КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 937
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 98
Здравейте момичета, не знам дали точно тук трябва да пиша, надявам се да не обидя или засегна някой. Историята ми е следната. Имам детенце на 2г. и искаме и второ, но вече повече от година не става. Аз имам леки хормонални нарушения, които се нормализират с лекарства, но имаме и мъжки фактор. И не става непрестанно да се тъпча с хормонални препарати с надеждата един ден чудото да се случи. Показателите рално не са ни за инвитро. Не сме правили и инсеминации, нямаме финансова възможност за това. Тъй като имам едно дете доколкото разбрах не мога да кандидатствам по никакви програми. Чела съм, че понякога има жени, които решават да платят инвитро опита на такива като мен и да си разделят яйциклетките. Ако някоя от вас иска да ми разсяни какво точно се случва и как, ще й бъда благодарна. И в крайна сметка какви точно ще бъдат моите разходи. Какви са стъпките, по които се върви. Благодаря още един път предварително и се извинявам ако съм ви се натрапила в темата.
незнам от каде си , и дали ти е удобно но мога да те свържа със моята лекарка във Пловдив да станеш анонимен донор за сметка на ин-витро процедурата .

# 31
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Здравейте,
от доста време ви чета, когато бях на 18 ми бяха казали че не мога да имам деца (обърната матка с възел), диагнозата се оказа грешна, но горчилката си остана.
Сега имам син първокласник, заченат още първия месец на бебеправене, без да правя нещо по специално.
Мили бъдещи МАМИ искам да помогна и да стана донор на някоя от вас.
Аз съм на 29, кръвна група АБ+, в семейството ми няма генетични заболявания. Мъжът ми одобрява това мое решение. За мен е нещо естествено като това да дариш кръв.


Моля ви само да е в клиниката на д-р Щерев - ще ми е по спокойно и ми е близко до работата
Ще чакам да ми пишете на лични

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ивета,прекланям се пред готовността ти да дадеш шанс на някоя жена да бъде щастлива!

# 33
  • Мнения: 98
Ивета мила ти си светлина във тунела , ти си истинска жена и майка бог да те благослови теб  и цялото ти семейство за решението което сте взели да дарите щастие на някоя от нас . Дано има повече жени като теб . Аз лично си търся донор за ин-витро във Пловдив

# 34
  • Мнения: 471
аЗ съм от русе .
Ако някой иска да му помогна да каже,
е след раждането де Simple Smile

# 35
  • Мнения: 148
Здравейте момичета, за съжаление лично аз не отговарям на условията за донорство (вече съм почти на 38 год.). Тъй като четейки темата, останах с впечатление, че стимулацията плаши част от мамите, желаещи да помогнат, ми хрумна да попитам, дали не може и при даряване да се приложи метода ин витро матурация - при него не се прави стимулация, а се взимат незрели яйцеклетки, които се отглеждат в изкуствена среда.

# 36
  • Мнения: 1 950
Здравейте момичета, за съжаление лично аз не отговарям на условията за донорство (вече съм почти на 38 год.). Тъй като четейки темата, останах с впечатление, че стимулацията плаши част от мамите, желаещи да помогнат, ми хрумна да попитам, дали не може и при даряване да се приложи метода ин витро матурация - при него не се прави стимулация, а се взимат незрели яйцеклетки, които се отглеждат в изкуствена среда.

Инвитро матурацията е сравнително нов метод и процента успеваемост при него е доста нисък. Може би след време да е удачен вариант Peace. Отделно от това, той се прилага при доста по-млади жени и при жени с характерни физически дадености.

# 37
  • Мнения: 98
Обръщам се със една голяма молба. Ако някой от вас знае как става записването за ин-витро със донорска яйцеклетка във Испания и каква е цената на процедурата там със подробности нека пише , от всичко прочетено до тук става ясно че момичета били там са със положителни резултати . След последния разговор със моята лекарка разбрах че доста трябва да почакам защото, има дефицит на донори във България а вече съм на 36 години отчаяна съм и не издържам вече . Моля за повече подробности .

# 38
  • Мнения: 683
Здравеите.След десетина дни започвам стимулация за ин витро в клиниката на Щерев.Аз сам на 32,имам дете на 8 год.нормално заченато.Бих дарила яйцеклетка/безвъзмездно,само доп.разходи да се поемат ако има такива/,но не сам правила никакви имун.и генет.изследвания и не знам да ли не е късно за това./и сам пушач,не знам какви са критериите/ newsm78Някакво инфо ако имате,сега попадам на тази тема.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 908
Намерих нещо по темата http://btv.bg/videos/?video_id=6794&section_id=1

# 40
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Днес в "Тази сутрин" по BTV имаше интервю по темата. Ивета Николова беше там като гост и жена която ще става донор. Присъстваше и д-р Андреева от Клиника Щерев - моят лекар.
Страхотна инициатива, дано се пополиаризира и има повече жени които са готови да дарят яйцеклетка.
Може би Ивета от предаването е и iveeeta от форума.  Hug  Hug  Hug

# 41
  • Мнения: 2 584
Ей момичета
пообяснете малко за това донорство като например
-колко време е процедурата
-болезнена ли е
и ей такива

малко или много в този сайт ставаме съпричастни към хората и техните мъки
би ми се искало да помогна на някоя бъдеща мама
Така както се описва в сайтовете на клиниките е малко кофти... как да кажа
все пак даваш нещо от себе си... някак си не мога да го дам ей така
личният контакт е по добър... да разбереш нещо за човека ей такива

аз сега съм бременна в 4-я месец, забременях напук на докторите които от 16 годишна ми обясняват че няма да имам деца
и знам колко е кофти да слушаш това

хаиде разяснявайте и ние да помагаме Simple Smile
аз пуснах тема ДОНОРА и там съм описала за процедурата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306591.0
това е темата

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 18:29 от rut

# 42
Днес в "Тази сутрин" по BTV имаше интервю по темата. Ивета Николова беше там като гост и жена която ще става донор. Присъстваше и д-р Андреева от Клиника Щерев - моят лекар.
Страхотна инициатива, дано се пополиаризира и има повече жени които са готови да дарят яйцеклетка.
Може би Ивета от предаването е и iveeeta от форума.  Hug  Hug  Hug
Дано има повече жени като Ивета възхищавам и се на добротата и желанието да дари щастие на едно семейство .

# 43
  • Мнения: 471
Инициативата е страхотна!
А и не е толкова страшно да дариш яйцеклетка Simple Smile
Една съфорумка бе описала много добре процедурата и не ми се видя страшна !

Сега януари като се роди бебо ще докладвам, и после съм свободна да даря някоя яйцеклетка
(реципиентите да са високи че аз съм си бая дългичка!)

# 44
  • Мнения: 98
Момичета някой от вас имали информация как мога да се запиша във клиниката за ин-витро със донорска яйцеклетка във Солун Гърция знам само че има някаква жена на име Албена която помага на жените там и дали се чака толкова много . Моля ако някой има информация нека ми пише към кого да се обърна да се запиша.

Общи условия

Активация на акаунт