ИСТИНА ЛИ Е.......

  • 7 617
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13 809
Вредно е да се лапат баници или панирани хапки в Хепи, да Joy Но спорът не е за това. Пак се обосновавате, давайки за пример другата крайност. А има златна среда. Нима е вредно ли е да хапваш по един-два плода на ден!? Вредна ли е филийката пълнозърнест хляб или купичка спагети, или черен ориз веднъж седмично!? Вредна ли е дори порцията варени картофи - нискокалорични, богати на калий и още много други витамини и минерали:

http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E5%ED%E … ED%E5_2006110354/

Вредна ли е лъжичката зехтин в салатата или дори лъжичката мед!?

Кое не харесвам и ме смущава при Дюкан:
1. Протеиновите дни са твърде много. 5 ударни и после 5/5, т.е. за месец - половината, а понякога и по-голямата част от дните в месеца са чисти протеини. При всички диети - дори Аткинс, този период е по-къс или еднократен. Казала съм и по-горе - за кратко време, за малко килограми - ОК! Но за повече... Имате момичета, които седят на този втори етап с месеци, дори година и повече. Ами аз за себе си бих се притеснявала. Ама, чувствали се добре! Не винаги вредните последици се проявяват веднага.
2. Почти пълната липса на мазнини. Не одобрявам високо-мазнинния режим, и неговите ползи са под въпрос, но да се откажеш съвсем от полезни мазнини, за дълъг период newsm78
3. Липсата на плодове и всякакви захари за дълго време. Този мозък нали трябва да се храни с нещо. И не ми казвайте, че ядете зеленчуци - знам. Но знам и че са малко, отвреме-навреме. А и колко въглехидрати има в зеленчуците!? Не са достатъчни за дълъг период!
4. Замяната им с изкуствени подсладители, аспартами, степчета, коли... И да ви кажа, когато започвахме темата, повечето се справяха без тези вседоказано вредни изкуственяци. Сега наблюдавам при вас залитане в тази насока. То не са кремове, торти, желета и чудесии. Искреният ми съвет е да ги ограничите.

Та, в общи линии това е, ако искате разбира се да разговаряме, а не да се ругаем.

Накратко казано, Дюкан предлага нискокалоричен, нисковъглехидратен, нискомазнинен/безмазнинен режим на разделно хранене. Затова и резултатите са толкова бързи (странно, в статистиката, която пуснах по-горе, не го смятат за много ефективен и бърз). Но доколко и дали въобще е полезно подобно смесване на всички видове силно рестриктивни режими в дългосрочен план !?

И най-вече, пак повтарям - за кратко време - диетата е ОК, но за по дълъг период.... newsm78

# 91
  • Мнения: 5 370
Птица, нещо не разбирам-как така кремчета, желета, торти? newsm78
И аз запитах няколко пъти-що ми се цитират големите крайности с изяждане на няколко вафли, шоколада, пици и т.н дневно, ама отговор-не би.
И липса на плодове??? Твърдо нЬе, бих казала аз. Че аз имам моменти, в които организмът ми иска САМО ПЛОДОВЕ, без да се подлагам на рестриктивни мерки, просто ей така, ядат ми се плодове. newsm78

# 92
  • Мнения: 1 170

стана ми интересно какво всъщност ядеш, само риба ли? newsm78

Май че говори за преди режимстването Peace

Аз също уважавам темата и анти- Дюканските постинги: винаги може да изскочи нещо, което не съм знаела и което би помогнало да не си навредя Peace .
Това, че не е отговорено на някой коментар не ми се струва вярно. Има доста изчерпателни отговори, нали не ги виждам само аз Rolling Eyes ?

Лично мен нещото, което ме дразни е това, че ни подценявате малко откъм информираност. Повечето от нас са влезнали в режима след обмисляне, коментиране, умуване, изследване или допитване до мед. лице. Наясно сме с всички плюсове и минуси, знаем какви отклонения дава (както и причините за тях), как да се решава проблема, кога да режимстваме, кога има причина да не го правим и т.н. Отнасяме се съвсем трезво и отговорно не само със собственото си здраве, но и с това на другите- редовно подканяме (и то остро, защото се налага) да се запознаят новодошлите с режима, че не е диетка за 5 дена, че е нещо сериозно, да не експериментират, защото може да си навредят и пр. За цялата тая работа ни изкарват сектантки... ега ти работата Tired .
С това не визирам изказалите и обосновали се  по- горе дами, разбирам прекрасно идеята на темата. но в последно време малко вповече идва това плюене по режима Rolling Eyes .
Както и да е, аз ще следя темата, защото ми е любопитно дали ще бъде поучителна и полезна за мен. Все още нищо ново не съм чула, пък да видим Peace

птица, никой не е казал, че изброените от теб неща са вредни ( я да видим кой изпада в крайност Laughing ). Просто не са включени в определените етапи от режима.  Peace . А относно въпросната златна среда в по- предните постинги беше изкоментирано и казано много добре: за 5 кила- да, ама за повече- тц! Ако ставаше така дали щяха въобще да съществуват диетите...
За съжаление, понякога се налагат по- драстични мерки (като спирането на плодовете и хляба), за да се избегнат по- неприятни последствия  Rolling Eyes
Не тази вечер, Жозефина!!! , кое за кремчетата, желета и торти те интересува? Аз ще ти отговоря, доколкото мога Peace

# 93
  • Мнения: 5 370
Ами, Поли-Уоли, нали, всъщност, захарните и шоколадовите изделия са едни от най-големите причинители на излишни килограми? Как тогава може да се ядат кремчета и торти, за които споменава Птица? newsm78 Аз, например, като "горда" собственичка на излишни килограми се старая най-много от тях да избягам, доколкото мога?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Кремчета и торти с режимни Дюкански продукти - трици,обезмаслено мляко, подсладител, яйца, извара.
Да допълня за тези, които не ме познават, че съм на режима от година и четири месеца. Изследванията ми са отлични, оплаквания нямам, чувствам се супер.

# 95
  • Мнения: 5 370
Подсладител? От сорта на НутраСуит??? newsm78
Както и да е, няма повече да питам, благодаря на културно отговорилите ми, набрах си нужната информация.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета,стига сте се дърляли (ама думичка измислих Wink).
Така или иначе който иска нека си прави каквато диета си иска.Запомнете само,че диетата не е начин на живот.Тя е само нещо преходно и временно.Тъй като в бг културата ни е такава,че сами подхващаме диета без консултация с диетолог,сами решаваме каква да бъде на някой не понася ,друг се чувства добре.Но важното е от нея да се извлече и полза.
Аз никога не съм имала повече от два-три излишни килограма ,но пък съм достигала до 7 % мазнини в тялото си . За мен разумното  хранене и спорт си остават правилният начин. Peace

Всички подсладители са токсични.Избягвайте ги.Предпочитайте нерафинира захар или глюкоза/фруктоза,а имаше и още един натурален подсладител някакво дърво май беше ,но не помня как се казваше. newsm78

# 97
  • Мнения: 1 170
Ами тъй като поех ангажимента (пък и да не останеш отново с впечатлението, че не се отговаря) да кажа: да, за този тип подсладители става дума. За съжаление, наистина са адски вредни и всички го знаем Sad . Но гладът за сладко понякога е толкова зверски, че... Sick няма как, прибягваме до тях (поне тия с по- слаб ангел дет' сме). Истината е, обаче, че има доста мацки, които не помирисват даже. Или иначе: подсладителите не са в основата на режима, те са просто позволено зло Peace
Апропо: има и Стевия, поне за чая и кафето Peace

# 98
  • Мнения: 33
Ами аз не знам дали и за кого е полезна и за кого вредна, но мисля, че жените, спазващи този режим не бива така остро да нападат другите само защото някой е казал, че си има и негативни страни. Каза се вече, че не една и две жени са имали негативни преживявания по време на режима, че и след това, и не разбирам защо искате да го отречете с думи като "ама те не знаят за какво става дума". Много хубаво и разумно е това, че се подлагате на изследвания, за да сте сигурни, че всичко е наред. Браво.
Аз в момента го спазвам тоя режим, но честно казано толкова вече ми се повръща от месо (не мога да си представя година, че и повече да съм на такъв режим #Crazy), че едва изтърпявам. Предпочитам да гладувам отколкото да се тъпча с месо и мисля, че повече отслабвам за това, а не защото било здравословно. Не е здравословно (според мен) щом изключва напълно мазнини и въглехидрати(айде сега пак някой ще се обади за прословутите трици...). Тъй че смятам да го прекратя. Извинявайте, ама не мога да не ям плодове. Още от малка обичам черешките (за които Дюкан казва, че едва ли не са най-вредното нещо на света), един резен диня да си взема като ми се преиска, някой варен картоф, един сладолед в седмицата да си взема - особено сега лятото. не мога да приема всичко това да ми е забранено и да се тъпча само с меса и от време на време да вкарвам по някой зеленчук за цвят, защото знаете, че според Дюкан не може само зеленчуци. Не знам наистина как не ви призлява, на мен ми се драйфа. И като си представя, че днес ме чака пак една риба (дори за разнообразие си взех за днес акула, че ми писна от скумрията, рибата тон и всякакви подобни), ми се иска да дойде утре Sick. Изобщо няма да коментирам, че всеки ден ми се спи ужасно много и от време на време ме боли глава (пия доста вода!!).
Поздравления все пак на всички, на които им действа положително. Аз бях до тук Simple Smile. Успех от мен и да не забравят да посещават лекар от време на време Simple Smile.

# 99
  • Мнения: 11 989
Отговарям на Елора, тъй като прояви интерес към храненето ми,  / от каквото и да е продиктуван/ не е задължително да се ядат всички разрешени храни според режима на Дюкан.Във всяка фаза има разрешени храни, от които всеки може да избира според вкусовете си и предпочитанията си.
През първите протеинови дни/ударна фаза-6 дни при мен/ си избрах следните храни:варено пиле, телешко варено месо/месо не обичам, но ям по изключение/, пуешко печено/ , варени яйца/два пъти/, скумрия, пъстърва, скариди, октопод на скара,съвсем малко извара, пуешка шунка -някои от тези неща поръсени с магданоз, други- с копър, трети с лук, оцет.А, да и риба тон в собствен сос с лимон, Тези храни са достатъчно разнообразни като за първите протеинови дни/ударен режим/, съобразени са с режима и не вярвам да са вредни.И очевидно, че са в съответствие с първата фаза от режима на Дюкан.А когато през втората фаза добавих и зеленчуците/през дните-ПЗ/се получават невероятно комбинации.Е, да, отнема време за приготвяне.Но нищо вредно не виждам в тези храни, поне не повече от вредностите в останалите.
А за ползата от консумиране на риба особено прясна и приготвена по здравословен начин мога да пиша безкрай и едва ли могат да се намерят сериозни аргументи против

# 100
  • Мнения: 35
iliqnka, никой никого не напада. Бяха изписани две страници анти преди да се включи сериозно някой в защита. Включително и бисерът, че се катастрофира от тази диета! Rolling Eyes
А ти след като си знаела, че не можеш без плодове, не е трябвало да се захващаш.Пожелавам ти успех в отслабването.  bouquet

# 101
  • Мнения: 22 499
Едва ли авторката на поста е имала предвид буквално катастрофа.
Всяка диета е вредна в някаква степен, но и всеки започнал някоя нашумяла диета буквално става фанатик и започва да тръби колко перфектна, идеална и чудесна е само защото с нея е успял да свали 5-10-20кг. Което е най-лошото обаче 90% от хората на диета си представят, че ще карат 2-3месеца на режим, ще достигнат до желаното тегло и после ще седнат и ще започнат да се тъпчат по старият начин, но и ще си задържат теглото. Е няма как да стане това. И само защото някой си върнал килограмите за отрицателно време започва пък да обяснява как диетата не струвала.
Ако човек се храни умерено и балансирано едва ли ще има проблем с теглото.

# 102
  • Мнения: 249
Права си Мирама , че след която и да е диета трябва човек да се храни умерено, за да не се получи йо-йо ефект. Точно затова избрах тази диета , защото през третия етап се включват и други храни. Всеки сам си избира времетраенето на диетата.

# 103
  • Мнения: 1 875
Ами аз не знам дали и за кого е полезна и за кого вредна, но мисля, че жените, спазващи този режим не бива така остро да нападат другите само защото някой е казал, че си има и негативни страни. Каза се вече, че не една и две жени са имали негативни преживявания по време на режима, че и след това, и не разбирам защо искате да го отречете с думи като "ама те не знаят за какво става дума". Много хубаво и разумно е това, че се подлагате на изследвания, за да сте сигурни, че всичко е наред. Браво.
Аз в момента го спазвам тоя режим, но честно казано толкова вече ми се повръща от месо (не мога да си представя година, че и повече да съм на такъв режим #Crazy), че едва изтърпявам. Предпочитам да гладувам отколкото да се тъпча с месо и мисля, че повече отслабвам за това, а не защото било здравословно. Не е здравословно (според мен) щом изключва напълно мазнини и въглехидрати(айде сега пак някой ще се обади за прословутите трици...). Тъй че смятам да го прекратя. Извинявайте, ама не мога да не ям плодове. Още от малка обичам черешките (за които Дюкан казва, че едва ли не са най-вредното нещо на света), един резен диня да си взема като ми се преиска, някой варен картоф, един сладолед в седмицата да си взема - особено сега лятото. не мога да приема всичко това да ми е забранено и да се тъпча само с меса и от време на време да вкарвам по някой зеленчук за цвят, защото знаете, че според Дюкан не може само зеленчуци. Не знам наистина как не ви призлява, на мен ми се драйфа. И като си представя, че днес ме чака пак една риба (дори за разнообразие си взех за днес акула, че ми писна от скумрията, рибата тон и всякакви подобни), ми се иска да дойде утре Sick. Изобщо няма да коментирам, че всеки ден ми се спи ужасно много и от време на време ме боли глава (пия доста вода!!).
Поздравления все пак на всички, на които им действа положително. Аз бях до тук Simple Smile. Успех от мен и да не забравят да посещават лекар от време на време Simple Smile.

Това вече е леко нагло - 1. Мисля, че не дюканки нападат някого - забелязвам обратната тенденция.
2. Кой ти е опрял пистолет в главата да пазиш диета с месо?  Почнала си - не ти допада - спираш. И отиваш да ядеш череши и диня - изборът никой не може да ти отнеме.
На мен не ми се "драйфа" и затова съм в този режим.
Предпочиташ да гладуваш - какво за бога правиш тук тогава и какво всъщност написа?
Имали негативни преживявания някои жени - ами ще имат, да, след като не пият вода. Казано е - режимът изисква МНОГО вода. Някой не пие и хоп, бъбреците го болят, е кой е виновен?!
Режимът ли или този който прави свободни интерпретации?
Всичко това, което ти се "преисква", аз мога да си го позволя вече. Идва момент, в който ограничваните неща стават позволени. И какво е един режим, ако няма установени правила, които да се спазват и е ли е диета режим, в който няма ограничение?

Няма да пиша повече. Интелигентните хора разбраха за какво иде реч. Личностни възприятия на режима и персонални отражения нямат значение в случая, защото във всеки един режим има плюсове и минуси.

# 104
  • Мнения: 33
Летяща франзелке, благодаря, успех и на теб. Аз нямам много за сваляне, така че мисля просто да огранича малко вредните храни. А за плодовете - просто нали винаги съм си ги позволявала и сега просто ми се виждат много привлекателни. Не съм се замисляла, че доста време ще ми трябва докато вкуся една ягодка Simple Smile.

И още нещо искам да кажа - момичета, дано имате успех с диетата си, това, че се отказвам и според мен не става не значи, че искам да ви отказвам. за мен е зле, на вас щом ви помага - успех Simple Smile.


Ето това последното, ако не е нападателен пост, не знам кое Laughing.

Извинявам се за незлобливия ми и нискоинтелигентен пост, който се осмелих да пусна на фона на твоята извисена същност, но точно никой не може да ме спре да кажа какво мисля и какво не ми харесва.

Първо, никой не ми е опрял пистолет в главата, така реших, защото мислех, че ще се чувствам добре. Сбъркала съм - мой си е проблема.

Второ, казах, че предпочитам да гладувам по време на режима на Дюкан, отколкото да ям едно и също нон стоп.

Трето, защо не искате да допуснете, че и хора, които стриктно спазват режима, имат здравословни проблеми? Не били пили вода. Ела да видиш колко вода съм изпила и после ми обяснявай, че си въобразявам, че имам главоболие.

Четвърто, не съм интелигентна и не ми отговаряй, защото няма да разбера за какво иде реч.


Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 19:52 от iliqnka

Общи условия

Активация на акаунт