за погачата отново

  • 1 229
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Едва ли щеше да задаваш такива въпроси, ако имаше сериозно отношение към религията, чиито канони - уж - искаш да следваш. Намирам, че повтарянето на някакви псевдорелигиозни действия, без да се влага смисъл в тях, твърде силно намирисва на идолопоклонничество.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
В църквата ходихме само аэ и съпруга ми

И ние така, там се чете молитва на майката и бебето.

После у дома - само жени и само сладки неща, а мъж ми с мъжете им - в кварталната кръчма на мезета и каквото там върви с мезетата  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 583
Да ,на тайнството в църквата могат да присъстват мъже,на ритуала  у дома се събират само жени...,но от тук нататък какво и как се прави е много различно в различните краища на БГ.На мен ми казаха,че питата се разчупва от девствено момиче,бебето се държи от млада жена ,която го върти към 4 посоки на света и нарича да е здраво,умно и т.н...всички поканени трябва да оставят пари,които се връзват в бяла кърпа нависоко и т.н..,но тук прочетох и други неща,които доказват,че обичая е наистина различен .

Едва ли щеше да задаваш такива въпроси, ако имаше сериозно отношение към религията, чиито канони - уж - искаш да следваш. Намирам, че повтарянето на някакви псевдорелигиозни действия, без да се влага смисъл в тях, твърде силно намирисва на идолопоклонничество.

Имам свещеник към когото се обръщам ,когато имам въпроси свързани с тайнствата на църквата,така направих и на 40 ден на дъщеря ми преди да я заведа на църква ,защото не бях наясно какво точно се прави...той не ме анатемоса за незнанието ми ,нито ме нарече по-малко вярваща или християнка  и никога не го е правил.Не е нужно човек да бъде фанатик,за да спазва църковните догми,достатъчно е да носиш желанието и вярата в себе си...,а когато не знаеш и не разбираш да попиташ когото трябва.

# 19
  • Мнения: 336
Едва ли щеше да задаваш такива въпроси, ако имаше сериозно отношение към религията, чиито канони - уж - искаш да следваш. Намирам, че повтарянето на някакви псевдорелигиозни действия, без да се влага смисъл в тях, твърде силно намирисва на идолопоклонничество.

Мила Кати, не виждам нищо нередно във въпроса на момичето. Ако у теб се надига негодувание от подобни запитвания просто ги пропускай и не отговаряй. Мисля, че и другите момичета биха се съгласили с мен.

Извинявам се на авторката, че спамя темата й.

# 20
  • Мнения: 4 753
Казват че само жени защото те били орисниците на бебето. Но според мен всеки си прави както си иска .

И аз така знам, но вкъщи каних всички....

# 21
# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Да, могат. Мъжа ми беше с нас! Peace
Peace

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние бяхме само жени Peace

# 24
  • Мнения: 1 520
Ето тук (в "Дом и семейство") има интересна тема във връзка с каненето само на жени без деца. Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237904

# 25
  • Мнения: 512
В църквата ходихме само аэ и съпруга ми

И ние така.  В църквата само ние с мъжа ми, а вкъщи празнувахме само жени и деца!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт