Сладоледа не вреди,ако след изяждането му погалнем чаша гореща вода!

  • 17 378
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Това ще е някаква шега. Всеки знае, че горещо след студено не се яде, особено вредно е за емайла на зъбите. А и не знам колко ненормален трябва да е човек, за да накара детето си да изгълта цяла чаша вода след като се е натъпкало със сладолед.
Отдавна съм установила, че от сладолед, вятър и спане на отворен прозорец не се настива  Mr. Green Други са причинителите на ангините; горките деца, които ядат стопен сладолед.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Сладоледът сам по себе си е полезен.
Не помня точно какво беше, нещо свързано със структурата на замразената вода, която става полезна. Не смея да продължа, щото трябва да си припомня, за да не звуча дебилно Crazy
След като се размрази водата до един или два часа/ не помня точно колко/ има лечебни свойства, дължащи се на запазените молекулни структури. Дори и викат " жива вода ", защото помнела структурите си. Това се отнася обаче за чистата вода без примеси. Поради което не вярвам да предава на сладоледа лечебни свойства.

# 17
  • Мнения: 4 371
Никога сладоледът не ми е вредил. Но виж, ако навън е 30 и нещо градуса и глътна чаша гореща вода, тогава гаранция ще си навредя.

# 18
  • Мнения: 2 124
Не смятам, че сладоледът вреди по някакъв начин на гърлото, а специално ангината няма никаква зависимост от студено време , храна и напитки, защото се предизвиква от бактерии.

Чай в горещо време е препоръчителен, за да не става рязка разлика между външна и вътрешнотелесна температура - затова арабите масово се наливат по цял ден с чай.

# 19
  • Мнения: 1 092
При ангина се препоръчва от лекари да се яде сладолед и да се пие студено.

На децата си разрешавам сладолед,по рядко по два,просто те не желаят повече.
Не смятам че от него се разболяват,даже когато са с кашлица им купувам целенасочено Wink

Виж, за чаша гореща вода не съм съгласна.
Меко казано е странно.Според мен!

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз не разрешавам на синът ми да яде сладолед, не защото ще се разболее, а защото масовият сладолед, който се продава съдържа в голямо количество БЯЛА СВИНСКА МАС !!!    За сметана, яйчен прах, мляко и т.н. може да се срещнат само в сладоледите в заведенията, където си ги приготват сами.За 2лева няма кой да сложи нито мляко, камо ли сметана.

За съжаление и аз много обичах сладолед.Една година след като видях к,во слагат не съм близвала.Е, вече ми поотмина и си попохапвам, но на детето твърдо не купувам.
Сори ако съм разочаровала някой. Mr. Green

Я, сподели в коя точно марка сладолед има свинска мас? Колко грама струва 2 лв.? И знаеш ли как изглежда изстудена свинска мас?

# 21
  • Мнения: 1 092
Аз не разрешавам на синът ми да яде сладолед, не защото ще се разболее, а защото масовият сладолед, който се продава съдържа в голямо количество БЯЛА СВИНСКА МАС !!!    За сметана, яйчен прах, мляко и т.н. може да се срещнат само в сладоледите в заведенията, където си ги приготват сами.За 2лева няма кой да сложи нито мляко, камо ли сметана.

За съжаление и аз много обичах сладолед.Една година след като видях к,во слагат не съм близвала.Е, вече ми поотмина и си попохапвам, но на детето твърдо не купувам.
Сори ако съм разочаровала някой. Mr. Green

тоя постинг съм го пропуснала Joy Joy Joy newsm18

ИЗВИНЯВАЙ,НИЩО ЛИЧНО Peace

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Защо в повечето отговори се говори за сладолед и ангина. Ниската температура / не конкретно сладоледа / може да предизвика и др. заболявания на гърлото. При мен например веднага се появява ларингит - от сладолед, от студено кисело мляко и т. н. За студени течности  не мога и да си помисля. Дори не помня от кога не съм пила такива, защото даже да не са много студени до вечерта или на др. ден гърлото вече ме боли. На детето давам сладолед след като го затопля малко в микровълновата, за да омекне. И аз също го ям така.

# 23
  • Мнения: 5 539
Ахаа, а пък аз се чудех защо ми е такова едно свинско, след като преям със сладолед Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
Това със свинската мас звучи абсурдно. При разтопяване сладоледът изобщо няма консистенция на мас, освен това далеч не е толкова мазен. Да не говорим за онези, любими на децата сладоледи, които са си чист замразен нектар, нямат и намек за някакви други примеси.

# 25
  • Мнения: 934
Отдавна съм установила, че от сладолед, вятър и спане на отворен прозорец не се настива  Mr. Green Други са причинителите на ангините; горките деца, които ядат стопен сладолед.
Аз също, но нямаше кой да убеди майка ми и баща ми - докъм 9-10 годишна възраст съм яла стопен сладолед Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна обича сладолед, купувам й. Във фунийка е хапвала най-много два. Обича да гледа ТВ с кутия сладолед в ръка Simple Smile Само трябва да я спра по някое време Simple Smile От сладолед до сега не ми се е разболявала.
Не знам дали обича разтопен сладолед. Аз лично много мразя. Помня мама как нарочно си разтопяваше сладоледа, че да можела да си го "пие" Simple Smile
Комбинацията сладолед + чаша вода (няма значение дали ще е студена, топла или гореща) ми звучи като "манджа с грозде". Мен би ме изстреляла директно в 00.

# 27
  • Мнения: 480
Сега и аз малко лаишки да се изкажа, но студеното (сладоледа) е полезен за болно гърло, защото не позволява на бактериите да се развиват и размножават. Смръзва ги, един вид  Mr. Green Докато горещото (както сме свикнали да даваме чайове и т.н.) създава благоприятна среда за тях и враговете-бактерии се радват на нов живот.  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 447
Аз даже знам, че при ангина е ок да се яде сладолед, даже едва ли не лекува.
Моят баща винаги когато е болен се лекува със сладолед и ефектът е положителен.
На дъщеря ми давам по един сладолед на ден.

# 29
  • Мнения: 4 965
Сега и аз малко лаишки да се изкажа, но студеното (сладоледа) е полезен за болно гърло, защото не позволява на бактериите да се развиват и размножават. Смръзва ги, един вид  Mr. Green Докато горещото (както сме свикнали да даваме чайове и т.н.) създава благоприятна среда за тях и враговете-бактерии се радват на нов живот.  Grinning


 Peace

И освен това, с чаша гореща вода /особено наведнъж и особено след сладолед или каквото и да е друго млечно произведение/ много лесно можеш да докараш на детето си разстройство /по-точно, ангина от сладолед няма как да хване - освен ако преди това някой с ангина не се е изкашлял, изкихал и т.н. фвътре, ама със сигурност ще му уредиш дежурно място в тоалетната през следващите 2-3 ч./. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт