Преждевременно раждане в 36 г.с. - съвети?

  • 36 238
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
ЧЕСТИТА РОЖБА!
Вече пиша в тийн темите, пък съм се родила доста по-фина и по-бърза госпожица.

# 16
  • Мнения: 11 007
Честита рожба! Hug
Дъщеря ми се роди с планово секцио в 37 г.с. - 2,850 кг и 49 см, изписаха я 2,650 кг. Съвсем нормално, не сме правили нищо специално.
Вашето бебе си е много добре на размери и килограми, не е недоносено и няма защо да се притеснявате.  Hug

# 17
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Първо ЧЕСТИТО! Не се притеснявай, аз съм се родила точно 9 дена след като майка ми е влязла в деветия месец и съм била 2700. Хем преди 30 години медицината далеч не е била на това ниво, на което е сега. Така че, споко. Всчико ще е наред.

# 18
  • Мнения: 953
Честито !   bouquet

След като лекарите са казали, че детето няма проблеми значи е така и не е необходимо да се тревожиш.  Толкова много деца вече се раждат в 40 г.с. с тегло 2.600-3,00 кг.
Моето се роди два дена преди термина 2,700 кг и аз като теб се шашнах, че е много малка но тя бързо си навакса.
Всички бебета са много заспали първите дни след раждането и на тях не им е лесно.


# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито  bouquet
Щом доктора казва,че всичко е О.К.довери му се Hug

# 20
  • Мнения: 22 444
Първо честито бебче, хубаво е че няма проблеми с дишането, а и 36та седмица си е ок.
Имай предвид, че в началото доста ще спи, добре е да го слага на гърда и да се опита да кърми, в началото ще отнеме малко повечко време.

# 21
  • Мнения: 4 753
Радвайте се на мъничето...   Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Големият ми син се роди в 36 г.с., 2850 гр., 50 см. Нямаше никакъв проблем с адаптацията.
Честита рожбичка  bouquet.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито бебче, да Ви е живо и здраво Hug, а съпругата бързо да се възстанови и да си ги прибереш по-скоро.
Може да надникнеш тук Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 185
Честито бебче!!! Имоят син се роди с абсолютно същите размери две седмици преди термин!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Честито татенце   bouquet да ти е жив и здрав юнакът.
Забрави думата недоносено - младежът ти даже не е бил в кувиоз.
Определено ще е  по-слабичко от другите, възможно е да не му стигат силите да цока първите дни, препоръчвам ти, ако жена ти е купила помпа за изцеждане да и я занесеш, за да стимулира слизането на кърмата.

# 26
  • Мнения: 872
Честито, живо и здраво да ви е детенцето!Щом има зрялост на белите дробове,килограмите нямат кой знае какво значение,а и те са си съвсем добре.Дъщеря ми се роди 39 седмица 2300гр и не сме полагали по-различни усилия от обичайните за едно новородено. А то може да е по-сънливо и заради жълтеницата,ако има такава. Бързо възстановяване на майката  Hug

# 27
  • Мнения: 331
Бебчето ви не е недоносено - нали все пак е родено след като майката е започнала 9-тия месец? И нашата бебка се роди в 36 г.с., нямаше и 2,500. Не са я слагали в кувьоз или нещо друго, само аспирация, за да заплаче. Вярно, че в епикризата й пише 'недоносеност', но засега (да чукна на дърво) всичко си й е наред.

Честито ви детенце!

# 28
  • Мнения: 3 595
Честито бебче да е здравичко и щастливо!
И аз не мисля, че е недоносено в 36та г.с.

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 16:07 от лято

# 29
  • София
  • Мнения: 39 775
Честит ви фъстък Simple Smile
Моя термин също беше за 23ти юни, но родих на 30ти май - 2400, 45см. Алекс ми го дадоха още същият ден. В началото започна да сваля в кг, но след това започна да наваксва.
Щом лекарят е казал, че няма проблем, явно е така Simple Smile Радвайте се на бебчо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт