КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 938
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
 Здравейте, бихте ли ми дали съвет -аз съм в клиника щерев при д-р савова /страхотен човек и лекар/, но ми каза че съм за донорска яйцеклетка, защото съм с изчерпан яйчников резерв - как да намеря донорска яйцеклетка? Благодаря!

# 46
  • Мнения: 98
Здравейте, бихте ли ми дали съвет -аз съм в клиника щерев при д-р савова /страхотен човек и лекар/, но ми каза че съм за донорска яйцеклетка, защото съм с изчерпан яйчников резерв - как да намеря донорска яйцеклетка? Благодаря!
Би трябвало клиниката да ти придостави такава , при Щерев също има програма за донор на яйцеклетки . По разрови се във форума наскоро имаше една жена която искаше да стане донор но държеше да е във София можеш на нея да и пишеш.

# 47
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Някой би ли описал самата процедура по вземане на яйцеклетки от донора.Четох навсякъде, но освен че се прави с пълна упойка и можеш да си тръгнеш след няколко часа не успях да разбера нищо.

# 48
  • Мнения: 2 584
Някой би ли описал самата процедура по вземане на яйцеклетки от донора.Четох навсякъде, но освен че се прави с пълна упойка и можеш да си тръгнеш след няколко часа не успях да разбера нищо.

процедурата е много безболезнена, с пълна упойка е след това лежиш два часа има преглед и си тръгваш, пункцията ми беше в 9.00 а в 12.00 си бях вкъщи, има само леко неразположение като при цикъл това е

# 49
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Мисълта ми беше как ги вадят самите яйцеклетки-като лапароскопия през корема или вагинално?

# 50
  • Мнения: 2 584
Мисълта ми беше как ги вадят самите яйцеклетки-като лапароскопия през корема или вагинално?
вагинално се вадят

# 51
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Момичета, в Испания въпросите с донорството на яйцеклетки са уредени законово. Аз забременях при трети опит ин-витро с донорска яйцеклетка в Институто Маркес, Барселона. Донорството струваше около 7 000 евро, о


не подвеждайте с информация.....
донорството е около 800 евро(толкова полу4и колежката ми за даряване на яйцеклетки, прави се стимулация и после яйцклетките се изваждат вагинално), моя колежка го прави на два пъти...говоря за Мадрид,  ако има6е такава ценова  разлика, колежката ми би предпо4ела Барселона...

# 52
  • Мнения: 4 737
ЗДРАЙВЕТЕ И АЗ ИМАМ НУЖДА ОТ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА. СЪВСЕМ СКОРО ЧУХ ДУМИТЕ НА ЛЕКАРЯТ КОГОТО ПОСЕЩАВАХ И КЪМ КОГОТО СЕ БЯХ ОБЪЛНАЛА ЗА ПОМОЩ - ИЗЧЕРПАН ЯЙЧНИКОВ РЕЗЕРВ (ИЯР).
как така само на 34 години и имам ИЯР. мога да гушна тъй желаното за мен същество само ако си намеря донор на яйцеклетки. писах къде ли не, не съм наясно много по въпроса и разбрах единствено, че в БГ е регламентирано законово но не и така развито като на запад.
Нямам сестра, нито братовчедка, откъде да го намеря този донор? кой би се съгласил, здрав човек да го стимулират с хороми за да дари на мен, яйцеклетките си?
Въпросът със заплащането също не е за пренебрегване. Трябва да платиш своята и на донора процедури, а дали ще има успех?
Писах на клиниката на проф. Коева и тя ми отговопи да заповядам на място, записах си час, понеже имейла беше подписан от нея, часът ми е за нея, незнам вече тя ли е човекът който би могъл да ми обясни относно тази донорска програма в центъра?
Ако сте наясно с нещо, пишете!
Нека си помогнем вазимно, за да ни помогне и господ.
Весела коледа

# 53
  • Мнения: 98
Момичета, в Испания въпросите с донорството на яйцеклетки са уредени законово. Аз забременях при трети опит ин-витро с донорска яйцеклетка в Институто Маркес, Барселона. Донорството струваше около 7 000 евро, о


не подвеждайте с информация.....
донорството е около 800 евро(толкова полу4и колежката ми за даряване на яйцеклетки, прави се стимулация и после яйцклетките се изваждат вагинално), моя колежка го прави на два пъти...говоря за Мадрид,  ако има6е такава ценова  разлика, колежката ми би предпо4ела Барселона...

Не разбирам колежката ти във Испания е получила по малко от колкото се плаща във България за донор тук цената е между 2000лв. и 3000 лв. и не мога да си обесня защо толкова малко желаещи има ??? при положение че толкова семейства имат нужда от финансова помощ.

# 54
  • Мнения: 2 584
Не разбирам колежката ти във Испания е получила по малко от колкото се плаща във България за донор тук цената е между 2000лв. и 3000 лв. и не мога да си обесня защо толкова малко желаещи има ??? при положение че толкова семейства имат нужда от финансова помощ.

няма желаещи защото информацията е оскъдна, за донорсвото знаят най-вече жените на които се налага д търсят донор, другите жени са в неведение, трябва да се даде гласност на тази процедура, тя не е страшна или болезнена

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 409
Здравей те, наистина информация за жени като мен,които не са се сблъсквали с този проблем е доста оскъдна. Аз също бих искала да стана донорка на яйцеклетка, ако е възможно без стимулация, може ли някой да направи спикък с клиниките,където може да се направи или получи конкретна информация, по възможност по градове, защото аз съм от София и не мога да пътувам защото съм с малко дете.
Ето част от въпросите ми:
1. Колко време /макс./ продължава стимулацията?
2. Познаваш ли реципиентката на която даряваш яйцеклетка? бих искала да я познавам...
3. Какво се заплаща? т.е. за кои изследвания трябва да платя аз.

Предварително благодаря!

# 56
  • Мнения: 98
Здравей те, наистина информация за жени като мен,които не са се сблъсквали с този проблем е доста оскъдна. Аз също бих искала да стана донорка на яйцеклетка, ако е възможно без стимулация, може ли някой да направи спикък с клиниките,където може да се направи или получи конкретна информация, по възможност по градове, защото аз съм от София и не мога да пътувам защото съм с малко дете.
Ето част от въпросите ми:
1. Колко време /макс./ продължава стимулацията?
2. Познаваш ли реципиентката на която даряваш яйцеклетка? бих искала да я познавам...
3. Какво се заплаща? т.е. за кои изследвания трябва да платя аз.

Предварително благодаря!

Здравейте почти във всички клиники по стерелитет се прави .
1.Стимулацията продължава около 10 дни , след което се прави пункция и се изваждат яйцеклетките нищо по различно от подготовка на ин-витро.     2. Ако се включиш във клиниката за донорска програма не познаваш реципиентката това е анонимно клиниката ти прави пълни изследвания , за вродени,психични , спин, кръвна група,хормони  и др. подготвя документи със които са натурално заверени . всичко това за теб е напълно безплатно дори и инжекциите за стимулация това го поема реципиента .   3. Във повечето клиники цената която донора получава е между 2000 и 3000 лева . Можеш да ставаш донор максимум два пъти във година не повече . И още нещо всички стимулации ако е необходимо и лечение преди това се извършва под лекарски контрол така че няма големи рискове .   Независимо какво ще решиш дали ще станеш на някой от нас донор ти благодаря за това че намери сила смелост желание и голямо майчино сърце .Весело посрещане на Нова Година .                                                                         

# 57
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Момичета, в Испания въпросите с донорството на яйцеклетки са уредени законово. Аз забременях при трети опит ин-витро с донорска яйцеклетка в Институто Маркес, Барселона. Донорството струваше около 7 000 евро, о


не подвеждайте с информация.....
донорството е около 800 евро(толкова полу4и колежката ми за даряване на яйцеклетки, прави се стимулация и после яйцклетките се изваждат вагинално), моя колежка го прави на два пъти...говоря за Мадрид,  ако има6е такава ценова  разлика, колежката ми би предпо4ела Барселона...

Не разбирам колежката ти във Испания е получила по малко от колкото се плаща във България за донор тук цената е между 2000лв. и 3000 лв. и не мога да си обесня защо толкова малко желаещи има ??? при положение че толкова семейства имат нужда от финансова помощ.
България е страна на абсурдите....
До колкото знам от нея, тук може6 да стане6 донор само два пъти в живота си. така 4е няма никаква логика да струва по евтино.....
По нейни думи стимулацията е около една седмица, като вси4ки разходи се поемат от клиниката , която го прави, в смисъл пълни изследвания,(за риск от генети4ни заболявания, спин, вси4ко останало....) възрастта не трябва да бъде над 35, задължително трябва да има деца и да не и  в лиза вплновете  да има отново.. подписва декларация 4е никога няма да търси инфо, на кого то4но са дарени....

# 58
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Даряването на яйцеклетка е нещо много благородно.Напоследък все по-често се замислям дали да го направя,но все още съм на кантар.Едно нещо не мога да разбера обаче.Защо донорската програма е анонимна?Нима за реципиентката не е важно да види как изглежда донора?Или трябва само да се задоволи с информацията,че съм здрава и права.Та нали яйцеклетката носи моя генетичен материал.А ако съм грозна,кривогледа,с гърбав нос пак ще се водя клинично здрава.Не е ли по-редно двете жени да се видят предварително и после донорът да подпише някаква декларация,че се отказва от информация за в бъдеще.Дали това са само мои разсъждения или има и други които мислят така?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 338
Миличка, ако някой толкова много иска да има рожбичка, не мисля, че ще се интересува от нос, цвят на очите и ръст... Дори да не е най-красивото създание, уверявам те, че за всяко от тези момичета, нейната рожба ще е най-хубавото нещо на света! Предполагам, че е анонимно, за да не отиде някой ден донорката да си търси "нейното" дете. Но мен в този дух би ме притеснило друго нещо... ами ако донорката е от друга раса? Наречете ме расистка, но аз лично не бих искала да отглеждам мулатче (примерно), чийто баща е бял, а аз съм го родила... смущаващо ми е... Но предполагам, че все пак са го измислили и това и са намерили начин да не се случва или поне рецепиентите да бъдат предварително уведомени.
За себе си съм взела решение отдавна и само чакам малката да спре да суче, за да не се обърка нещо с хормоните, които ще ми инжектират при стимулацията. Но моят въпрос сега е: Ако отида сама в клиниката и кажа, че искам да даря яйцеклетки, същото ли е и ако отида с конкретен рецепиент... в смисъл, ако ме заведе някой той би ли спечелил от това или няма значение дали ме води някой за донор или отивам сама...(незнам дали стана ясно... Embarassed)

Общи условия

Активация на акаунт