киселини

  • 2 015
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Аз пиех газирана вода и дьв4ех дьвки Grinning

# 16
  • Мнения: 4 753
А на мен гинеколожката защо ми каза да избягвам газирано по време на бременността...   newsm78 

# 17
  • Мнения: 7 723
А на мен гинеколожката защо ми каза да избягвам газирано по време на бременността...   newsm78 
 

  33uu

...сигурно газировката подпомага извирането на стомашни газове
на горе, към хранопровода...знам ли... Thinking

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 00:22 от Руска

# 18
  • Мнения: 4 784
1/3 чаена лъжичка проста сода за хляб, с малко вода да прокараш содата и проблемът е решен за минута. За какво ти е да купуваш медицински бъркочи?
Naughty Naughty Naughty
"Много хора смятат, че киселините лесно се премахват с лъжичка сода за хляб. Това действително успокоява, но е много вредно за стомаха. Содата води до обратното, т.е. бързо неутрализира високата киселинност, но и подава сигнали на стомаха за производство на още киселина. Така се получава порочен кръг. Освен това содата предизвиква отделяне на газ, което води до оригване и като фонтан изхвърля киселината нагоре към хранопровода." д-р Панко Станчев -  медицински център "Пансанус"

# 19
  • Мнения: 27 524
1/3 чаена лъжичка проста сода за хляб, с малко вода да прокараш содата и проблемът е решен за минута. За какво ти е да купуваш медицински бъркочи?

  Stop Употребата на сода бикарбонат не се препоръчва изобщо. Тя съдържа високи количества натрий, което води до задържане на вода от организма, което влачи други негативи след себе си.  Peace

А на мен гинеколожката защо ми каза да избягвам газирано по време на бременността...   
 
...сигурно газировката подпомага извирането на стомашни газове на горе, към хранопровода...

Руске, да не си цапнала две-три  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 7 723
....
....
...сигурно газировката подпомага извирането на стомашни газове на горе, към хранопровода...

Руске, да не си цапнала две-три  Joy Joy Joy
newsm09................................ Crossing Arms
Ай, изкажи си тогава ти по- компетентно по въпроса  Whistling Crossing Arms Joy

 

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817

 Peace На мен много ми помагаше  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Студено сурово прясно мляко облекчаваше болката, когато тръгнат гадните киселини да се разхождат из хранопровода.

# 23
  • Мнения: 265
Аз имах киселини и повръщах цели седем месеца и когато отидох на гастроентеролог, доктора ми каза че не трябва да се пият лекарства и ме посъветва само в краен случай да пия по малко сода разредена с малко вода.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз нямах този проблем,но моя приятелка имаше и пиеше талцид

# 25
  • Мнения: 127
Содата не я препоръчвам.Аз имах ужасни киселини,отвратителни,от шестия месец на бременността.Содата облекчава само временно,след час-два е същата хубост.На мен най-много ми помагаше "чопленето" на семки,100% действие,смазвах огромни количества,но ми помагаше.Разбира се има моменти,в които нищо не помага.Никога не съм пила лекарства,от гинеколога ми знам,че не са никак полезни.
Основни съвети за предпазване: избягвай да ядеш домати и производните му-лютеница,дом. сок и т.н. Пърженото също предизвиква киселини...Забравила съм вече какво още дразнеше стомаха ми,но има достатъчно литература,която можеш да прочетеш.
Много важно:спи на по-високо,аз спях на две дебели възглавници,не се тъпчи с храна,хапвай по-по малко и по начесто.

# 26
  • София
  • Мнения: 389
Аз открих ментовите бонбони за смучене. Помагат ми.

# 27
  • Мнения: 1 671
Избягвах всякакви тежки храни и пиех Квамател при нужда.  Tired

# 28
# 29
  • Мнения: 27 524
Ай, изкажи си тогава ти по- компетентно по въпроса  Whistling Crossing Arms Joy

Стига пък ти се засяга от всичко  Simple Smile
Иначе - изказала съм се вече  Peace

Общи условия

Активация на акаунт