КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 979
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 737
здравей дива, предполагам че когато те заведе реципиент, е сигурно поне за него, че той ще се сдобие с така желаните яйцеклетки, докато ако просто ги дадеш, те пак ще отидат за тази цел, но не се знае как и кой ще процедира по отношение на тях. Поне  си мисля, че за реципиента в този слечай има една сигурност, че той ще е този който ще има шанс за бебе.
Весело посрещане на новогодишната нощ!

# 61
  • Мнения: 2 584
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306591.0
това е тематакоятопуснах след катостанах донор,описала съм процедурата,ако има въпроси ще отговоря

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Здравейте!И аз искам да стана донор и да помогна поне на една от вас.Интересува ме какви са изискванията,каква е процедурата и в кои градове и поликлиники има такива програми за даряване на яйцеклетки?

# 63
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Здравей sini_o4i4ki,
за да можеш да дариш яйцеклетки трябва да отговаряш на някои изисквания.
-Да си под 35г.
-да имаш поне едно живородено дете.
-да нямаш генетични или наследствени заболявания.
-да си здрава.
Такива програми има в по-голямите клиники по безплодие.


# 64
  • Мнения: 98
Здравейте!И аз искам да стана донор и да помогна поне на една от вас.Интересува ме какви са изискванията,каква е процедурата и в кои градове и поликлиники има такива програми за даряване на яйцеклетки?
За кой град те интересува защото програми за донори има при док. Владимиров , док. Стаменов , клиника Щерев , КРИМ. Плевен , във Варна също зависи къде ти е удобно на теб тъй като изисква време и поне две седмици се ходи непрекъснато във клиниката . Едно голямо Благодаря затова че си готова на такова благородно дело , и дано някоя от нас стане мама . Ако някой знае и други клиники нека ги напише , аз само за тези знам.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 128
На мен ми е удобно в Добрич-сега живея там и в пловдив родом съм от там,но не е проблем да отида и в някой друг град,ако се налага.

# 66
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, отдавна не бях писала, защото водих моята борба и продължавам. Преминах труден път в търсене на информация за проблема с намиране на донорска яйцеклетка и се надявам да съм полезна на търсещите момичета, с това, което ще опитам да синтезирам. Аз съм на 42, правя опити от 10 години, от 2004 - в инвитро клиника, 5-6 пункции на мои яйцеклетки със стимулация и на естествен цикъл, 4 трансфера на по един ембрион и все без успех. Накрая 'узряхме" за донорска яйцеклетка, но в БГ това се оказа почти невъзможна мисия. В една от клиниките ми обещаваха в продължение на 9 месеца, че следващия месец правим трансфер, но така и това не се случи. Благодарение на този форум намерих момиче, което се съгласи да помогне, стана ми донор в БГ, но и този опит беше неуспешен. Всичко разбира се беше анонимно - така и трябва да бъде. Отново благодарение на този форум научих за клиника в Испания. През лятото се свързах с тях по е-майл, за няколко месеца (пак по емайл) уточнихме всички подробности, направих и им изпратих всички прегледи и изследвания, които поискаха и мои снимки и както аз си бях решила ( те се съобразяват с теб, а не ти с тях) през месеца, в който аз исках направихме трансфер. И - забременях, за първи път в живота ми! Уви, бебчето не се разви и преживях мисед, но някаква надежда все пак ми остана. Кой знае може някоя от вас да има късмет! Те предлагат варианти - програма, при която плащаш висока сума, но правиш три опита със свежи яйцеклетки и колкото опита има между тях със замразени и ако не се получи след третия опит ти връщат 70% от парите. Може да си плащаш и еднократни опити - според финансовите възможности. Парите са много, но това е шанс. В България законът силно ограничава възможностите за донорство, но в Испания не е така, там е доста по-либерално. Странното е, че там плащат по-малко на донорите, от колкото в БГ, но пък и изискванията тук са по-различни. Аз ще продължа опитите. Ако някой се интересува, ще дам повече информация, нека ми пише на лични. Искрено желая на всички вас да намерите верния път.

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Бях приятно изненадана, че сте дали гласност на темата.Имам нужда от донорска яйцеклетка.Направих 9 безуспешни опита....,докато най - сетне  приех,че имам нужда от донорска яйцеклетка...Много бих се радала ,ако чрез форума мога да  открия някой,който желае да стане донор.Моля да ми пишете лично съобщение....  Радвам се ,че има толкова много благородни хора,които правят това добро дело и даряват щастие!

# 68
  • Мнения: 98
Здравейте момичета, отдавна не бях писала, защото водих моята борба и продължавам. Преминах труден път в търсене на информация за проблема с намиране на донорска яйцеклетка и се надявам да съм полезна на търсещите момичета, с това, което ще опитам да синтезирам. Аз съм на 42, правя опити от 10 години, от 2004 - в инвитро клиника, 5-6 пункции на мои яйцеклетки със стимулация и на естествен цикъл, 4 трансфера на по един ембрион и все без успех. Накрая 'узряхме" за донорска яйцеклетка, но в БГ това се оказа почти невъзможна мисия. В една от клиниките ми обещаваха в продължение на 9 месеца, че следващия месец правим трансфер, но така и това не се случи. Благодарение на този форум намерих момиче, което се съгласи да помогне, стана ми донор в БГ, но и този опит беше неуспешен. Всичко разбира се беше анонимно - така и трябва да бъде. Отново благодарение на този форум научих за клиника в Испания. През лятото се свързах с тях по е-майл, за няколко месеца (пак по емайл) уточнихме всички подробности, направих и им изпратих всички прегледи и изследвания, които поискаха и мои снимки и както аз си бях решила ( те се съобразяват с теб, а не ти с тях) през месеца, в който аз исках направихме трансфер. И - забременях, за първи път в живота ми! Уви, бебчето не се разви и преживях мисед, но някаква надежда все пак ми остана. Кой знае може някоя от вас да има късмет! Те предлагат варианти - програма, при която плащаш висока сума, но правиш три опита със свежи яйцеклетки и колкото опита има между тях със замразени и ако не се получи след третия опит ти връщат 70% от парите. Може да си плащаш и еднократни опити - според финансовите възможности. Парите са много, но това е шанс. В България законът силно ограничава възможностите за донорство, но в Испания не е така, там е доста по-либерално. Странното е, че там плащат по-малко на донорите, от колкото в БГ, но пък и изискванията тук са по-различни. Аз ще продължа опитите. Ако някой се интересува, ще дам повече информация, нека ми пише на лични. Искрено желая на всички вас да намерите верния път.
Вариант Испания и аз го подкрепям при мен проблема е финансов , иначе не бих се замислила изобщо.

# 69
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета!Чета ви редовно, но не толкова често пиша.Оказва се, че доста жени (аз съм една от тях),  се нуждаят от донорска яйцеклетка... Има ли някоя от вас-да даде повече инфо за това, след колко време е получила желаните яйчица и тр.ли  ние да чакаме включването в донорската програма ,или да "досаждаме" постоянно с искане за ред? Ох, не знам дали станах ясна в речта си!?  Crossing Arms
НВИ ти си страхотно момиче и стискам палци всичко да върви ОК, за да се похвалиш с двете 100%-тови чертички и с раждането на сладкото бебче (пък защо не и бебчета)! Praynig

# 70
  • Мнения: 14
Момичета, в БГ НЯМА донорски програми! Казвам го от личен опит, който вече е три годишен (само за донорство) и придобит от четирите най-известни софийски ин-витро клиники. В едната ми казаха - ако си намериш донор ще направим опита. Е, намерих го след месеци писане във форума, но беше неуспешен. Във втората - да, до месец правим опита и така 12 месеца чакане и до опит не се стигна! В третата - ще ти дам мобилен на една жена от еди кое си населено място, лична позната, има финансови затруднения, мъжът и е пияница, но иначе има две деца, ако се уговорите, ще направим опита... В четвъртата - е, ако не успееш в Испания, обади се и тук правим подобни програми - лъжа, никъде не го пише и подобни програми просто няма. Така че - досаждайте, ако имате време т.е. ако възрастта позволява да чакате неограничено време, чакайте и досаждайте. Аз проучвах и за Гърция - въпросната координаторка Албена ми изпрати подробно описание на цените и сроковете. В пъти по-ниско е, почти равно на цените в БГ, дори по-ниско, но без никакви гаранции за произхода и броя на гарантираните яйцеклетки. Ако поровите в зачатие, ще видите доста противоречиви мнения за Якентро. По тази причина и аз не се доверих на гърците.  Има и клиники в Русия, Беларус, но там се искат визи, което е малко рисковано. Така че заложих на варианта надеждност и коректност, е, да - и по-скъп. Ако прочетете закона ще разберете, че в БГ нямат свобода за набиране на донори, защото самите донори не са наясно, че въпреки всичко имат и финансов мотив, освен моралния - да помогнат, а това са единици хора. И в БГ наистина няма политика и подход за това. Ще минат много години докато се формира мислене у хората, но някои от нас нямат време да ги чакат. Аз вече направих опита си, моя позната всеки момент ще роди, но и за двете още "търсят" донори в БГ. Чакайте, само ако имате физическото време за това! И не вярвайте на празни обещания. Другият изход - осиновете!

# 71
  • Мнения: 98
Момичета във Гърция поне не чакаш да наистина има неяснота но да неби тук да е много ясно ? Аз направих последния си опит за ин-витро със мои яйцеклетки прекратиха ми стимулацията вчера , сега ми обещаха следващия месец да пробвам със донор тъй като съм във програмата от миналата година така  ми обещаха от клиниката ,ако не стане ще събирам пари за Гърция или Испания . Много ми се иска във Испания но не виждам как ще намеря такава сума . Съветвам всички момичета ако имат финансова възможност не си губете времето и парите тук . Във Испания поне гарантират някаква сигурност ако не стане връщат 70% от сумата , стига да имате 30 000 Е . А има и друга програма за около 10 000 Е .

# 72
  • Мнения: 7
Здравейте.Занимавам се с донорство на яйцеклетки.Мога да отговоря на въпросите Ви,както и да помогна на някои от Вас.Пишете ми.

# 73
  • Мнения: 10
az su6to moga da stana donor no kakvi sa usloviqta zapla6taneto imali opasnost

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 16:57 от nezavisima jena

# 74
  • Мнения: 98
az su6to moga da stana donor no kakvi sa usloviqta zapla6taneto imali opasnost
До колкото знам трябва да имаш поне едно живо родено дете. Да си псехически и физически здрава . Риск винаги има но всичко се извършва под строг лекарски контрол и тои е минимален последно време излезнаха досто пречистени препарати за стимулация и които не вредят на организма и дават доста добри резултати при стимулация .  Ако си анонимен донор всяка клиника заплаща различно от 2000 до 3000лв. като ти нищо не плащаш за изледвания и други  неща които са необходими . Но ако се уговориш със момиче от форума това е договорка м/у вас каквото се разберете . Все пак Благодарности към сички които искат да дарят и на нас надежда за дете .

Общи условия

Активация на акаунт