фоликуметрия

  • 3 213
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
възможно ли е на 9-ти ден от цикъла фоликула да е 9мм., а на 14-я вече да го няма, т.е. да се е спукал? на 11-я не можа да се види - док каза, че е застанало черво пред яйчника. теста Ову Клиър беше + на 13-ти ден, а на Овю беше -
док каза да се доверя на тестовете щом не виждаме фоликул на 14-ти ден, значи е имало овулация???

# 16
  • Мнения: 1 334
pisss,смени си лекаря.Само това мога да ти кажа Peace Ако и на ехограф не може да види спукан фоликул ooooh! Не е нормално лекар да се доверява на тестове за овулация,БТ...ехографа ти е 100 % информация.

# 17
  • Мнения: 390
обяснява ми защо не може да се види течността от спукания фоликул. смятам, че ако радте с по 2мм на ден, е възможно да е минала ову на 14-ти ден. другия месец ще пробвам при длуг док, ако не е станало. възможно ли е да не е видял доминантния фоликул, т.е. да не се е спукал още. като си гледам и графиката, по-скоро ми предстои ову. няма как да изчезнат фоликулите от 9-я ден - имаше един 7мм и един 9мм

# 18
  • София
  • Мнения: 232
pisss,смени си лекаря.Само това мога да ти кажа Peace Ако и на ехограф не може да види спукан фоликул ooooh! Не е нормално лекар да се доверява на тестове за овулация,БТ...ехографа ти е 100 % информация.
Peace подкрепям мнението!

А иначе мисля, че днес ти е овуто, след вчерашния положителен тест и БТ=36.2 на 12 ден.
Така, че хвърляй се в приключения  luvbed и приятен и успешен улов!  Hug

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
lorencheto защо не си правиш тестове за овулация и ще разбереш кога си!Успех.
Peace

# 20
  • Мнения: 1 334
възможно ли е да не е видял доминантния фоликул
Е точно това говори лошо за него,именно защото не го е видял.Съвсем наскоро имаше един такъв случай с една съфорумка.На предния ден лекарката не вижда абсолютно никакъв доминантен фоликул,момичето обаче си прави тест за О на следващия ден и той излиза +.Отива пак при същата лекарка и "О,чудооо" тя го "вижда"...цели 24 мм.Уверявам те,фоликул не може да порастне изведнъж за 24 часа.Но лекари такива-бол,за съжаление Close

# 21
  • Мнения: 390
ясно е, че за един ден не може да нарастне толкова много. предния месец беше 19мм и на другия ден теста беше +. ако и сега е така, по мои сметки излиза, че е възможно днес вече да е спукан и течност да не е видял. вчера единия тест беше +, на другата марка беше -. да видим днес как ще е.
ако се е спукал вчера или днес, може ли в понеделник да се види с ехограф или вече е прекалено късно?

# 22
  • Мнения: 1 334
Ще се види пукнат фоликул преди 2 дни,разбира се Peace Но ако е пак същия лекар,не съм много сигурна Laughing

# 23
  • Мнения: 390
извинявай, ания, но не разбрах отговора ти. може би имаш предвид след два дни? мога да отида веднага след уикенда да видим дали е имало ову, т.е. щом днес док казва, че е покнат, трябва да се види течност? или жълто тяло, каквото и да представлява това? ще търся друг лекар, за вагинален ехограф.

# 24
  • Мнения: 1 334
може би имаш предвид след два дни?
Когато отидеш в понеделник и ако фоликула вече се е пукнал,то това е било преди 2 дни.Казвам условно 2 дни,той може и утре да се пукне.Вижда се жълтото тяло и течността зад матката.

# 25
  • Мнения: 390
благодаря! сега се чудя при кого да отида. че от специалисти вече ми се изчерпа списъка? все се ходи със записване от преди месеци

# 26
  • Мнения: 871
възможно ли е да не е видял доминантния фоликул
Е точно това говори лошо за него,именно защото не го е видял.Съвсем наскоро имаше един такъв случай с една съфорумка.На предния ден лекарката не вижда абсолютно никакъв доминантен фоликул,момичето обаче си прави тест за О на следващия ден и той излиза +.Отива пак при същата лекарка и "О,чудооо" тя го "вижда"...цели 24 мм.Уверявам те,фоликул не може да порастне изведнъж за 24 часа.Но лекари такива-бол,за съжаление Close
Попаднах на учебник по физиология и не се сдържах да копна едно изречение- "Фоликулът се се увеличава от около 1 на 12-16 мм непосредствено преди овулацията."
Така че явно лекарката е права.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 868
1 вероятно е един сантиметър.Иначе от 1мм до 12-16мм не е възможно!

# 28
  • Мнения: 9 093
Аз досега, за четири години във форума, не съм чула или видяла за случай, в който фоликулът да стане от 1 на 12, камо ли 16 Rolling Eyes
Затова се ходи през няколко дни преди овулация, за да се следи как ис колко нараства фоликулът и кога евентуално ще се пукне. Ако растеше за 1 ден...това "непосредствено" надали значи - 10 дни преди овулация.

Пожелавам ви да попаднете на кадърни гинеколози Hug
И не правете компромис със себе си, защото все пак е на ваш гръб...

# 29
  • Мнения: 390
момичета, па кще ходя да гледаме фоликул след седмица. питането ми е какво друго се гледа - лигавица, течност? за какво да настоявам пред док?

Общи условия

Активация на акаунт