Отново пиша за бившия

  • 11 564
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 152
Пух,
кажи за реакцията на господина,когато му каза,че искаш да се разделите. Не се ли опита да те задържи,нямаше ли поне някакви обещания? Толкова ли лесно те прежали?
Това поне може да ти хокаже,че не е имало смисъл всъщност!
 Hug

Здравей миличка. Ами реакция ли? Хм.. Реакцията беше, че всъщност искал да бъде с мен, но нещо му казвало, че не е правилно. Не несе опита да ме върне или поне не го усетих. Нямаше обещание за нищо. По-нагоре съм написала относно алкохола, че в прав текст ми каза, че не може да ми обещае, че няма да пие.  Shocked Съжалявам, но не е човекът за мен. Ще го преживея и ще намеря човека до себе си. Мъжа с главно М. Вярвам, че ще го намеря и ще бъдем щастливи. Аз го заслужавам, както и той (който и да е и когато и да се появи). Целувам ви. Ще продължавам да пиша.  Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 1 511
Бъди сигурна,че ще намериш щастието. Нали знаеш който търси щастие - намира,ако не - щастието намира него.  Grinning

# 92
  • София
  • Мнения: 111
Браво на теб за правилното решение.

Бягай далеч и най - добре не се чувайте дори и по тел.
Дори начинът му на живот не ти харесва (освен алкохолът).
Аз така се мотах с един мухльо 5 г. и мислих да го "променям"  (не пиеше), но поговорките за вълка дето козината мени а нрава НЕ и "кръвта вода не става" не можеш да си представиш колко са верни.

После срещнах истинската си любов и разбрах какво е да се гордееш с мъжа до теб.
Като гледам назад ми е и смешно и тъжно като се сетя колко страдах като се разделих с моята "обич".
Повярвай ми любовта е наистина да се радваш на човека до теб, а не да приемаш недостатъците му, камо ли да ги "променяш".
ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ СЕ ВРЪЩАЙ ПРИ НЕГО!

# 93
  • Мнения: 133
Забрави го и продължавай напред......   мъже много, сама няма да останеш, не си пропилявай живота  bouquet

# 94
  • Мнения: 502
и според мене няма смисъл,но това е мое мнение- представи си ако имате дете как ще се чувстваш и след това вземи решението. или проследи ежедневието на  някоя твоя приятелка с бебенце и виж дали бившия ти би се вписал там.

# 95
  • Мнения: 750
Не питай съфорумки,попитай сърцето си.
Само то знае отговара на въпроса дали да му дадеш втори шанс!
Сърцето има своите планове за които разума незнае!
Ако То ти казва ,че трябва да си с този човек,действай!
Не слушай другите какво ти говорят.
Това е твоят живот,тук и сега.
Решенията вземаш ти,защото само ти знаеш какво ти е на душичката.
Ние няма да те разберем!
Успех,каквото и да решиш!
Прегръщам те! Hug

# 96
  • Мнения: 2 309
Пробвай,като не се получи,поне ще знаеш че си опитала...
Но не вярвам да спре да пие,дано да бъркам ooooh!

# 97
  • София
  • Мнения: 1 825
И аз съм пред подобна дилема. Наистина боли, и то много. Възхищавам се на авторката на темата, че е успяла да го изостави. Щом не е обещал, значи няма да се случи. По-голямата част от хората имат някаква страст - алкохол, хазарт, кръшкане... Мисля, че при тях оправия няма - няма воля, дори и желание. Това е начин на живот, харесва им, защо да се отказват? Могат да пожертват всичко друго, но не и страстта си. Ще търсят половинката си докато намерят такава, която ги приема. Ако не намерят, просто ще си водят жалкото съществувание сами със страстта си. Наблюдавах пряко един такъв случай с алкохолик - имаше прекрасно семейство, красива и любяща жена, умни и талантливи деца. Жена му цял живот се надяваше да се промени, дори и след развода. Откакто се запозна с чашката, той си живя с нея и с нея си умря - самооуби се. Погребаха го с бутилка в джоба, щото това е било най-скъпото за него. Децата му ме простиха, но никога не го разбраха. Бягай далече, както вече са те посъветвали. Вероятно и аз ще последвам примера ти, въпреки страха от самота след 9 г. перфектна връзка, като изключим проблема, който той винаги е съумавал да скрие. Не се и съмнявам, че ме обича. Живях като в приказка, но трудно ще направя компромис дори и в името на любовта.

# 98
  • Мнения: 152
И аз съм пред подобна дилема. Наистина боли, и то много. Възхищавам се на авторката на темата, че е успяла да го изостави. Щом не е обещал, значи няма да се случи. По-голямата част от хората имат някаква страст - алкохол, хазарт, кръшкане... Мисля, че при тях оправия няма - няма воля, дори и желание. Това е начин на живот, харесва им, защо да се отказват? Могат да пожертват всичко друго, но не и страстта си. Ще търсят половинката си докато намерят такава, която ги приема. Ако не намерят, просто ще си водят жалкото съществувание сами със страстта си. Наблюдавах пряко един такъв случай с алкохолик - имаше прекрасно семейство, красива и любяща жена, умни и талантливи деца. Жена му цял живот се надяваше да се промени, дори и след развода. Откакто се запозна с чашката, той си живя с нея и с нея си умря - самооуби се. Погребаха го с бутилка в джоба, щото това е било най-скъпото за него. Децата му ме простиха, но никога не го разбраха. Бягай далече, както вече са те посъветвали. Вероятно и аз ще последвам примера ти, въпреки страха от самота след 9 г. перфектна връзка, като изключим проблема, който той винаги е съумавал да скрие. Не се и съмнявам, че ме обича. Живях като в приказка, но трудно ще направя компромис дори и в името на любовта.

Такаааа. Ето ме и мен. Разделихме се окончателно и се чувствам повече от перфектно  Grinning Това си е загуба на време, но съм щастлива, защото научих много неща. Смело напред. Не си мисли, че ти го пиша това, защото видиш ли искам да завлека още някого, за да си страдаме заедно. НЕ! И ще ти кажа защо. Защото аз не страдам, както написах по-горе се чувствам чудесно наистина. Пожелавам ти успех. имам много обогатели (не се възгордявам или надувам). Така че това е. Ще продължавам да пиша. Едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички вас прекрасни съфорумки и съфорумци Hug Преодолях го с ваша помощ.  newsm51

# 99
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Пристрастяването към алкохола не минава- задълбочава се.
Наследствено е !
И тежко и горко на околните!!

Бегай от такива на километри!!

# 100
  • Мнения: 1 632
И за в бъдеще да знаеш,има ли алкохол в повече-бягай бързо!

# 101
  • Мнения: 106
Бий му дузпата! Щом пишеш, че "не те бие", значи все пак изпитваш страх това да не се случи, а вероятността агресивен пиян мъж да те удари никак не е малка. Бягай далеч! Друг ще се появи, бъди търпелива и по-уверена в себе си. И най-важното - НЕ СИ ВИНОВНА ЗА НИЩО. Характерно за насилника е да вменява вина у "жертвата" си, вина за собственото си държание (предполагам, че и при теб е така). Стискам палци!

# 102
  • Мнения: 106
И още нещо - не пиенето е проблем, а причината, която го кара да пие. Едва ли пие за удоволствие, което показва, че има сериозен проблем (не мога да гадая какъв - може би пиенето го кара да се чувства по-силен, господаря (не случайно става агресивен). Но дори и да спре да пие, което е много малко вероятно, проблемите ти няма да се решат - ще замени пиенето с нещо друго, не по малко вредно за него и околните.

# 103
  • Мнения: 4 629
Аз съм се връщала при бивш един път в живота си. Нищо добро не излезе - накрая останах по-огорчена, отколкото при първата раздяла. Проблемите не отшумяват, напротив задълбочават се.  Оттогава не се връшам назад. Разделя ли се е окончателно

Виждам, че вече си взела решение - сега ти остава да го следваш

# 104
  • Мнения: 196
Ти наистина ли се чудиш какво да правиш?Бягай и не се обръщай назад.Често жените в твоето положение мислят така,че ще останат сами и че никой няма да ги иска.Можеш само да се радваш че не си с него.Все пак живота си е твой и ти си човека,който решава,само знай че няма да се промени.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт