ИСТИНА ЛИ Е.......

  • 7 619
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 189
Благодаря на всички за искрените и изчерпателни отговори, така или иначе винаги ще има ЗА и ПРОТИВ всякакви режими. Евала на тия дето са изтърпяли целия режим, една колежка на моя поанзта за 8 месеца е свалила 40 килограма. На такива шапка им свалям, голяма воля голямо чудо. И моята коса почна да пада, ма фризьорката каза,че това е нормално за този период на годината, забравям да - ма чак амнезия нямам, честно казано гореспоменатите проблеми не са ми се проявявали ( Слава Богу). Но истината е в течностите, и не какви да е а вода. Аз се старая да пия много течности, като кафето не го броя като течност. От 2.05 съм на диетата, вече колко малко над 5 седмици,незнам откъде извадих тая воля, но се радвам.Свалих 6 кила, на 2 кила съм от заплануваните 65. И се харесвам, наистина се харесвам.

# 76
  • Мнения: 189
P.S. Майка ми вече изпада в истерии какво може да ми се случи с тялото и здравето ......

# 77
  • Мнения: 249
Чудя се каква е тази мания , обвзела всички дами да дават мнение за вредата на диетата на Дюкан. Да вредна е , защото всички диети са вредни - както е вредно да ядеш само плодове и чай, както е вредно да ядеш мазни мръвки с вино, както е вредно да ядеш само кисело мляко през два часа , както е вредно да лунуваш и хич да не ядеш. Всички диети са вредни, но и да си с наднормено тегло също е вредно, е избора си е ВАШ newsm78

# 78
  • Мнения: 13 821
Какво значи мания!? Зададен е конкретен въпрос "ИСТИНА ЛИ Е....", хората отговарят. Това, че някои не дават и дума да се продума за режима на Дюкан, ако не са хвалебствени дитирамби, е меко казано странно. Докога различното мнение ще се възприема като кръвна обида!? А пък да се квалифицира като израз на злоба и завист е просто глупаво и инфантилно.

Ето едно съпоставяне на различни диетични режими по ефективност, здравословност, успешност и други показатели.  При всички Дюкан е по или под средата. Не е правена от наши диетолози и "прости" професори.

Страницата се отваря на показател здравословност.
http://www.mesregimes.com/tous-les-regimes_par-effets-sante.htm

# 79
  • Мнения: 5 370
Добре, значи, човек, който НЕ ЯДЕ месо, не може да спазва тази диета. Така ли е?

Не получих конкретен отговор, само това, че имало 3 мами вегетарианки от форума, които я спазвали.
Е, как става това? Спрели са да бъдат вегетарианки ли? Не разбирам, наистина.

# 80
  • Мнения: 13 821
Ще ти отговоря аз, нищо, че не съм дюканка Laughing
Зависи какви вегетарианци са! Ако  избягват само месото, могат да ядат яйца, извара (в диетата е fromage blanc - мисля, че на теб е излишно да ти обяснявам, че е маааалко по-различно от изварата), мляко. Евентуално риба, не знам нея за какво я броят. Ако са по-строги вегетарианци - и отхвърлят яйцата и млякото newsm78 Или престават да бъдат вегетарианци (което май са направили нашите дюканки), или се насочват към протеините на прах. Може и тофу.

# 81
  • Мнения: 249
Какво значи мания!? Зададен е конкретен въпрос "ИСТИНА ЛИ Е....", хората отговарят. Това, че някои не дават и дума да се продума за режима на Дюкан, ако не са хвалебствени дитирамби, е меко казано странно. Докога различното мнение ще се възприема като кръвна обида!? А пък да се квалифицира като израз на злоба и завист е просто глупаво и инфантилно.

Ето едно съпоставяне на различни диетични режими по ефективност, здравословност, успешност и други показатели.  При всички Дюкан е по или под средата. Не е правена от наши диетолози и "прости" професори.

Страницата се отваря на показател здравословност.
http://www.mesregimes.com/tous-les-regimes_par-effets-sante.htm

Много моля , нека се уважаваме #Cussing out Нито съм инфантилна , нито глупава и ако ПТИЦА е прочела правилно аз винаги съм била на мнение , че диетите / каквито и да са / са ВРЕДНИ.
И от всички ВРЕДНИ диети с тази на Дюкан се чувствам добре! Всеки един от нас е различен и щом не се чувствате  добре при спазването на диета / която и да е тя /- спирате и точка. Ако някой се съмнява - просто не я започва. Аз примерно преди години спазвах диетата на др. Емилова и не се чувствах добре - причерняваше ми и изобщо не бях в кондиция, НО не мога да кажа лошо за тази диета , защото моя приятелка се чувстваше добре и отслабна много и при това трайно! Изводът , който аз си направих, е че всеки САМ избира!!!

# 82
  • Мнения: 5 370
Ще ти отговоря аз, нищо, че не съм дюканка Laughing
Зависи какви вегетарианци са! Ако  избягват само месото, могат да ядат яйца, извара (в диетата е fromage blanc - мисля, че на теб е излишно да ти обяснявам, че е маааалко по-различно от изварата), мляко. Евентуално риба, не знам нея за какво я броят. Ако са по-строги вегетарианци - и отхвърлят яйцата и млякото newsm78 Или престават да бъдат вегетарианци (което май са направили нашите дюканки), или се насочват към протеините на прах. Може и тофу.
Рибата СЕ БРОИ за месо. Благодаря за обяснението, птица.
А протеин на прах?? Май не съм чувала. newsm78

# 83
  • Мнения: 13 821
Ниночка, хайде и ти прочети хубаво поста ми и после се пали.

Защо въобще го цитираш целия? Само първото изречение има връзка с теб. Задаваш въпроса "Каква е тази мания", отговарям: ТАКАВА е темата - вредна ли е диетата? Момичето пита, ние си казваме мнението.

Останалото е в отговор на предишни постове.

Не съм нарекла "инфантилен" нито теб, нито някой друг, защото спазва Дюкан. НО!!! ако смяташ, че другите ви опонират, не заради убежденията си или от загриженост, а защото ви завиждат,  то тогава - ДА! Инфантилна си.

Уф, защо всъщност трябва да правя разбор на поста си!? И защо се хващаш за него!?

Нямам лошо отношение нито към Дюкан, нито към последователите му. Дори съм писала в първите теми и много от форумските ми приятелки са бивши или настоящи дюканки. Но имам своите възражения, споделям ги, при това в точната тема. Забележи - не във вашата (Пази боже!), където спор, обсъждане или въобще разговор между различномислещи е невъзможен! И недоумявам защо си толкова възмутена, че чак и #Cussing out!?

По-добре, вместо да ме цитираш и, недоразбрала, какво точно съм казала, да нападаш, да беше отговорила на конкретния въпрос, какво правят вегетарианците с вашата диета.

Въобще, колкото и смешно да е, няколко пъти ми се е случвало тук във форума да отговарям на въпроси свързани с диетата, защото вие мълчите. Не искате или не можете и не знаете!?

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 15:23 от птица

# 84
  • Мнения: 3 202
Аз съм на мнение, че неправилно спазваните диети са вредни. Баща ми беше диабетик 28 години. Придържаше се стриктно към позволените храни и много движение. Наистина това му помогна. Здравната каса и държавата го ликвидираха.
Нека направим за себе си поне това, което зависи от самите нас.

# 85
  • Мнения: 359
Леле , айде стига вече с диетата. То не бяха спорове, обиждане, плюене по вестници, телевизии. Всеки човек си носи глава на раменете и решава какво да прави с себе си.Стига сте се карали и обиждали- грозно е.И аз съм на дюкан, свалих 12 кг- всичко ми е наред и се чувствам добре и затова продължавам. НОРМАЛНО Е да има хора на които не им е добре от режима, ами всички хора сме различни.Всеки има избор, никой не го кара насила да прави каквото и да е.

Режима действа на 100% и това е кой каквото ще да говори.
В всяка диета има вредни неща. Тук единствено се говори за бъбреци и главоболие еми ВОДАТА дами и господа тя е най важна но някой я пропускат и от там са проблемите/и пак това важи за повечето хора не за всички/

Та стига сме обобщавали на всички действа-на всички е вредно не е така

Успешен ден на всички!

# 86
  • Мнения: 189
Въпреки всичко бих искала да запазим добрия тон. Направих тази тема не за да има размяна на заядливи реплики, а да стане дискусия, да обменил опит какви странични ефекти може да има тази диета и защо се случи така, че света полудя по Дюкан, а изведнъж в медиите се появяват изключително само негативни мнения и предупреждения. Това ми е странно. Всеки би се уплашил. Още повече, че казаха, че може да си навлечеш вредности коитод а се появят като болежки след години, сега се чувстваш добре, но след време ..........
Ние изобщо замисляме ли се какво може да се случи със здравето ни, или мисълта да се опнеш на плажа слаба и красива е всичко, за което мечтаем........?! Thinking

# 87
  • Мнения: 3 202
На мен ми харесва да има такива теми. В спора се ражда истината.
Има нужда от тема, в която категорично да се защити или поругае режима. Но е хубаво, че тук можем да пишем хора абсолютно навътре в режима и такива, които имат негативно мнение(чели или подочули за него).
Наистина е добре четейки, всеки да си направи извода за опасностите, които крие режима. Те могат да се избегнат.

# 88
  • Мнения: 12 001
Разбира се, всичко е индивидуално и човек може да наблюдава своя организъм, който му подсказва какво е полезно и какво не.
Аз специално съм на диетата от 25.V., засега съм -5кг и се чувствам добре.Това при положение, че изобщо не ям мляко , яйца много рядко, месо не обичам, изварата до момента само съм я близнала , а обожавам плодове, банички и сладки.
Независимо от това се чувствам превъзходно от диетата , поне засега, съумявам според вкуса си да си намеря подходящите храни.

Сега искам да попитам: Ако човек не е на никаква диета и седне на обяд, напр. в Хепи и си поръча панирани пилешки хапки с незнам какво си, дето е забравило кога е било яйце и дали е било, ок.А ако човек на Диета "Дюкан"/като мен/ си хапне едно варено пиленце, поръсено с магданоз, а във водата са врели и глави лук и малко целинка-, както баба ми в детството ми го правеше- Аууу, колко е вредно!Ма що?Щото било диета на Дюкан.Това разумно ли е?

Ако набързо излапам някоя баница/ щото не съм на диета/или пък съм много диетична и изям една салата с безумни сосове -ок, няма стрес за организма.Ама като си опека у нас пъстърва във фолио, наръсена с лук и магданоз и малко лимонче за подправка- само защото е съм на Дюкан- вредно е.Е, кажете, логично и разумно ли е такова мислене?

Като дойдат гости тук, на морето, едно от най-прекрасните неща, които могат да опитат е карагьоз на дървени въглища/ ох, чак ми се прияде, ама днес не ми се ходи до рибна борса/Но ако човек яде тази храна и е на диета Дюкан- вредно е!Е логично ли е това разсъждение?

И отново искам да кажа- всеки да слуша организма си.Единствената вреда от Дюканската диета за мен е, че взех много да се въртя около печката/къде по- лесно беше да си купувам готови боклуци от магазините /и има опасност мъжът ми да помисли, че съм "върхът домакиня", пък аз не съм!Хайде, много усмивки на всички момичета, вярвам, че всяка ще намери своя път към здравето и красотата!

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:01 от Светкавица

# 89
  • Мнения: 1 241
Аз специално съм на диетата от 25.V., засега съм -5кг и се чувствам добре.Това при положение, че изобщо не ям мляко , яйца много рядко, месо не обичам, изварата до момента само съм я близнала , а обожавам плодове, банички и сладки.
Независимо от това се чувствам превъзходно от диетата , поне засега, съумявам според вкуса си да си намеря подходящите храни.
offtopic
стана ми интересно какво всъщност ядеш, само риба ли? newsm78



Не мисля, че трябва толкова да се спори. Ако някой твърди, че яде всичко друго без захарни изделия, тесто, картофи и ориз, значи не е на Дюкан.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:21 от _Elora_

Общи условия

Активация на акаунт