Позволявате ли на децата си да играят с охлюви?

  • 3 951
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 347
Разбира се! Само да не ги наранява  Hug

# 16
  • Мнения: 1 155
Не, но дъщеря ми изпитва голям интерес към тях и иска да им бърка в къщичката с пръст. Shocked

# 17
  • София
  • Мнения: 44 127
Не сме виждали охлюви....но на този етап не бих му дала, че само тормози мъничките животинки, ще вземе да го метне на някъде и да му потроши къщурката....та не бих му дала заради охлювчето...иначе дете което да не е играло с охлюви не познавам...Wink

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Като се сетя аз колко съм играла с охлюви...Как ще мога да му забраня на детето. Че какво ще му направи охлю-бохлю, за който има и песнички  Wink Просто по-често ще си мием ръцете  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 4 589
Досега не се е случвало да хване охлюв, но защо да не му дам. Той толкова по-мръсни неща пипа.  ooooh!

# 20
  • Мнения: 959
Синът ми от малък, много обича да си играе с тях.
Щом намери, гордо ми ги носи. Веднъж даже на една площадка събра 5 - 6. Беше толкова, щастлив.
За мен, не е проблем. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами ао се притесняваш, че може да ги счупи и убие, опитай се да й обясниш, че трябва да внимава...

# 22
  • Мнения: 1 969
Моят син цели приказки си прави с охлювите, като ги насъбере около 10-15 и разправя кой чичото, кой лелята, кой каката, майката и тн Много му е интересно. Само не знам как ще реагирам ако пипне гол охлюв, щото ми се струват.... гаднички  Sick /ама той може да е пипал без да съм го виждала, така че  Wink /

# 23
  • Мнения: 1 671
И моят син ги харесва и ми ги сочи. Засега не се е заигравал с тях, но кляка и ги гледа. Не му забранявам, нали сега опознава света.

# 24
  • Мнения: 19 307
Дъщеря ми не е изявявала интерес да пипа охлюви. Виж да рови в пръста и да ми дава да ям обожава.

Малко офф топик: Не ви ли е страх при толкова улични котки децата ви да не хванат някоя тения като пипат разни неща от земята?
Моята все още си лапа ръцете доста често.

# 25
  • Мнения: 959
В_и_В_и страх ме е. Изпитвам панически страх, даже. Точно тениите са ми някаква фобия.  ooooh!
Гледам да не позволявам, да си лапат ръцете, докато сме на вън. С влизането в къщи, веднага сме в банята. И така.
Като излезем на вън, не мога да ги вържа, на някоя пейка и да не им давам, да мърдат и да пипат. Просто няма начин. Топката е достатъчно, да пипнат и вече са мръсни. Но какво да правим?!!

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 926
Голямата никога не е проявявала интерес към разни гадинки,
малката е коренна противоположност,
играе и с охлюви, дори им пее,
ровичка и за червии, после ги дава на пиленцата  Grinning.

Не съм си помисляла да я спирам в тези и занимания,
когато порасне няма да и идват такива идеи, всяко нещо с времето си  Grinning.

# 27
  • Мнения: 3 205
Естествено, че позволявам. Вчера точно му показвах нагледно как се прибират рогцата на охлюва, като ги пипнеш. Как иначе ще опознае света, ако не го пипне и разгледа отблизо?

# 28
  • Мнения: 199
спомням си, че аз самата като малка много обичах да си играя с охлювите. колкото по-малки бяха, толкова по се кефех. слагах ги да ми лазят навсякъде - по ръцете, краката, че и най-малките си ги слагах по нослето. майка не е имала нищо против, само леля ми се караше, че били гнусни. на мен не ми бяха. пък и те какво.. освен, че са слузести, 100% са били по-чисти от котките които братовчедка ми си вреше в лицето и спеше с тях и все още спи( говоря за селски котета, които обикалят навсякъде )  Peace
Но да, никога не съм ги чупила или лапала ръцете след това.   Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз не и позволявам,защото после си лапа  ръцете-затова.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт