Вечно Болно гърло

  • 1 010
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, всичкииии! Blush

Имам един проблем, който много ме мъчи вече от 2 години и то болно гърло. Първо да започна че съм жена на 22 г. От доста време насам страдам от болно гърло, като имам предвид е че винаги имам проблеми с гърлото. Имам много чести ангини, поне за мен са чести - в годината поне 3 пъти, но това не е всичко. Буквално почти през 1/2 седмици имам проблем с гърлото, дразни ме или почва да ми се подуват лимфните възли на вратлето и не мога да говоря нормално, понякога не мога преглъщам, понякога е с температура, понякогс просто отпадналост и това супер много ми пречи. Проблеми със сливиците ли имам не знам, те вече станаха на дупки от ангините които съм карала. Искам да вметна че съм пушач от миналото лято и си знам че от цигарите може да се дразни гърлото, но за мен не е нормално да ми се случва през седмица. Пък и преди като не пушех пак си имах проблеми.

Искам да ви кажа че ми омръзна на тази възраст да имам проблеми с гърлото и да пия постоянно антибиотици или авирон рапид(защото само това ми предписват навсякъде). Направо ще се разрева.

Преди 2 дни ме заболя гърлото понеже предната вече хапнах сладолед и от тогава насам ме боли,  подуто ми е на вратлето, има една трудност при преглъщане но не е много зле. Също така имам чувството че някакви секрети ми падат от зад носа в гърлото, не знам как да го обясня.  Сутрин имам храчки, които са с кафяво зелен цвят но само сутрин. И след като преглътна всеедно този секрет който ми пада в гърлото всеедно се разпространява навсякъде по хранопровода, наистина не знам как да го обясня но го усещам просто. И доста често ми се случва просто да усещам нещо като залък заседнал но не много, просто леко усещане че има нещо, но ми отминава и след някакво време пак. Понякога има и отпадналост, точно като настинка.

Ходих на ендокринолог за щитовидната жлеза, понеже си викам може да е от това, понеже имам и проблем с месечни цикъл- нередовен. Няма ми нищо - гледа ме на ехограф и правих кръвни изследвания.

Моята лична лекарка ме гледа и ми изписва антибиотик или по скоро авирон рапид почти винаги и това е. Оправям се, но проблема е че сякаш остава не излекувано, защото след някакво време 1 седмкца или 10 дни пак започва същото.

Моля ви, някой ако е имал такъв проблем, да ми каже какво да изследвам, къде да ходя. Ходила съм и на УНГ за друго нещо миналата година и ми каза че нищо ми няма, понеже прегледа всичко. За мен не е нормално просто толкова често да имам проблеми с гърлото. Млада съм а постоянно пия хапчета, грипексмакс и някакви такива.

Много ще съм благодарна ако някой ми даде съвет! Hearts

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 23:14 от pammwah

# 1
  • Мнения: 46 520
Изследван ли е гърлен секрет?

# 2
  • Мнения: X
Вероятно е бактерия, която рецидивира. Трябва да се вземе секрет, а не да пиеш аб за щяло и нещяло.

Също така сливиците понякога се налага да се вадят. Трябва ти добър унг, ако си в София, потърси специалист в ИСУЛ.

# 3
  • Мнения: 72
Съвсем сериозно:
- никакъв сладолед
- никакви цигари
- след 3 седмици трябва до усетиш подобрение

Ако не усетиш подобрение - лекар.

# 4
  • Мнения: 5 147
Махай сливиците. ММ е правел чести ангини и са му ги махнали някъде в университета. След това са спрели.

До някъде те разбирам. На 17 направих хроничен фарингит. От тогава вече 14 години си имам драми с гърлото. Няма лекуване. Лекуват се само симптомите в момента. Сливиците ми са махнати, когато съм била на три. Ходя само при една лекарка от тогава още, която ме познава, познава състоянието ми и не ми дава антибиотик веднага, дори да съм с температура, а опитва да контролира възпалението. И да, освен имуностимулатори при хроничен проблем друго много не може да се даде. Надявам се при теб проблема да не остане хроничен, де, защото се живее доста трудно, но не е невъзможно. Съобразяваш се - това е. Боли те от студено - не ядеш студено и не пиеш студено. Преди това ядях по кутия сладолед на ден. Изсъхва ти гърлото - смучеш винаги бонбонки (напоследък съм се влюбила в strong на Софармаси, защото лукчетата са ми сладки) и зарязваш цигарите. Съжалявам, но заклеймявам като абсолютно безотговорен всеки пушач, който се оплаква от кашлица. Все едно да носиш номер по-малки обувки и да искаш да спрат да те болят краката... Аз се "лекувам" с наргиле, но когато гърлото секретира прекалено много и има нужда от изсушаване. През останалото време не си и помислям. Сега с тия климатици лятото определено нямаш нужда от допълнително изсушаване. Ще се научиш да разпознаваш кога от какво имаш нужда Simple Smile

Нормално е секрета да е сутрин, защото цяла нощ си лежала и се е натрупал. Това, което ти се стича от носа в гърлото е "задна хрема". Пръсках спрей Куикс, дори да ти се струва, че нямаш проблем с носа. Нещата са свързани, лигавицата е обща Simple Smile

От както съм бременна открих Тонзилотрен, а преди на хомеопатия не съм се доверявала. Успява да удържи фарингита за сега, можеш да погледнеш листовката онлайн. Но не е панацея. Докато има дразнители ще има и реакция. Сладоледа е враг на сливиците.

# 5
  • Мнения: 105
Сливиците не се махат, там е фабриката за имунитет. Ако те се възпаляват, тогава причината не е в тях, но лекарите предпочитат да ги премахнат и по тъпо нещо не може да се измисли, това е все едно, ако ви се спука гумата на колата, да я махнете и да карате с три гуми, нали звучи абсурдно. по добре да се наблегне на това, да се разбере защо се възпаляват сливиците и лимфните възли.
Причините за това може да са няколко и всичките са актуални:
1. Ваксинация от Ковид - имунен отговор на организма и реагира на всичко.
2. Респираторни проблеми, причинени от бактерии вследствие на неправилно хранене и начин на живот. В кисела среда се чувстват добре и се размножават бактериите, отговорни за това. Което значи, че микробиома ти е променен.
3. Организма е замърсен много и иска да се изчисти от токсини и слуз.
4. Биологична програма, която се стартира при някакви твои мисли, които са програмилали в миналото този процес. Например, ако преди, някой от близкити ти хора са ти повтаряли, не яж студено, че ще се разболееш, не пий студено мляко, не яж сладолед, не стой на течение и т.н., че ще се разболееш и когато пораснеш, при една такава мисъл, когато ядеш сладолед, може да се стартира програмата...
Сега, няма как да ти отговоря конкретно, защо се разболяваш, но без първата причина, всичките други могат да се отстранят!

# 6
  • Мнения: 3


Имам един проблем, който много ме мъчи вече от 2 години и то болно гърло.
Възможно е да имате алергия - към храни, полени, препарати, парфюми, домашни животни и т.н.

Пробвайте, ако желаете да пиете поне една седмица някакъв антихистамин, и вижте какъв ще е ефекта.

# 7
  • Мнения: 14
Вероятно е бактерия, която рецидивира. Трябва да се вземе секрет, а не да пиеш аб за щяло и нещяло.

Също така сливиците понякога се налага да се вадят. Трябва ти добър унг, ако си в София, потърси специалист в ИСУЛ.

Ами видях че имам налепи по сливиците днес, значи ангина имам. Дали според вас е окей да си правя изследвания на гърления секрет сега?

Благодаря на всички че се отзоваха!

# 8
  • Мнения: X
Утре, не вярвам в неделя да има работеща лаборатория. Ангина се лекува с антибиотик.

# 9
  • Мнения: 46 520
Да, задължително. Идете утре и направете антибиограма. Това е правилният начин, не назначаване на случаен антибиотик.

Вероятно е ангина, но не винаги белите налепи са ангина.
Вероятно имате бактерия, която провокира чести боледувания. Да разбирам ли, че досега никой не ви е пускал гърлен секрет?

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 12:04 от Не се сърди, човече

# 10
  • Мнения: 14
Да, задължително. Идете утре и направете антибиограма. Това е правилният начин, не назначаване на случаен антибиотик.

Вероятно е ангина, но не винаги белите налепи са ангина.
Вероятно имате бактерия, която провокира чести боледувания. Да разбирам ли, че досега никой не ви е пускал гърлен секрет?

До колкото си спомням преди 3 години май ми взеха, но не съм сигурна. Отидох днес и си направих защото май няма да ми го кажат това лекарите Simple Smile ще видим какъв ще е резултатът.

# 11
  • Мнения: 1 522
Аз съм така от 10 години. По 4-5 месеца ме боли гърлото. Все бактерии, гъбички излизат. Сега като почна май, спря чак преди седмица две. Няма решение. Живее се така. Пий някви имунистимулатори локални. Аз пих антибиотик за бактерията, после противогъбично за гъбичките и после Фариностин близо месец. Гранофурин също добре действа. Сливиците никой не ми е казал, че са за махане. Така ще си живея - болки, кашляне по 3-4 месеца, после почивка и така.

# 12
  • Мнения: 14
Да, задължително. Идете утре и направете антибиограма. Това е правилният начин, не назначаване на случаен антибиотик.

Вероятно е ангина, но не винаги белите налепи са ангина.
Вероятно имате бактерия, която провокира чести боледувания. Да разбирам ли, че досега никой не ви е пускал гърлен секрет?

Здравейте изследвах си гърлен секрет обаче не мога да си го разчета а съм на лекар след 2. Дали някой ги разбира просто от любопитна гледна точка. Ето ги:

# 13
  • Мнения: 1 522
Имаш бактерия Стафилококи в носа, която се лекува с антибиотик. Друг е въпроса, че аз когато и да ида да си пусна секрет, все излиза нещо. Не знам какво е решението.

Общи условия

Активация на акаунт