За лудите около нас

  • 1 994
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Търся една стара, подобна тема ''(за) лудите на София'', моля за помощ.

Иначе ме е срам от заглавието, коментарите и отношението към хората с проблеми. Евфемизмите се изучават в девети клас.

# 16
  • Мнения: 274
Само да кажа на г-жа Кифлата, че понякога тук се чувствам като героя на Великия Джак - Макмърфи от "ПОлет над кукувиче гнездо" . А тук  такива, като сестра Рачед колкото искаш... Simple Smile
Отивам да гледам второто полувреме.

ПП Редно е да отдадем чест и на Великия Форман и на Великия Киси мисля...Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 792
 Добре де, защото толкова много скачате на реакцията на хората.
  Срещала съм много по безумни коментари в други теми, на които не се реагира въобще, а всъщност тука четем естествената реакция към хората с психични проблеми.
 Да повечето хора реагират по този начин подигравателно или с агресия към нещата или хората, които не разбират.
 Вместо да се размахва пръст намирам за по-логично да се обясни, че това са болни хора, които не са опасни, виждат света по по различен ъгъл от нас и контакта с тях може да бъде дори интересен.
 По- добре да поговорим за лудите, от колкото да искаме да затрием всяка една тема, в която се говори за тях, все едно не съществуват.

 
Не мисля,че е смешно изобщо,най-малкото пък е етично да се обсъждат хората с душевни проблеми по този грозен начин.
  Мисля, че хората които се определят за луди имат ментални и психични проблеми, но не и душевни. Може би за това им завиждам най-вече, душевни проблеми нямат.
 

# 18
  • Мнения: 2 448

  Мисля, че хората които се определят за луди имат ментални и психични проблеми, но не и душевни. Може би за това им завиждам най-вече, душевни проблеми нямат.
 
Имат душевни проблеми и то много големи!
Неприятно ми е разбира се гледката на такива хора, но по скоро единствено съжаление мога да изпитам. Казваш "пази боже " и това е , няма какво да се направи. Sad

# 19
  • Мнения: 1 207
Скоро се загледах и ми се видяха доста.Страх ме е от тях,да не се хвърли някой на детето.Повечето болести се поддържат с лекарства,но просто не ги пият или ги смесват с алкохол.

# 20
  • Мнения: 604
И защо трябва да ги игнорираме...?! Не може ли кротко да си пием с тях?

 newsm10

Всеки се башка луд - казват.  Кой знае в очите на колко хора и ти и аз сме  едни от тях.
newsm10

# 21
  • Мнения: 5 539
Това е най-страшното - да си загубиш разсъдъка.
Моля се на Господ да ми праща каквито ще болести, само да ме остави с непокътнат ум и психика.

# 22
  • Мнения: 389
Трябва да ги уважаваме повече. Не е срамно да си луд. Нито това е най-лошото нещо, което можеш да бъдеш в тази наша България.

# 23
  • Мнения: 168
Пълно е с луди наоколо, при това и доста добре въоръжени и опасни - за Америка говоря.
А какви бели стават по тези при4ини- бг криминалните хроники бледнеят като коли4ество и жестокости.
Лошото е, 4е докато не си проявят лудостите, обществото ги с4ита за събсем редовни хора.
Наскоро в нашата област полицейски надзирател убил садисти4но приятелката си, двете и деца (2 и 7 години), ку4ето им и раз4ленил труповете им. Много са 4ести посегателствата и убийствата на малки деца. Да не говорим как по у4илищата и университетите някой се вживяват като в уестърн- вадят оръжието и гърмят на месо.
А колко се дрогират и напушват с тревица и ги извършват едни...Мисля, 4е 4ове4еството като цяло не отива на добре.

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 01:38 от litlle giants

# 24
  • София
  • Мнения: 2 348
Коя част от лудостта се визира в тази тема?
 Имам позната, която мислят за психично болна и е на хапчета, но между "лудите" си приказки казва най-големите истини, които един "нормален" си замазва очите и не вижда.
 Съвсем различен е случая на един в квартала, който изкача от храстите гол, но никога не е посягал или наранявал.
 Не ми се виждат нормални маниаците (от всякакво естество), но никой не ги нарича "луди" или поне не влагат този смисъл.
 Не ми се вижда и нормална шефката, която крещи, като истерична, а според мен, това, което я кара нея да крещи, е същото, което кара други да бъдат настанявани в болници.
 Или накратко казано, темата ми се струва изключително обидна, защото се коментират болни хора, които най-често не са виновни за положението си. Пък и да са, това не значи, че трябва да ги заплюваме и да си правим весела тема в клюкарника. А и не всеки развявя жълта книжка, за да сме сигурни, че е луд, а не просто пиян или надрусан, или отчайвщо нахален, или ...
 

# 25
  • Мнения: 2 759
                        Имам такъв млад човек в семейството. Борбата е огромна, от минимум 15 години,  имали сме безброй страшно тежки моменти... Отделно имам такъв колега, но мисля, че само аз знам за ситуацията. Другите не подозират, а и има някои, които много го харесват... Та... какъв беше въпроса?

# 26
  • Мнения: 168
Така, като е поставена темата, схванах, 4е става въпрос не за хора с вродени някакви ментални проблеми или освидетелствани впоследствие, а за такива, които са сред нас и обществото ги с4ита за нормални.

# 27
  • Мнения: 742
мистела, да пускаш такава тема тук, е все едно да говориш в къщата на удавения за море, или както там беше лафа. Никой не е застрахован, даже и интелектуалци като Сели, дето са чели много. Всъщност, колкото по-интелектуалец е човек, толкова по-големи шансове има да скочи на ролкови кънки, да нахлупи шапка с перка и да препусне по калдъръма на живота. Затова, пийте си хапчетата, пейте си под мустак и не се оглеждайте много в другите, да не се окаже, че сте надничали в огледалото. Аз за себе си съм спокойна, семпла жена съм, даже глава ме боли рядко.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Благодаря Ели.
Липсваше ми нещо подобно за кратък финал, преди да се е задълбочила "битката на тълкуванията".
Принудително обезмрънкосвам (обезмрънкавям) темата.

Общи условия

Активация на акаунт