Нетипичен проблем с изпишкването. Моля за съвет и помощ!

  • 1 891
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 967
Ним, аз също мисля че това е напредък - детето си е създало един доста полезен условен рефлекс - при поставяне върху тоалетната чиния да се изпишква  Hug сега само трябва да "подобриш" заученото от нея като постепенно първо махнеш капака на чинията и после я приучиш да сяда  Peace
Капакът можеш съвсем умишлено да го махнеш, това ми идва като идея, и да й обясниш че се е счупил /и тати го ремонтира например/, така че тя да почне права директно да се изпишква в тоалетната - от там веднага поощрения браво, как шурти във водичката отдолу и така  Hug
А това ще е много полезно за нея и ако не си го правила, задължително го направи /и то периодически, за да предизвика интереса й/, защото подражанието на тази възраст е движеща сила във възпитанието:
...давай й да влиза с теб в тоалетната и да те гледа...
Успех   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 671
Браво на дъщеря ти! Аз все още не мога да постигна добри резултати със сина ми, който е няколко месеца по-голям. Твоето момиченце е направо супер, щом вече е успяло да си изгради такъв навик. Моят синковец не само, че не ще гърне, но се е научил да пишка в един ъгъл в коридора.  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 2 829
Ето, намерих! Всъщност майката е Мимиту с керилезация. Ето тук може да видиш част от постингите и по нейния проблем.
Има и други мами с подобен проблем, но за съжаление нямам много време да ти сортирам информацията по-добре. Понеже при мен проблеме не е бил точно такъв не съм следила подробно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115907.200
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.msg3324613#msg3324613
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.msg3731096#msg3731096

Надявам се да откриеш нещо полезно. Четейки профила на Мимиту подразбирам, че проблема се е решил, но не намерих описание как точно.
 Hug

# 18
  • Мнения: 3 205
Ние имахме същия проблем - аз също без да искам научих Иво да пишка прав още когато проходи - на годинка и малко. Той се страхуваше от гърнето много дълго време, крещеше и не искаше да сяда. Затова през деня, когато съм го оставяла по гащи и вечер преди къпане винаги сме го изпикавали прав. За гърнето го подсещахме на определени интервали от време, без да настояваме, но започна да се съгласява да сяда едва преди 3-4 месеца (малко преди да стане на 2). На мен ми помогна следното - взимах го с мен в кенефа и обяснявах как аз сядам да пишкам и акам на голямото гърне, а неговото е малкото гърне и ако желае, може да седне и да пишка или ака вътре. Постепенно страха му мина и склони да кооперира. Много е важно да напомняш, но без да настояваш. Възможно е да минат няколко месеца, преди да разбере какво й обясняваш и да направи връзката между голямото гърне за големите и малкото за нея (личният пример е много важен, ако не й покажеш и не й обясняваш, докато й показваш, е трудно да разбере).
И още нещо - това, че си е създала този рефлекс всъщност не значи, че се е научила да ходи на гърне. Научаването на гърне значи да постигне контрол над мускулите си и то такъв контрол, който й позволява да осъзнае, че й се пишка, да се сдържи волево да не се изпишка и да дойде да ти каже, че има нужда и да те изчака да й свалиш гащите и да я сложиш на гърнето, без да се подмокри през това време. Иво го изпишквам от осеммесечен, но едва от няколко дни мога да кажа, че се е научил да си казва и да се сдържа.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря ви, момичета! Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 810
...
Ако искаш мога да потърся в темата за ЕБХ, имаше поне една майка с момиченце, което пишкаше право в банята.
...

Много ще съм ти благодарна, ако се сетиш кое е майчето, та да ми разкаже тя нейната история и да си сверя часовника.

Здравей тук, аз бях писала в темите за ЕБХ как Дима не пожела да махнем памперса и пишаше права в леген. След всяко пишане се налагаше да я мия от кръста на долу, което мааалко ми тежеше. Проблема при нас беше, че тя има нежна кожа и колкото и да мия започнаха да се появяват зачервявания по крачетата.
Какво ли не правихме. Всички в семейството се изреждахме да показваме как уж се прави пиш на гърнето Laughing.
Накрая не знам как стана, но започнах да я слагам на седало на голямото гърне(клекалото), може би периода й беше такъв- да подражава. Сега пък не иска да сяда там, а само на малкото гърне...
Изобщо...може би при някои деца е по- добре да се оставим те да ни научат как да се държим с тях Mr. Green, те диктуват правилата.

Със сигурност ще се научи, най- малкото защото ще иска да е като мама bowuu

Успех ти желая!  Hug

# 21
  • Мнения: 8 242
Юлче, защо да е проблем за момченцата да чишкат прави?
Аз моят целенасочено така го научих още на няма и годинка.. и досега така.. Много е бързо и удобно. Акаме само на кукуто.. и много добре разграничава двете неща..
Айде за мома е малко неудобно  Joy че трябва много събличане, ама ние така си вършим за секунди работа и всичко е ток и жици Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 992
Моята е толкова привързана към мен, че ме следва навсякъде, дори и в тоалетната. Първо я приучих на гърне, но тъй като вижда, че мама пиша в тоалетната, в един момент пожела сама да седне там. Е, сега вече не иска в тоалетната, а само на гърне, всъщност не иска никъде другаде освен в гърнето и съответно трябва да го нося навсякъде.
Мисълта ми е, че може да и покажеш, че мама сяда на тоалетната и по този начин и тя да поиска да седне. Всички знаем, че децата обичат да подражават. Едва ли ще стане от първия път, ако не те притеснява идеята, пробвай.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Ооо, показвам аз как пишкам, обяснявам, гъна се и на гърнето да клекна Crazy Ще продължавам да правя нещата на шега, без насилване, надявам се, че ще узрее за клекнало/седнало пишкане в един момент.

Общи условия

Активация на акаунт