Как поддържате петите си?

  • 6 002
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Веднъж седмично си накисвам краката в гореща вода със сода и ароматизиращи соли. След това със специална пила отстранявм мъртвите клетки.

# 16
  • Мнения: 1 666
При къпане ги изтърквам с пемза или пила, когато има нужда, а след това мажа с овлажняващия крем за крака на Ейвън. Но по принцип нямам проблеми с петите.

Откъде може да се купи пемза?

Пемзи и пили за пети винаги съм си купувала от магазините за козметика. Обикновено през лятото редовно зареждат такива неща.

# 17
  • Мнения: 1 447
Всеки път след баня ги почиствам с пила на Орифлейм.Не са ми напукани и за сега нямам проблем.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 751
Междудругото чувала съм, че не е полезно всеки ден да се търкат петите с пемза или пила  Peace Така се влошавало положението, не помня как точно ми го обясни една маникюристка.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 815
Всеки път, след душ ги търкам с ексфолиант за стъпала с частици гроздови семена и след това мажа с кремче за пети.
И аз съм чувала, че търкането с пемза всеки ден не е много полезно  Peace

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Нямам проблеми с петите(за сега),крем след измиване им е достатъчно....
Пемзата не се използва всеки ден,само при трагични случай се прави ударен курс,след което се разрежда употребата....

# 21
  • Мнения: 1 447
Междудругото чувала съм, че не е полезно всеки ден да се търкат петите с пемза или пила  Peace Така се влошавало положението, не помня как точно ми го обясни една маникюристка.
Мерси,че го сподели май ще трябва да разредя процедурите с пилата.

# 22
  • varna
  • Мнения: 676
Всеки ден под душа ги почиствам с пемза и финна пила. След това задължително някакъкв крем - в момента с един освежаващ на Орифлейм.


 newsm10  Плюс педикюр няколко пъти годишно.

# 23
  • Мнения: 2 388
От няколко години - педикюр.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 181
Всеки ден при къпането си ги търкам с пемза.
То си е до кожа,моята не е суха и нямам проблем с петите,дори и да забравя да ги изтъркам.

# 25
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Пила на ОРИФЛЕЙМ през няколко дни и едно кремче на д-р Шол. Много съм доволна от него. Peace

# 26
  • Мнения: 2 229
Ще си купя пемза, значи, имам една пила на Ейвън или Орифлейм, но никаква работа не върши, а хич не са ми груби петичките. newsm78

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
най-обикновена пемза. но искам нещо по-хубаво и ще си взема, че е много грозна гледка хубави обувки, а неподдържани и напукани пети.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 177
Междудругото чувала съм, че не е полезно всеки ден да се търкат петите с пемза или пила  Peace Така се влошавало положението, не помня как точно ми го обясни една маникюристка.
Мерси,че го сподели май ще трябва да разредя процедурите с пилата.
И аз знам, че не е полезно често да се ползва пемза. Ексфолиантите на AVON са много добри. Аз тях ползвам и също от време на време на педикюр.

# 29
  • Мнения: 78
Ходя веднъж месечно на педикюр.През останалото време си правя веднъж седмично следната процедура в къщи:
Топла вода в легенче + лечебни морски соли- 15 мин
Ексфолиант
Хидратиращ крем за стъпала
Като ексфолианта и крема съм си ги взела от маникюристката, а солите от аптеката
Всеки ден след душа се мажа с крема за стъпала.
И аз знам че не е хубаво всеки ден с пемза или пила защото кожата свиква с тази манипулация и започва все по бързо са образува нови мъртви клетки и по бързо да става пак груба.Но пак си зависи и от кожата.

Общи условия

Активация на акаунт