Обливане на косата с отвара от коприва

  • 71 885
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 017
Леко може да мирише но на другия ден нищо и няма. Peace
Това не е вярно. Толкова гадно мирише тая газ  Sick ...ужас. Нито съм си слагала газ на косата, нито мисля да си слагам, но до мен са стояли хора, които си слагат и мога да кажа, че мирише отвратително. Поне някой спрей за коса трябва да се използва, за да се неутрализира миризмата.
За копривата- не съм си слагала отвара от нея по косата, но мисля да пробвам. Може да съм доволна от резултата... Нищо не се знае преди да е изпробвано.

# 16
  • Мнения: 7 723
А бе момичета каквото и да съм правила с косата си нищо няма по - голям ефект от газта!
Купила съм си едно шише и когато се сетя слагам няколко капки газ в една чаша с топла вода(след измиване с шампоан разбира се) и си поливам косата.Такъв блясък съм имала от нея направо супер.Напоследък не го правя защото не се сещам но сега ме подсетихте и утре като си измия косата ще се полея с това.Супер е и косата ми става много мека.Леко може да мирише но на другия ден нищо и няма. Peace
  #Shocked Честно!? По голяма глупост не съм ''чувала'' скоро...
 rotfImao
Аз пък не виждам нищо смешно.
Газта наистина влияе страхотно на косата.
Не случайно има безброй маски за коса,
во които се слага именно газ. ...
...е, не знам само с топла вода кво може да е действието,
но не ми идва да се търкалям от смях...

# 17
  • Мнения: 138
...Сега използвам копривата под форма на настойка и само веднъж седмично, но трябва да спра, защото в настойката има ракия, а тя отнема от боята за коса  Confused
Какво значи "настойка"?
Дай повече инфо за настойката Praynig
Рецептата е следната (доколкото знам Wink) В едно стъклено шише се слага коприва и се залива с медицински спирт или ракия , затваря се и така престоява 1 седмица. След което спирта поема от съставките на копривата и с течността се маже косата 1-2 пъти седмично.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 815
Едно време и аз често си поливах косата с отвара от коприва. Получаваше се хубав блясък. Знам, че копривата помага за косопад и пърхот  Peace

# 19
  • Мнения: 7 723
...Сега използвам копривата под форма на настойка и само веднъж седмично, но трябва да спра, защото в настойката има ракия, а тя отнема от боята за коса  Confused
Какво значи "настойка"?
Дай повече инфо за настойката Praynig
Рецептата е следната (доколкото знам Wink) В едно стъклено шише се слага коприва и се залива с медицински спирт или ракия , затваря се и така престоява 1 седмица. След което спирта поема от съставките на копривата и с течността се маже косата 1-2 пъти седмично.
Мерси, Насе Hug
...у нас, обаче тая рецепта не е възможна за осъществяване,
щото ракията се използва по друго предназначение Crazy

# 20
  • Мнения: 1 802
Руска, ами като не ти идва да се търкаляш от смях, недей се търкаля  Peace
Много добре ми е ясно действието на  газта върху косата. Да поставя се на косата за блясък и при опаразитяване... но след това се измива със шампоан ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Мисля, че  Bunny87 просто се пошегува със това обливане на косата накрая със вода и газ... и затова се търкалям от смях (надявам се, че нямаш нищо против)  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 723
Руска, ами като не ти идва да се търкаляш от смях, недей се търкаля  Peace
Много добре ми е ясно действието на  газта върху косата. Да поставя се на косата за блясък и при опаразитяване... но след това се измива със шампоан ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Мисля, че  Bunny87 просто се пошегува със това обливане на косата накрая със вода и газ... и затова се търкалям от смях (надявам се, че нямаш нищо против)  Mr. Green
Това, че после не се отмива  със шампоан ми е убягнало нещо.... Blush
Може пък наистина да действа добре и така-....
...все пак става въпрос само за няколко капки....знам ли... Thinking

п.п....и не, нямам против- търкаляй си се колкото си искаш Mr. Green Hug

# 22
  • Мнения: 1 802
Също така съм чувала,че е на принципа на тетрата-колкото повече престои,толкова по добре.
Това къде го чу?  Tired


Иначе относно копривата... Корени и листа се варят и ежедневно в продължение на поне 10 дена се правят фрикции и се облива цялата коса. Помага при косопад, за заздравяване на корените на косата и за по-бърз растеж. Наистина помага, но си трябва и постоянство. Отварата има трайност едва няколко часа, затова е добре да се приготвя ежедневно. 
Не мисля, че е удачно да я замразяваш и после да я ползваш!  Peace 

А иначе настойка се прави по описания по горе начин от nassko76, но една седмица не е достатъчна, престоява 2 седмици във спиртния разтвор на тъмно.  Peace Всичко това може да се направи и със оцет (най-добре плодов) вместо спирт или ракия и да се остави на слънце за 2 седмици! Последното е против пърхут!

Надявам се, че съм била полезна поне на един от вас!  Wink  Hug

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 13:00 от ~WOMANISH~

# 23
  • Мнения: 7 723
....Надявам се, че съм била полезна поне на един от вас!  Wink  Hug

На мен. Мерси Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 708
Имам няколко въпроса по темата.
1. Бяхте писали че от копривата потъмнява косата... така ли е все пак? Питам , защото съм естествена блондинка и ми се ще да си остана така  Blush
2. За тази "настройка"- тя има ли някакъв ефект върху омазняването на косата? И предполагам се маже  преди шампоана?
3. А бе хора, отде я взимате тая коприва?  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 388
3. А бе хора, отде я взимате тая коприва?  Grinning
Това ме интересува и мен? От какъв магазин? newsm78
Надявам се няма да ми се налага да я бера. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 7 723
3. А бе хора, отде я взимате тая коприва?  Grinning
Това ме интересува и мен? От какъв магазин? newsm78
Надявам се няма да ми се налага да я бера. Mr. Green

Идея си нямам...   33uu

...що не проверите на някой пазар... Thinking Whistling

# 27
  • Мнения: 2 388
И друг въпрос ми идва на ум. Най - много да предизвикам с него търкаляне по пода от смях, но ще си питам. Mr. Green
Копривата каква да е - прясна или изсушена или няма значение? newsm78

# 28
  • Мнения: 7 723
И друг въпрос ми идва на ум. Най - много да предизвикам с него търкаляне по пода от смях, но ще си питам. Mr. Green
Копривата каква да е - прясна или изсушена или няма значение? newsm78
Копривата трябва да е прясно набрана от южен склон.
Важно е да е препикана от Родопско говедо.
Внимавай! Овчето пиш не влияе добре на косъма. Whistling
 

# 29
  • Мнения: 2 388
Подозирах аз, че не е проста работа да се сдобия с качествено наторена коприва. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт