност направиха го, скоро ще има предаване, в което ще участва жена, която е на режима.
Ани Цолова? Която казва, че е прочела книгата и говори за гала четвъртъци? Това е меко казано нежурналистически подход - т.е. не си е свършила добре работата.
"Плюенките" са обикновена защитна реакция - не може да заемат едностранчива позиция и да не дадат гласност и на хора в режима.
И не, не, че не се приема чуждо мнение - не се одобрява, когато е неподплатено.

# 71
  • Мнения: 5 370
Орелия, говорила съм и с лекари, те, все пак, не са журналисти, нали.
Пак казвам-никой не ви възпира да си спазвате диетата. Здравето си е на всекиго, нали, и всеки сам решава КАК точно да отслабне.
Но диета, която да е възприета като панацея за всички-твърдо не съм съгласна. По простата причина, че вегетарианец, например,  не би могъл да я спазва.
Лека ви нощ....и леко диетуване.

# 72
  • Мнения: 1 875
Не тази вечер, Жозефина!!!, съгласна съм, но никой не я е въприел като панацея. Никой не пропагандира, за разлика от ред други диети, които си имат лидери и последователи, с реални кабинети и реални суми, които взимат.
И някак е много гадно едно книжле за 10 лв да им изземе насъщния.
Защото да не забравяме, че сме в Бг и тук всичко се изражда по един или друг начин.

Аз съм от началото на режима под лекарски контрол - пациент съм на проф. Захарий Кръстев.
И имам значително здравословно подобрение. В предпоследните ми изследвания има един негов израз, който ми носи голямо задоволство - драматична промяна.
Като няма предвид визията ми.

Лека нощ и на теб, отивам да се наям, в това ми се състои диетуването - ядене на корем, какво да се прави, мъка голяма Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 123
П.С. Много плюенки имаше и на имейла на БТВ, каза Ани Цолова, ама никой/я не е посмял да се свърже с тях директно. Само анонимни имейли.
И защо мислиш, че някой специално гледа Ани Цолова, за да разбере, какво мисли за някой режим на хранене?
Доколкото разбрах, тя не е поканила никой с противоположното мнение в студиото. А и доста се негодуваше по форума на Дюканки, че не им е дала възможност да и отговорят в ефир. Ако линията удобно не дава възможност на никой да се свърже, наистина никой няма "да посмее" . Честно казано, бих я гледала, само ако се обади на самия доктор Дюкан и отправи нападките си лично към него. Тогава би ми било интересно. Но да вземеш няколко лекари, които да го оплюят, без да дадеш на ответната страна думата, си е подличко. А мога да ти кажа, че това, че някой лекар е казал нещо, не е окончателна присъда. Не знам дали ти се е случвало да разбереш, че понякога колкото лекари, толкова и диагнози Mr. Green

# 74
  • Мнения: 3 202
П.С. Много плюенки имаше и на имейла на БТВ, каза Ани Цолова, ама никой/я не е посмял да се свърже с тях директно. Само анонимни имейли.

Аз специално, не съм била анонимна.
.......................егетарианец, например,  не би могъл да я спазва.
Познавам най-малко три вегетарианки от форума. Има ги и на снимките в албума със срещи.

Общи условия

Активация на акаунт