КАЛНИ БАНИ-ПОМОРИЕ

  • 108 418
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 115
nikita_02  за съжаление аз немога да ти помогна защото съм на собствени средства в Поморие и несъм се интересувала,но надявам се някой от момичетата са запознати и ще ти одговорят.Успех ти желая.

# 76
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Здравейте,
Аз мисля да посетя санаториума в Кюстендил, тъй като ми е по близо. Искам само да попитам, какви документи трябва да се предоставят за да се поеме от НОИ престоя и процедурите. И от личния лекар или от гинеколога. Предполагам в Поморие е аналогично..

Благодаря...

Никита, НОИ има сключени договори с определени санаториуми (мисля че с този в Кюстендил, както и в Поморие не са по НОИ) базите на този линк http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/  (тук има и файл, който м.ожеш да изтеглиш с ценоразпис)
има само някои клинични пътеки които се поемат от ЗК

ИНАЧЕ, КАТО ДОКУМЕНТИ ти трябват всякакви епикризи, снимки, мед. становища (каквото имаш по твоя проблем заради който искаш да ходиш) и направление от Личен Лекар № 119

Ето списъка спо НОИ: За 2010 г. Националният осигурителен институт сключи договор с “Профилактика, рехабилитация и отдих” ЕАД за следните изпълнители на дейността по профилактика и рехабилитация (заведения):

1. Хотел “Дружба”, гр. Банкя;
2. Балнеохотел “Дружба 2”, гр. Банкя;
3. Хотел “Калина”, к.к. Боровец;
4. Хотел “Констанция”, в. Костенец;
5. Балнеохотел “Велинград”, гр. Велинград;
6. Балнеохотел “Гергана”, гр. Хисар;
7. Балнеохотел “Стряма”, гр. Баня;
8. Балнеохотел “Свети Мина”, Бургаски минерални бани;
9. Почивна станция “Свети Мина - 2”, Бургаски минерални бани;
10. Почивна станция “Жива вода”, Сливенски минерални бани;
11. Балнеохотел “Тинтява”, гр. Вършец;
12. Вила “Тинтява”, гр. Вършец;
13. Хотел “Здравец”, гр. Тетевен;
14. Хотел  “Люляци” , гр. Габрово;
15. Климато-балнеолечебен хотел “Павел баня”, гр. Павел баня; за този санаториум съм чувала ДОБРИ отзиви
16. Балнеохотел “Загоре”, Старозагорски минерални бани;
17. Балнеохотел “Роза”, гр. Стрелча;
18. Хотел “Диана”, парк Родопи.

http://www.nssi.bg/

# 77
  • Мнения: 1 365
Аз ходих в този санаториум в Кюстендил преди време и беше по НОИ, но не си спомням какви документи ми искаха...

# 78
  • Мнения: 1
nikita_02  за съжаление аз немога да ти помогна защото съм на собствени средства в Поморие и несъм се интересувала,но надявам се някой от момичетата са запознати и ще ти одговорят.Успех ти желая.
         zdraveite bihte li mi dali nomera na sanatoriuma v pomorie mersi

# 79
  • Малта
  • Мнения: 1 126
ЕТО МАЛКО инфо за Калните бани:
от София може да се правят резервации за цяла  България в „Специализирани болници за рехабилитация-Национален комплекс" ЕАД (София, бул. Васил Левски 54; тел. 02/987 46 11 begin_of_the_skype_highlighting              02/987 46 11      end_of_the_skype_highlighting и 02/987 31 76 (а това са директно в филиал Поморие - Телефони: 0596/2 41 50 ; 0596/2 41 50)

ИМА и ОЩЕ ЕДИН (който според моите проучвания е по-евтин, но май е и с по-труден достъп)

Болнична база за лечение, рехабилитация и профилактика "Св. Георги Победоносец" - гр.Поморие към Министерство на Отбраната - Военно медицинска академия - София; Тел.: 0596/22055; 0596/22055; Факс: 0596/23145; GSM: 088 253244

ЗАПОВЯДАЙ!!! (хубаво е да се четат темите, че така ги спамим с една и съща информация)  Sunglasses

# 80
  • Мнения: 118
Кални бани по всяко време на годината ли могат да се правят или има определен сезон, който е най благоприятен?

# 81
  • София
  • Мнения: 35 950
Кални бани по всяко време на годината ли могат да се правят или има определен сезон, който е най благоприятен?

По всяко време Simple Smile

# 82
  • Мнения: 165
Преди месец се върнах от кални бани-Кюстендил.Платих си само процедурите,нощувахме в хотел само за 20лв на вечер,който е на 100метра от санаториума и стаите си бяха много добри.Доволна съм от калните бани и въобще от персонала,които бяха доста внимателни-))Иначе условията в санатоиума не са кой знае колко мизерни,важен е крайния резултат Praynig Praynig Praynig

# 83
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Преди месец се върнах от кални бани-Кюстендил.Платих си само процедурите,нощувахме в хотел само за 20лв на вечер,който е на 100метра от санаториума и стаите си бяха много добри.Доволна съм от калните бани и въобще от персонала,които бяха доста внимателни-))Иначе условията в санатоиума не са кой знае колко мизерни,важен е крайния резултат Praynig Praynig Praynig

 newsm17 newsm17 newsm17 И АЗ ТАКА се НАДЯВАМ на СКОРОШЕН РЕЗУЛТАТ preggo newsm32 след кални бани в Поморие ... Казват че калта действала 3, м. след процедурите  Thinking аз през Август бях ... Тъкмо МУ Е ВРЕМЕ  EFP

УСПЕХ на ВСИЧКИ!! Praynig

# 84
  • Мнения: 165
Стискам палци,medimed Praynig Praynig PraynigДано скоро време имаме хубави новини и да се подготвяме догодина да мием бебешки дупенца  bouquetАз иначе си чакам обаждане от фонда,но като чета докъде са стигнали,направо незнам дали да не събираме парички и да отиваме в клиниката...Нашият номер е 90.. Thinkingа засега са стигнали едва до 70..последно четох...

# 85
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Стискам палци,medimed Praynig Praynig PraynigДано скоро време имаме хубави новини и да се подготвяме догодина да мием бебешки дупенца  bouquetАз иначе си чакам обаждане от фонда,но като чета докъде са стигнали,направо незнам дали да не събираме парички и да отиваме в клиниката...Нашият номер е 90.. Thinkingа засега са стигнали едва до 70..последно четох...

И аз мисля след Нова Година да подавам документи към фонда .. обаче друг проблем се яви, ориентирала съм се към Клиника Малинао и д-р Стаменов ... но момичета от форума казват, че клиниката спряла да записва до 2012 г. ?!?!  Shocked
ПРЕДСТАВЯШ ли си ???????!!!!!!!!!!!!!

Ти към коя клиника си се насочила?

# 86
  • Мнения: 115
Здравейте на всички!!! Немога да съм сигорна на 100% че калните бани в Поморие са ми помогнали,но е факт че след 7г. неизяснен стерилитет,три месеца след процедурите там съм бременна newsm44 .За това моето мнение е че неса за подценяване.Успех на всички.

# 87
  • Малта
  • Мнения: 1 126
gerito b-s., Това е СТРАХОТНО!!! сас сигурност и процедурите са помогнали и спокойствието ... Между другото сори само МИнералните Бани помагат  Wink Аз лично забременях след СПА почивка с Минерални бани, като киснех непрекъснато във Минералната вода (за съжаление беше извънматочна, но все пак бременност имаше)

Много се радвам за теб и това което сподели тук, че хората са доста скептични ... а процедурите са хубави  newsm37
ти колко процедури направи? и само ли беше или с мъжа и той на кални бани? Питам защото аз направих само 6 и май бяха малко  Thinking

УСПЕШНИ 9 месеца ти желая и да се роди мнага здрав и хубав бебок от калните бани  Simple Smile Wink Praynig

# 88
  • Мнения: 115
medimed  благодаря ти за пожеланието.И двамата с мъжът ми направихме по 10процедури.Тогава докторът който е там(забравих му името) каза ,че най голям ефект от калта ще има след 3м. и ако неми помогне да забременея то ще е добра подготовка на организма за инвитрото което ми предстои.За моя голяма радост не се стигна до там.Сега се моля всичко да е наред до края.Много сажалявам че с теб се е случило така.Много успех за напред. Hug

# 89
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,
Преди 1г. доктор Продромов ми назначи курс от 10 кални бани - тип комбинизон, до кръста+вагинален тампон. Бях с хормонално нарушение. След 1г. хотмоните ми влязоха в що годе норми. Със съпруга ми се опитваме от 2г. да забременея. Преди около 2 седмици направих спонтанен аборт, не знаех че съм била бременна, защото самият аборт се случи няколко дни след като трябваше да ми дойде. Отидохме в Поморие и доктора ми каза, че след като се  еполучила бременност все пак е някакъв напредък, но мен това не ме успокоява, защото на мен това ми е втори спонтанен аборт - тогава все още бях с предишния си приятел и забременях от първия път, но в началото на втория месец абортирах спонтанно и ми правиха кюртаж. Калта може и да действа, незнам. 13 лв. е всяка процедура, прегледа е 20 лв., аз понеже живея в Несебър и пътувах всеки ден

Общи условия

Активация на акаунт