Спа хотелите в България. ВПЕЧАТЛЕНИЯ И РАЗОЧАРОВАНИЯ !!!

  • 132 414
  • 771
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 803
Ели6 благодаря за съпричастието, ако ми остане време ще се позанимая с тях, защото за да отидеме където и да било с деца изисква организация и ако си недобре посрещнат е кощунство!!! А и отношението в крайна сметка трябва да се промени, навсякъде по света местата за почивка се развиват по посока това семействата да почиват , заедно с децата си, а не тези хотелски бази да се ползват само за секс туризъм и дейности със съмнителна репутация.
Но да споделя и хубави места където бяхме през годината, защото сме големи фенове на спа и водата изобщо, така че :
 *  хотел Германея в Сапарева баня, малко хотелче , добро обслужване, добра кухня , малък басейн с топла вода и сауна , налични шезлонзи вътре около басейна, люк във вид на купол над самия басейн, дистанционно отваряем . Там температурата на моменти е много висока, защото там е най-горещият минерален гейзер в Европа. Ползваме го след обиколки на 7-те рилски езера , след преход за мускулна релаксация е еее просто размазващо  Hug Hug Hug
* Банкя палас откритият басейн през лятото е страхотен, има 3 сектора , за бебета около 50см. дълбочина, там си отгледах близнаците през лятото, големия басейн е с връзка към малкия във форма на бъбрек с лекота се пускаш да поплуваш след като си обслужил бебетата и отделно има един който е за подрастващи младежи и хора , които не плуват, всмисъл по-плитък . Има люлки и разкошна зелена трева, шезлонзи също. Хомотермален извор, т.е. водата не е топла. За лятото е разкош
* с. Ягода, т.като съм студентка в Тракийския и ми се налага да преспивам на хотел в Ст. Загора , съм обиколила Ст.загорските мин. бани и спа хотелите в околността. Този го препоръчвам, защото еединственият, който е отоплен, всмисъл има нагреватели , които се включват освен минералната вода, която не е много топла. Тук говоря за голям басейн  с шезлонзи, закрит , отделно има сауна , вана и масажи. Кухнята не е нещо особено , но човек може да отиде и другаде да хапне.
Това за сега , че стана много обширно  Laughing Laughing Laughing

# 61
  • Мнения: 19 525
Ели6 благодаря за съпричастието, ако ми остане време ще се позанимая с тях, защото за да отидеме където и да било с деца изисква организация и ако си недобре посрещнат е кощунство!!! А и отношението в крайна сметка трябва да се промени, навсякъде по света местата за почивка се развиват по посока това семействата да почиват , заедно с децата си, а не тези хотелски бази да се ползват само за секс туризъм и дейности със съмнителна репутация.
Но да споделя и хубави места където бяхме през годината, защото сме големи фенове на спа и водата изобщо, така че :
 *  хотел Германея в Сапарева баня, малко хотелче , добро обслужване, добра кухня , малък басейн с топла вода и сауна , налични шезлонзи вътре около басейна, люк във вид на купол над самия басейн, дистанционно отваряем . Там температурата на моменти е много висока, защото там е най-горещият минерален гейзер в Европа. Ползваме го след обиколки на 7-те рилски езера , след преход за мускулна релаксация е еее просто размазващо  Hug Hug Hug
* Банкя палас откритият басейн през лятото е страхотен, има 3 сектора , за бебета около 50см. дълбочина, там си отгледах близнаците през лятото, големия басейн е с връзка към малкия във форма на бъбрек с лекота се пускаш да поплуваш след като си обслужил бебетата и отделно има един който е за подрастващи младежи и хора , които не плуват, всмисъл по-плитък . Има люлки и разкошна зелена трева, шезлонзи също. Хомотермален извор, т.е. водата не е топла. За лятото е разкош
* с. Ягода, т.като съм студентка в Тракийския и ми се налага да преспивам на хотел в Ст. Загора , съм обиколила Ст.загорските мин. бани и спа хотелите в околността. Този го препоръчвам, защото еединственият, който е отоплен, всмисъл има нагреватели , които се включват освен минералната вода, която не е много топла. Тук говоря за голям басейн  с шезлонзи, закрит , отделно има сауна , вана и масажи. Кухнята не е нещо особено , но човек може да отиде и другаде да хапне.
Това за сега , че стана много обширно  Laughing Laughing Laughing
Ето няколко идейки за почивка близо до София! Благодаря за инфото!

# 62
  • Мнения: 5 794
Ели6 благодаря за съпричастието, ако ми остане време ще се позанимая с тях, защото за да отидеме където и да било с деца изисква организация и ако си недобре посрещнат е кощунство!!! А и отношението в крайна сметка трябва да се промени, навсякъде по света местата за почивка се развиват по посока това семействата да почиват , заедно с децата си, а не тези хотелски бази да се ползват само за секс туризъм и дейности със съмнителна репутация.
Но да споделя и хубави места където бяхме през годината, защото сме големи фенове на спа и водата изобщо, така че :
 *  хотел Германея в Сапарева баня, малко хотелче , добро обслужване, добра кухня , малък басейн с топла вода и сауна , налични шезлонзи вътре около басейна, люк във вид на купол над самия басейн, дистанционно отваряем . Там температурата на моменти е много висока, защото там е най-горещият минерален гейзер в Европа. Ползваме го след обиколки на 7-те рилски езера , след преход за мускулна релаксация е еее просто размазващо  Hug Hug Hug
* Банкя палас откритият басейн през лятото е страхотен, има 3 сектора , за бебета около 50см. дълбочина, там си отгледах близнаците през лятото, големия басейн е с връзка към малкия във форма на бъбрек с лекота се пускаш да поплуваш след като си обслужил бебетата и отделно има един който е за подрастващи младежи и хора , които не плуват, всмисъл по-плитък . Има люлки и разкошна зелена трева, шезлонзи също. Хомотермален извор, т.е. водата не е топла. За лятото е разкош
* с. Ягода, т.като съм студентка в Тракийския и ми се налага да преспивам на хотел в Ст. Загора , съм обиколила Ст.загорските мин. бани и спа хотелите в околността. Този го препоръчвам, защото еединственият, който е отоплен, всмисъл има нагреватели , които се включват освен минералната вода, която не е много топла. Тук говоря за голям басейн  с шезлонзи, закрит , отделно има сауна , вана и масажи. Кухнята не е нещо особено , но човек може да отиде и другаде да хапне.
Това за сега , че стана много обширно  Laughing Laughing Laughing
pitia,не разбрах, последния хотел в Ст.загорските мин. бани ли е или в с.Ягода и какви са цените там?

# 63
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
"Велина",  Велинград -  много чист басейн с топла вода. Хотелът е с добро обслужване и вкусна храна.

"Дива",  Чифлик (до Троян) също е с добро обслужване, чист басейн и с трудно уреждане с резервации за уикенда...

  ooooh!обаче спа хотел Орфей - Девин  е прецакване отвсякъде  Sick Sick Sick мръсна мътна вода в басейните,  вечер не пускат помпите да се пречисти. Няма климатици в стаите, а е 5 звезди..... някой мозък беше решил освен тревата наоколо постоянно да се полива и детската  площадка за игра, поради което мъниците газеха в една педя кал,  
 Shocked Shocked Shocked  а като се пуснат от пързалката дупетата им буквално залепваха в образувалата се тиня.....

# 64
  • София
  • Мнения: 803
Извинявайте , че чак сега , пропуснала съм да се уточня - с. Ягода хотел спа Терма е дестинацията . Коментирах региона около Стара Загора и малко хаотично излезе.
Та в х-л Терма , ако ползате само басейна , като преминаващи оттам е 7лв. + халат 3лв. , а престой за двойна стая 100лв. , в която цена влизат всички спа услуги т.е. басейн ,  сауна , парна баня мисля също , без масаж.
Сега дайте малко инфо , за около София нещо като Пчелина и Долна баня , някой ако е ходил да препоръча хотел , басейн ...ей такива глезотийки  Hug Hug Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 1 724
Двореца, Велинград страхотни топила,няма никъде такива, хубав външен басейн, отвратителен вътрешен, нелоши масажи, голям плюс е отделената зала  за напушачи на ресторанта, много удобно за семейства с деца.
Олимп, Велинград - малък вътрешен басейн, процедурите също не стават, но персоналът беше ок.
Катарино - страхотна гледка, добра СПА част, но без басейна, това е най-отвратително проектирания басейн, които съм виждала, зе персонала съ присъединявам - ходила съм три пъти, все различен и все по-невменяем...
Аугуста- прекалено голям, ресторантът е като казармена столова, за лятото е по-добре, дано още да си стои една китайка, която имаше отделен център в мазето, но работи фантастично...Въртешният басейн има и отделна част за деца, доста  топла...
Хисар, Хисаря- добро СПА, басейните също са ок, макар и вътрешният да е доста хладен, не съм доволна от храната, изобщо...
Общото впечатление зависи много от основната цел- масажи, или предимно спорт и плуване, или просто по-пасивна почиква...., както и от факта дали има деца, тогава трябва да се търси и подходящ басейн за тях,съответните удобвства и т.н

# 66
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да споделя и аз моя опит:


СПА Хотел Light
- Велинград - приятен хотел, хубав ресторант, но без вътрешен басейн. Не мога да си обясня как така СПА хотел ще има само външен басейн  newsm78
СПА процедурите бяха ок, но нямаше особено разнообразие.





 Нещо си се объркала,не знам кога сте ходили,но има вътрешен басейн.
 За първи път ходихме преди около 3 години,тогава нямаше.Наскоро пак попаднахме там,вече има басейн.Вярно доста малък,но за деца е кеф. Peace

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 13:42 от Фантичка

# 67
  • Мнения: 2 242
ние напоследък се глезим из Велинград, но отдавна ми се ще да ида на Вила Рока-Банско (преди няколко години познати ми я препоръчаха)
пак прегледах темата, но само Лу е писала отзиви за там
ще се радвам да прочета повече впечатления (лични или от познати)? спа-то как е

# 68
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да споделя и аз моя опит:


СПА Хотел Light
- Велинград - приятен хотел, хубав ресторант, но без вътрешен басейн. Не мога да си обясня как така СПА хотел ще има само външен басейн  newsm78
СПА процедурите бяха ок, но нямаше особено разнообразие.




 Нещо си се объркала,не знам кога сте ходили,но има вътрешен басейн.
 За първи път ходихме преди около 3 години,тогава нямаше.Наскоро пак попаднахме там,вече има басейн.Вярно доста малък,но за деца е кеф. Peace

Не съм се объркала, когато ходихме нямаше вътрешен басейн  Laughing

Нали не мислиш, че просто не съм го забелязала?  Joy

# 69
  • София
  • Мнения: 6 574
В Лайт това вътрешното е джакузи  Grinning.

моят фаворит за рамките на БГ е това:
http://www.spahotelcalista.com/ - писала съм го и в белия списък, няма да се повтарям и тук, че някой ще реши, че му правя прекалена реклама или съм в родниниски връзки със собствениците bowuu, но горещо препоръчвам. Тъпото е че до началато на март няма места за уикендите.  Sad

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 22:28 от bibi

# 70
  • Мнения: 342
Цитат
В Лайт това вътрешното е джакузи  Grinning.

моят фаворит за рамките на БГ е това:
http://www.spahotelcalista.com/ - писала съм го и в белия списък, няма да се повтарям и тук, че някой ще реши, че му правя прекалена реклама или съм в родниниски връзки със собствениците bowuu, но горещо препоръчвам. Тъпото е че до началато на март няма места за уикендите.  Sad
Вече трета година се бях засилила към Велинград.Ходим към края на януари и винаги през седмицата е много спокойно а и цените са за нисък сезон.Тази година обаче направо голяма дилема настана с този хотел Калиста който препоръчваш.Тъкмо мислех да звънкам в хотела да питам за някакви пакетни цени ,а то пък места няма ooooh!Ще звъня за всеки случай ако пък не ще пробвам през агенция или в краен случай от неделя до четвъртък ще правя резервация.
bibi ,дано се доближават вкусовете ни че понякога такива противоречиви мнения чета за един и същи хотел че направо са обърква човек какво да избере.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 574
bibi ,дано се доближават вкусовете ни че понякога такива противоречиви мнения чета за един и същи хотел че направо са обърква човек какво да избере.
а тази тема е 100%-това доказателство на твърдението ти  Mr. Green.
п.с. аз съм леко претенциозна по онтошение на хотелите. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 19 525
А освен хубавия спа хотел Калиста, наоколо има ли къде да се отиде, че Старозагорски минерални бани нещо не ми звучи много примамливо...да ме прощава, ако някой се обиди, но никога не съм ходила там и затова питам.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 574
А освен хубавия спа хотел Калиста, наоколо има ли къде да се отиде, че Старозагорски минерални бани нещо не ми звучи много примамливо...да ме прощава, ако някой се обиди, но никога не съм ходила там и затова питам.
има възможности за еко и културен туризъм Grinning . ако трябва да бъда съвсем честна местността беше доста занемарена и преди 5-6 г имаше само станции на разни ведомства и ТЕЦ-ове. Сега покрай 3-4 те новопосртоени и новореноновирани хотела нещата започват да си идват на мястото. в никакъв случай не е е застроено като велинград или сандански например, защото е на около 15 км извън града.

# 74
  • Мнения: 1 894
bibi, а кафенета и ресторанти извън хотелите има ли? И не видях, но има ли детски кът в хотела? Смятам да го посетим при първа възможност, но през седмицата. Ако някой е ходил през седмицата, нека сподели дали пак всичко е ок. Защото в повечето хотели, когато не са пълни и обслужването им не е на ниво.

Общи условия

Активация на акаунт