ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 60)

  • 12 395
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 171
ДеЩо, не е напълно легнало столчето, точно затова не се препоръчва да стои бебето в него повече от 2 часа. На мен дори ми се струва, че са сгънати бебетата в кошниците и че не им е удобно, ама като не могат да си кажат Thinking. А това с количките дето уж са от 0 мес., само че в комбинация с кошница за кола явно си е трик, който използват онлайн магазините, пък който върже.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 289
ДеЩо, не е напълно легнало столчето, точно затова не се препоръчва да стои бебето в него повече от 2 часа. На мен дори ми се струва, че са сгънати бебетата в кошниците и че не им е удобно, ама като не могат да си кажат Thinking. А това с количките дето уж са от 0 мес., само че в комбинация с кошница за кола явно си е трик, който използват онлайн магазините, пък който върже.
Аз също виждам кошниците за кола не особено удобни за дълго стоене в тях...особено като стане бебенцето на 3-4 месеца направо си се огъва ...Но всякакви хора, някои си возят така децата постоянно...не само в колата   33uu Всеки сам си преценява за бебето си   animal085

# 92
  • Мнения: 1 029
Честит празник и от мен, да е жива и здрава!  bouquet

Честито и на новата мама!Важното е, че са добре!!!Дано бързо са си вкъщи! Hug Hug Hug

Днес, въпреки перипетите, беше весела и полезна сутрин.Агата, мерси за каталозите на Орифлейм и че ни превозва цяла група дебелани. Mr. Green

Дуци, мерси много за блузката.Моята втора мечта/ след бебо / е да шия за бременни.Живот и здраве, за третото ще ти ушия нещо свежо, обещавам.Вие само да се навиете с мъжа ти. хихихи  Grinning Hug

За кошниците, аз също мисля да спазваме инструкциите и да е само до два часа, ЖЗ.

Хубава вечер, мацки!И до скоро!

# 93
  • Мнения: 139
Здравейте и от мен.
Много ме е яд, че пропуснах лекцията.  #Cussing out   Ако знаех, че ще сменят темата щях да дойда. Просто първоначално обявената не ми се видя интересна. Хайде някой от присъстващите да поразкаже нещо. Сигурно е било интересно.
И аз вчера бях на консултация и да си взема болничния. Тоновете са 140 /най-накрая и на мен да ми ги измерят/, кръвното нормално, а мерките на корема не ги запомних. Другата седмица ще ми пускат изследванията и ще ми дават документите за раждането. Тогава ще вляза и в деветия месец. Още не съм си избрала и педиатър за бебето, но трябва тези дни и това да свърша.

Честити празници на всички празнуващи, които съм пропуснала   bouquet

# 94
  • Мнения: 690
Мисля, че на всички ни се отрази изненадващото раждане на Шмилянка и сега всяка си мисли, че е следващата. То може и така да е, ама айде да не е насила  Wink Положителната нагласа му е майката.

Нали се опитвам да се намирам на работа - днес гладих бебешки неща. Мнооого пипкава работа, ей!! Толкова са дребни тия неща, та се чудя дали да не взема една от онези дъски за гладене на ръкави, та да мога да гладя тия бръмбъзъци.

Мерси за разяснението за тазовото дъно  Hug Ще взема да го пробвам тоя масаж...

Сега още един въпрос - на една позната лекарят й е казал, че й препоръчва секцио, защото щяла да се разшири при нормално раждане и това да се отрази на половия й живот със съпруга й. Казах и да потърси второ мнение, че на мен не ми се струва достатъчно основателна причина (то не е една, не са две жени раждали нормално покрай мен и никоя не е споменавала такова нещо). НО, все пак, някоя от мамите с опит да направи включване моля...

# 95
  • Мнения: 235
Бухти, съветвам те да се консултираш с още един специалист относно раждането!
Момичета, благодаря за пожеланията!

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
Сега още един въпрос - на една позната лекарят й е казал, че й препоръчва секцио, защото щяла да се разшири при нормално раждане и това да се отрази на половия й живот със съпруга й. Казах и да потърси второ мнение, че на мен не ми се струва достатъчно основателна причина (то не е една, не са две жени раждали нормално покрай мен и никоя не е споменавала такова нещо). НО, все пак, някоя от мамите с опит да направи включване моля...

Ето ти темичка по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240904.0
Има и анкета.
Има още 2 темички, които четох пак за същото:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200382.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268692.0

# 97
  • Мнения: 223
Мисля, че на всички ни се отрази изненадващото раждане на Шмилянка и сега всяка си мисли, че е следващата. То може и така да е, ама айде да не е насила  Wink Положителната нагласа му е майката.

Да ти кажа, хич нямам против да съм следващата, доста положителна ми е нагласата към това. Единственото, което ме спира да си го пожелая, е че ако родя сега, може да се наложи да е в кувьоз. Иначе нито ме психира тази идея, нито нищо...

# 98
  • Мнения: 4 371

Дуци, мерси много за блузката.Моята втора мечта/ след бебо / е да шия за бременни.Живот и здраве, за третото ще ти ушия нещо свежо, обещавам.Вие само да се навиете с мъжа ти. хихихи  Grinning Hug

Шегуваш се, нали Mr. Green
Видя ли днес на експото какви хубави бременни моделчета имаше на един щанд, но цените ме закопаха - 100 лв. туника, че и нагоре.
www.orchid-bg.com

# 99
  • Мнения: 690

Дуци, мерси много за блузката.Моята втора мечта/ след бебо / е да шия за бременни.Живот и здраве, за третото ще ти ушия нещо свежо, обещавам.Вие само да се навиете с мъжа ти. хихихи  Grinning Hug

Шегуваш се, нали Mr. Green
Видя ли днес на експото какви хубави бременни моделчета имаше на един щанд, но цените ме закопаха - 100 лв. туника, че и нагоре.
www.orchid-bg.com

Ауу, споменаване на Експото - моля, моля, моля кажи как ти се стори... (Разбрах, че на Душичката не й е харесало много. Което ми напомня - честита прическа Simple Smile )

Пърли, идва му краят  Wink  Hug

# 100
  • Мнения: 219
Джолити, раждах нормално и наистина влагалището след това е по-разширено от нормалното. Бях се притеснила, че така ще остане, защото намалява усещанията. Но това е мускул и се възстановява. От разкъсванията неприятно беше опъването на най-дългия шев, докато постигне предишната еластичност. Но всичко отмина. Това едва ли е причина да родиш секцио.

# 101
  • Мнения: 326
http://www.kolichki.com/index.php?m=320&prodid=6048&lang=1  А тази изглежда ли ви да става за зимата? Водят я комбинирана, не е тежка въобще, като цяло обаче тоя сайт не е от най-информативните, трябва да им се звъни или пише за подробности, казах аз, недоволната потребителка.  Mr. Green Някой да ги е виждал наживо как са що са? На мен тази марка ми е много сладурска, но съм виждала наживо само от най-скъпите им - притежателите и и те са се замислили вече за по-лека лятна обаче.

Такава количка съм виждала в Малечко, а то и сайта е техен. Лека е, наистина. Няма напълно легнало положение-само няколко степени на полягане, и затова има стол за кола. Т.е. казаха ми, че докато бебето е новородено се ползва столчето за кола?!?!?!? На мен това не ми хареса особенно. Има вариант и в червено, той е по-сладурски я вариант си мисля.
Продават и варианта без столчето за кола и така количката излиза около 280лв (не съм напълно сигурна колко беше, но някъде толкова)
Отиди да я видипш, ако искаш. На мен ми се видя нещо много олекотен вариант, малко на лятна количка ми прилича.

Аз предпочитам по-стабилна количка.

А ти си звъняла. Ами аз точно затовя не я харесах. Така излиза, че не става за новородено бебе, поне според мене.

Бухтичка , ако искаш наистина може да се консултиряш с друг лекар, но побързай. Ако наистина бебето е 3100гр. може и да не чака дълго. А таз 17 си е наистина тесен и ако и бебето порасне още 2 седмици, не знам. Аз не бих рискувала.  Действай, получи още един съвет.

# 102
  • Мнения: 4 371
Експото е постна работа, ама подариха на Пепи мляко и лъжица на Нестле, Хипп масажно олио на мен и много брошури Mr. Green
И си харесах една блуза за 20 лв., бременна, но става и за после.

# 103
  • Мнения: 1 029
Защоо бе,  Mr. Green, ще сте весела къща, а тоя сладурко Пепи ще помага, хихи, майтапя се де. Ауу супер, тая фирма вече ми харесва, браво, че все са едни.Еее, поне на детето нещо са дали. Wink

Джолити, освен тези дрешки явно, другото бяха 5 фирми на кръст.И аз очаквах повече.

Пърли, много си смела, браво!Дано прихвана малко от теб.  Hug

# 104
  • Мнения: 1 584
За жалост обаче както и очаквах ми препоръчаха секцио. Заради тесен таз - 17. Лекарката се постара да ми обясни колко е хубаво като всичко е планирано и как няма излишен стрес. Може и да е права, не знам. Според нея бебе над 3100 гр. няма да може да излезе от моя таз.

Обсъждахме го и преди - важен е размера на главата, а не кг! Тук никой не мери тазове, моето бебе се предвижда към 4кг, главата още в 33та седмица беше 31см, но никой не ми е казвал твърдо секцио Naughty

Общи условия

Активация на акаунт